Ο Γύρος της Κρήτης σε 2 Βδομάδες!!!

iNeedTheCure

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη - Γύρος του νησιού
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Γειά σας!!!

Αποφάσισα να πάω με 2 φίλες μου για camping στη Κρήτη.. Η αρχική ιδέα ήταν να εγκατασταθούμε στη Σούγια όπου υπάρχει ελεύθερο camping.. Θα πάρουμε και αυτοκίνητο μαζί μας για να μετακινούμαστε και σε λίγο πιο μακρινές αποστάσεις.. Μετά σκεφτήκαμε, γιατί όχι και σε όλο το νησί?
Έτσι, μετά τη Σούγια σειρά εχούν άλλα μέρη στα οποία θα στήσουμε τις σκηνούλες μας.. Ελεύθερα camping ή όχι, δεν μας απασχολεί.. Ζητάω από εσάς, αγαπημένοι φίλοι των διακοπών, των περιηγήσεων και της περιπέτειας, να μοιραστείτε μαζί μου απόψεις για το που θα μπορούσαμε να πάμε.. Είτε για να μείνουμε, είτε ως απλή εκδρομή!
Απλά να έχετε στο μυαλό σας ---> 3 φίλες, σε ένα αυτοκίνητο, με χάρτη στο χέρι, γυρνάνε ένα νησί!!

Ευχαριστώ!!! :clap:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.360
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Γειά σας!!!

Αποφάσισα να πάω με 2 φίλες μου για camping στη Κρήτη.. Η αρχική ιδέα ήταν να εγκατασταθούμε στη Σούγια όπου υπάρχει ελεύθερο camping.. Θα πάρουμε και αυτοκίνητο μαζί μας για να μετακινούμαστε και σε λίγο πιο μακρινές αποστάσεις.. Μετά σκεφτήκαμε, γιατί όχι και σε όλο το νησί?
Έτσι, μετά τη Σούγια σειρά εχούν άλλα μέρη στα οποία θα στήσουμε τις σκηνούλες μας.. Ελεύθερα camping ή όχι, δεν μας απασχολεί.. Ζητάω από εσάς, αγαπημένοι φίλοι των διακοπών, των περιηγήσεων και της περιπέτειας, να μοιραστείτε μαζί μου απόψεις για το που θα μπορούσαμε να πάμε.. Είτε για να μείνουμε, είτε ως απλή εκδρομή!
Απλά να έχετε στο μυαλό σας ---> 3 φίλες, σε ένα αυτοκίνητο, με χάρτη στο χέρι, γυρνάνε ένα νησί!!

Ευχαριστώ!!! :clap:
Tραβήξτε μετά για camping στο Κεδρόδασος δίπλα στο Ελαφονήσι και μετά ΒΔ στα Φαλάσαρνα. κι εκεί είναι ελεύθερο.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.620
Likes
9.960
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ποια περιοδο θα κατεβειτε κατω;;;
 

iNeedTheCure

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη - Γύρος του νησιού
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Θα πάμε γύρω στις 5-6 αυγούστου....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Γειά σας!!!

Αποφάσισα να πάω με 2 φίλες μου για camping στη Κρήτη.. Η αρχική ιδέα ήταν να εγκατασταθούμε στη Σούγια όπου υπάρχει ελεύθερο camping.. Θα πάρουμε και αυτοκίνητο μαζί μας για να μετακινούμαστε και σε λίγο πιο μακρινές αποστάσεις.. Μετά σκεφτήκαμε, γιατί όχι και σε όλο το νησί?
Έτσι, μετά τη Σούγια σειρά εχούν άλλα μέρη στα οποία θα στήσουμε τις σκηνούλες μας.. Ελεύθερα camping ή όχι, δεν μας απασχολεί.. Ζητάω από εσάς, αγαπημένοι φίλοι των διακοπών, των περιηγήσεων και της περιπέτειας, να μοιραστείτε μαζί μου απόψεις για το που θα μπορούσαμε να πάμε.. Είτε για να μείνουμε, είτε ως απλή εκδρομή!
Απλά να έχετε στο μυαλό σας ---> 3 φίλες, σε ένα αυτοκίνητο, με χάρτη στο χέρι, γυρνάνε ένα νησί!!

Ευχαριστώ!!! :clap:
Greektube - Χανιά - Παραλίες και Ακτές

Απο τη Σουγια ειναι πολυ δυσκολη η προσβαση για να δεις ολο το νησι
Αν θα πας εκει θα περιοριστεις στις παραλιες των Χανιων και μονο
 

iNeedTheCure

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη - Γύρος του νησιού
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Σκοπός μας δεν είναι μόνο το να πάμε ως εκδρομή σε άλλα σημεία της Κρήτης, αλλά να μένουμε και για κάποιες μέρες στο κάθε ένα.. Δεν μας απασχολεί τόσο η ταλαιπωρία (δλδ να επιστρέψουμε σε κάποιο σημείο για να έχουμε πρόσβαση και σε άλλα μέρη), όσο το να διασκεδάσουμε ταξιδεύοντας.. Εξάλλου θα έχουμε και αυτοκίνητο μαζί μας..
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.620
Likes
9.960
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Greektube - Χανιά - Παραλίες και Ακτές

Απο τη Σουγια ειναι πολυ δυσκολη η προσβαση για να δεις ολο το νησι
Αν θα πας εκει θα περιοριστεις στις παραλιες των Χανιων και μονο
Εχει δικιο η Ευη,αμα εχετε σαν βαση την Σουγια θα ταλαιωρηθειτε πολυ γιατι θα ειναι μεγαλα τα ταξιδια .. Ελαφονησι-Μπαλος εννοειται,Φαλασαρνα επισης αλλα προετοιμαστειτε να δειτε πολυ κοσμο γιατι τετοια περιοδο γινεται της κακομοιρας ...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.544
Likes
7.956
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..καμπιγκ εχει και στα Νωπηγια οποτε μπορεις μετα τη Σουγια και το νοτιο τμημα του νομου, να κανεις και τη δυτικη πλευρα του νομου χωρις μεγαλη δυσκολια. Στο ελαφονησι απαγορευεται το ελευθερο καμπιγκ κοντα δε στα Χανια υπαρχει καμπιγκ στην Αγία Μαρινα...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.620
Likes
9.960
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σκοπός μας δεν είναι μόνο το να πάμε ως εκδρομή σε άλλα σημεία της Κρήτης, αλλά να μένουμε και για κάποιες μέρες στο κάθε ένα.. Δεν μας απασχολεί τόσο η ταλαιπωρία (δλδ να επιστρέψουμε σε κάποιο σημείο για να έχουμε πρόσβαση και σε άλλα μέρη), όσο το να διασκεδάσουμε ταξιδεύοντας.. Εξάλλου θα έχουμε και αυτοκίνητο μαζί μας..
τωρα ειδα το μηνυμα .. θελετε να μενετε μονο σε καμπινγκ ή και σε ξενοδοχειο αμα λαχει;;;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Σκοπός μας δεν είναι μόνο το να πάμε ως εκδρομή σε άλλα σημεία της Κρήτης, αλλά να μένουμε και για κάποιες μέρες στο κάθε ένα.. Δεν μας απασχολεί τόσο η ταλαιπωρία (δλδ να επιστρέψουμε σε κάποιο σημείο για να έχουμε πρόσβαση και σε άλλα μέρη), όσο το να διασκεδάσουμε ταξιδεύοντας.. Εξάλλου θα έχουμε και αυτοκίνητο μαζί μας..
Θα προτιμησεις το νοτιο οδικο αξωνα του νησιου
Δεν ειναι βεβαια και ο καλλιτερος αλλα το Λυβικο πελαγος εχει αλλη ομορφια
Πολλα ψαρωχωρια, οικονομικο φαγητο, παραλιες απατητες κ.λ.π
Δεν ξερω σε ποια σημεια θα βρεις καμπινκ αλλα καλλιτερα ρωτησε τη τουριστικη αστυνομια αν θελεις οργανωμενα
Δες τη Καραβόβρυση στο νοτιο Ηρακλειο διπλα στους Καλους Λιμενες,ή παραδιπλα στη Ψιλη Αμμο και εκει εχει καλη θαλασσα
Θα προχωρησεις για Λεντα και θα δεις τις παραλιες Χρισοστομο, Τρυπιτη και πας για Κουδουμα
Δεν ξερω αν εκει στηνουν σκηνες μπορειτε να φιλοξενηθητε δωρεαν στο μοναστηρι, η θαλασσα ομως εκει ειναι απιστευτη, αλλα χρειαζεσαι τζιπ
Προχωρας για τις Τρεις Εκκλησιες και μετα στο Κερατοκαμπο
Τωρα που θα διανυκτερευσεις ειναι στη δικη σου βουληση
 

iNeedTheCure

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη - Γύρος του νησιού
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
orestcrete σκέφτομαι ότι δεν γνωρίζουμε και την Κρήτη και ίσως είναι ακόμα πιο δύσκολο για μας το να κάνουμε μεγάλα ταξίδια.. Έχετε να μου προτείνετε κάποιος μέρος σαν αφετηρία? Να ξεκινήσουμε δλδ από κάπου και σιγά σιγά να τα γυρίσουμε όλα.. Θα θέλαμε επίσης να επισκεφτούμε την Σπιναλόγκα αλλά και τη Γαύδο.. Ξέρω πως λέω πάλι για μεγάλες αποστάσεις.. Αλλά νομίζω ότι αυτο που λείπει είναι το πως θα το οργανώσουμε σωστά..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.329
Μηνύματα
888.250
Μέλη
38.992
Νεότερο μέλος
kwstasa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom