Οφ τοπικ

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Για κάτι τέτοια δεν αλλάζω την περιοχή μου.. Γιατί περπατάς αμέριμνος γυρνώντας από το ταχυδρομείο, στρίβεις σε ένα τυχαίο στενό και πέφτεις πάνω σε ένα κίτρινο βέλος ζωγραφισμένο με το χέρι στον τοιχο, από κάτω γράφει PLATFORM. Aκολουθείς το βέλος μέσα σε ένα στενό ξεχασμένο απ το θεό. Μπαίνεις σε μια άκυρη πόρτα. Ανεβαίνεις μια σκάλα. Προχωράς σε ένα πλάτωμα, ανεβαίνεις μερικά σκαλιά ακόμα (πάντα ακολουθώντας τα βελάκια στους τοίχους) και βγαίνεις σε ένα από τα πιο cool bar του Hackney, αν όχι όλου του ανατολικού Λονδίνου, με ηλικία λιγότερο από 4 εβδομάδες! Vintage διακόσμηση, καλλιτέχνες και hipster, κι εμείς να πίνουμε τον καφέ μας στην ταράτσα και κάτω από τα πόδια μας να περνάνε τα τρένα..
EEE εεεεεεε ερχομαι !!!!!!!!!!:clap:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Μιλάμε γι αυτό στη 46 Bocking St ? Ε σιγά, μέχρι κι εδώ το ξέρουμε! :haha::haha:
δεν ξερω το ονομα της οδου αλλά ταβέρ φορ πρέΖιντεντ! :clap::clap::clap::clap:

(ωραία εσένα θα σε πάω στο art cafe stepney green αφου εισαι ψαγμενος ) :D
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το google+ φακέλωμα ξεκίνησε
Για περάστε...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
αφού λοιπόν με κούφανε ο ταβέρ (που ήξερε κάτι που δεν ήξερε φίλος από το Hackney, που ζει πέντε λεπτά από το μέρος) συνεχίζουμε, γιατί είμαι σε east london mood: Σήμερα το Λονδίνο είχε έναν υπέροχο ήλιο. Και σήμερα είχαμε διάθεση για Hackney, πήραμε λοιπόν σβάρνα τις art galleries, πολλές απο τις οποίες βρίσκονται συγκεντρωμένες σε λίγα κοντινά τετράγωνα (αν ενδιαφέρεστε να επισκεφτείτε, ρωτήστε τον ταβέρ να σας πει ακριβώς τους δρόμους :bleh::bleh::bleh:)

Ντάξει για νάμαστε ειλικρινείς, οι περισσότερες δεν άξιζαν πάρα πολλά, αλλά πρώτον μου αρέσουν πολύ αυτά τα conversions στα οποία στεγάζονται, και δεύτερον, και μόνο η προσπάθεια να κάνεις τέχνη εκτιμάται. Σε δύο έπαθα πλάκα: στη μία ερωτεύτηκα ένα φωτογράφο και στη δεύτερη ένα ζωγράφο. Κανείς από τους δύο δεν ήταν παρών (εγώ τους ερωτεύτηκα ωστόσο)

Στη συνέχεια χυμό στο χέρι και άραγμα στο regent's canal, μέχρι που αποφασίζουμε ότι θέλουμε κάτι πιο κλασάτο -οι άλλοι δλδ, εγώ μια χαρά ήμουν και δίπλα στο ποτάμι. Ξεκινάμε να πάμε σε ένα καφέ, αλλά διαμαρτύρομαι ότι δεν αφήνω τον ήλιο. Τελικά καταλήξαμε (πάλι) στο προαναφερθέν μπαρ. ταράτσα και ηλιοθεραπεία, έβγαλα και τα παπούτσια μου και άπλωσα τα ποδάρια μου στο πεζούλι (γυφτιές) έκλεισα και τα μάτια. Νομίζω ότι άγγιξα λίγη ευτυχία. Πίσω μου ακουγόταν ο εξής διάλογος

-Παραιτήθηκε η Ρεμπέκα (σ. από τα συμφραζόμενα, η μπρουκς, πρώην διευθυντρια της νιουζ ιντερν) (βαριεμαι να γραφω)
-Θυμάσαι που τα λέγαμε όταν ήταν ακόμα δημοσιογράφος..

λολ.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
20 σελίδες διάβασα ...έλεος πια !!!!!!

απορίες

η twinkie τελικά έκανε παζάρια στο ενοίκιο για το σπίτι ???

Anny : επιλογή το παλαιό ξενοίκιαστο σπίτι ??

Dorothy : ετσι είναι τα cool μέλη του forum πίνουν τα ποτά τους σε ωραίες γειτονιές
και εμείς εδω πάμε στου λάκη το Ουζερί !!!!!

Φακελος Περιστέρια :Είναι πραγματικότητα οτι απο τα περισσότερα σημεία του κέντρου έχουν εξαφανιστεί τα περιστέρια .Ειδικά στην Κυψέλη πέφτει ''εφοδος''τα βραδυα απο αλλοδαπούς που τα πιάνουν για φάγωμα .
Εχουν ανέβει ψηλά σε ορόφους και φωταγωγούς για να γλιτώσουν .

Σκληρή πραγματικότητα : Καθημερινά βλέπω ανθρώπους να ψάχνουν στα σκουπίδια για φαγητό ,που εφτασε η χώρα μας με τους ξεφτίλες που μας κυβερνούν εδω και δεκαετίες

Ευαγγελία : Ξόφλα έτσι απλά.......όπως λέμε Ζέτα
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.550
Likes
8.215
Πότε αρχίζει η κρίση μέσης ηλικίας στις γυναίκες???
Και ποιά είναι τα συμπτώματα??? :roll:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πότε αρχίζει η κρίση μέσης ηλικίας στις γυναίκες???
Και ποιά είναι τα συμπτώματα??? :roll:
Ένα κλασικό σύμπτωμα είναι να συναντάς παλιούς γκόμενους και να αναρωτιέσαι: " Εγώ με αυτόν; Μα πως είναι δυνατόν να έκοβα φλέβες; Το του έβρισκα; Μήπως επί μήνες είχα πάθει αποκόληση αμφιβληστροειδούς και στα δύο μάτια και δε το είχα πάρει χαμπάρι;"
Άμα αρχίσεις κάτι τέτοια...βρώμα η δουλειά.... :D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.550
Likes
8.215
Ένα κλασικό σύμπτωμα είναι να συναντάς παλιούς γκόμενους και να αναρωτιέσαι: " Εγώ με αυτόν; Μα πως είναι δυνατόν να έκοβα φλέβες; Το του έβρισκα; Μήπως επί μήνες είχα πάθει αποκόληση αμφιβληστροειδούς και στα δύο μάτια και δε το είχα πάρει χαμπάρι;"
Άμα αρχίσεις κάτι τέτοια...βρώμα η δουλειά.... :D

:haha::haha:... καλέ αυτό συμβάινει και νωρίτερα!!! :bleh:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ένα κλασικό σύμπτωμα είναι να συναντάς παλιούς γκόμενους και να αναρωτιέσαι: " Εγώ με αυτόν; Μα πως είναι δυνατόν να έκοβα φλέβες; Το του έβρισκα; :D
Δηλαδή εγώ περνάω κρίση μέσης ηλικίας στα 27 (ούτε).. :roll:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.254
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom