Αίγυπτος Ο άνεμος θα καίει στη Γη του Νείλου

soudianos

Member
Μηνύματα
3.711
Likes
6.345
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
το cs χρήσιμο σε τέτοιες δύσκολες χώρες απ΄ότι βλέπω.
ενδιαφέρουσα ιστορία για όποιον θέλει να πάει χωρίς γκρουπ στην Αίγυπτο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.708
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αυτό που διαπίστωσα είναι πως η Αίγυπτος είναι μέρος όπου πας πολύ εύκολα μεμονωμένα. Δε χρειάζεται να είσαι με γκρουπ. Η συννενόηση με τους ταξιτζήδες είναι εύκολη υπόθεση, στα ξενοδοχεία μιλάνε όλοι άπταιστα αγγλικά, υπάρχει μεγάλη ασφάλεια και μάλιστα δεν είναι αναγκαίο να χρησιμοποιηθούν ΜΜΜ μιας και το ταξί είναι πολύ οικονομικό μέσο.
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Ήταν το καλύτερο κυριακάτικο δώρο αυτή η διπλή συνέχεια της ιστορίας σου, Φένια! :)
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ειδα στις ειδήσεις οτι γίνωνται επεισόδια στην πλατεία Ταχρίρ και με επιασε μαι γλυκιά μελαγχολία αλλά και ενα σφίξιμο στο στομάχι.
απο την μια στεναχωριέμαι για αυτα που συμβαίνουν εκει απο την αλλη ποσο τυχεροι είμασταν που πήγαμε σε μια τοσο ησυχη περίοδο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.708
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Διαφωνω καθετα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ναι, πολύ εναντίον....στην αδελφή μου που είναι ξανθιά (και λιιιίιγο όμορφη :bleh:) πρέπει να της προσέφεραν συνολικά καμιά 500αριά καμήλες για να την κάνουν να ενδώσει...
Λιγούρια...:haha:

...και τότε έκανα την καρδιά μου πέτρα και ενέδωσα σε κάτι ρομαντικό. Βόλτα με φελούκα υπό το φως του φεγγαριού!
Αν και ήμουν επιφυλακτική καθώς απεχθάνομαι παντώς είδους ρομαντικές διαδικασίες, ωστόσο ήταν όμορφη η αίσθηση της πλεύσης στο Νείλο κάτω από τον βαρύ ουρανό του Καΐρου.
Να τη η πρώτη ανατροπή... είχα δίκιο!
 

Ninu

Member
Μηνύματα
80
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή,Αυστραλία
1ον ζηλεύω που πάτησες το πόδι σου στην Αίγυπτο.
2ον με έπεισες να πάω χωρίς πρακτορείο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.570
Likes
8.258
Τι φελούκες και φεγγαρόφωτα μας τσαμπουνάς??? Δεν σε αναγνωρίζω!!! Ο χαριλάντερ πρέπει να έριξε κάτι στο ποτό σου!!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.708
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τι φελούκες και φεγγαρόφωτα μας τσαμπουνάς??? Δεν σε αναγνωρίζω!!! Ο χαριλάντερ πρέπει να έριξε κάτι στο ποτό σου!!!
Πραγματικά, δε μπορείς να φανταστείς πόση ώρα προσπαθούσαν να με πείσουν. Αλλά κι εγώ φέρθηκα πολύ σωστά, τους παράτησα τους δυο τους κι έκατσα σε μιαν ακρούλα να αγναντεύω και να σκέφτομαι.
Άξιζε ! ( αλλά με γκόμενο σιγά μη πήγαινα:bleh: )
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ο φελουκιέρης έχει ενεργό ρόλο στη δημιουργία ρομαντικού κλίματος πχ απαγγελία αραβικών καντάδων ή απλά οδηγάει τη βάρκα? (για να ξέρω αν πάω) :innocent:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.570
Likes
8.258
Ο φελουκιέρης έχει ενεργό ρόλο στη δημιουργία ρομαντικού κλίματος πχ απαγγελία αραβικών καντάδων ή απλά οδηγάει τη βάρκα? (για να ξέρω αν πάω) :innocent:


Αυτός που λες εσύ φοράει μαρινιέρα, τραγουδάει ο sole mio και βρίσκεται σε άλλη χώρα! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.155
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom