Ο νεος ειναι Τσιριγωτης

soudianos

Member
Μηνύματα
3.703
Likes
6.321
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Τσιριγώτη καλώ ήλθες.
Το ευχάριστο για μας τους Κρητικούς είναι ότι από φέτος και πρώτη φορά υπάρχει καράβι κι από Ρέθυμνο κι έτσι δεν θα είμαστε υποχρεωμένοι να διανυχτερεύουμε Καστέλι για να παίρνουμε το καράβι την επομένη πρωί - πρωί, αλλά ούτε να ταλαιπωρούμαστε στην επιστροφή αργά το βράδυ.
Ελπίζω να σας ξαναδώ για τρίτη φορά
 
Μηνύματα
15
Likes
5
Τσιριγώτη καλώ ήλθες.
Το ευχάριστο για μας τους Κρητικούς είναι ότι από φέτος και πρώτη φορά υπάρχει καράβι κι από Ρέθυμνο κι έτσι δεν θα είμαστε υποχρεωμένοι να διανυχτερεύουμε Καστέλι για να παίρνουμε το καράβι την επομένη πρωί - πρωί, αλλά ούτε να ταλαιπωρούμαστε στην επιστροφή αργά το βράδυ.
Ελπίζω να σας ξαναδώ για τρίτη φορά
Καλως σε βρηκα συντεκνε...εχω μακρινη καταγωγη απο το Ρεθυμνο...!!!
Να εναι καλα ο Κορναρος και το πληρωμα του...
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Καλως ήρθες και από εμένα.Γύρισα από Κύθηρα προχτές ήμουν εκεί 10 μέρες και μου άρεσε πολύ.Από Κίσσαμο με το Βιτζέντζος και μείς όπως τόσοι άλλοι Κρητικοί!.Εντυπωσιάστηκα από τις παραλίες και ιδιαίτερα μου άρεσε η Χύτρα που πήγαμε με καραβάκι!Τέλεια τέλεια!μπράβο!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.703
Likes
6.321
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλως σε βρηκα συντεκνε...εχω μακρινη καταγωγη απο το Ρεθυμνο...!!!
Να εναι καλα ο Κορναρος και το πληρωμα του...
κι εμείς πήγαμε Χύτρα. έχω και φίλο από Χώρα αλλά

όταν ξανάρθω ένα πράμα μόνο θέλω να δω...
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ααααχ, αυτή η Χύτρα....μέσα σε δέκα λεπτά, το πάλαι ποτέ, είχε βγει δεκαπεντάκιλο μαγιάτικο, το οποίο διεκομίσθη Αθήνα βουτηγμένο με το κεφάλι σε μικρό ψυγειάκι, στηριγμένο ανάμεσα από τους επιβάτες των πίσω καθισμάτων...Τόσο μακρύς ήταν ο ψάρακλας, που η ουρά του ακουμπούσε στην οροφή του αυτοκινήτου...είδαμε και πάθαμε να τον στριμώξουμε, και κάθε λίγο και λιγάκι, καθότι οδικό το ταξίδι της επιστροφής, σταματούσαμε να προσθέσουμε πάγο και να του κάνουμε μια τούμπα για να παγώσει κι από την άλλη άκρη. Το τι φαγοπότι (δις!) έγινε στη γειτονιά, δε λέγεται......


soudiane, άσε με να μαντέψω....Για την Παλαιόχωρα λες?????
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ενα θερμο καλοσωρισμα και απο μενα Τσιριγωτη.Πανεμορφα τα Κυθηρα και κοντινα σε μας απο τη Μανη αλλα δυστυχως εμας δεν μας κανουν καλη χημεια.
Την πρωτη φορα τρακαραμε ασχημα επιστρεφοντας (ευτυχως ειχαμε προλαβει να παμε και να τα δουμε) και περσι εγινε μια λαλακια με τα καραβια παλι και επιτρεψαμε μεσω Καλαματας με πλοιο που επιασε Διακοφτι στις 230 τα ξημερωματα!
Παρολαυτα ειναι πανεμορφος τοπος και εισαι πολυ τυχερος.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.703
Likes
6.321
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ααααχ, αυτή η Χύτρα....μέσα σε δέκα λεπτά, το πάλαι ποτέ, είχε βγει δεκαπεντάκιλο μαγιάτικο, το οποίο διεκομίσθη Αθήνα βουτηγμένο με το κεφάλι σε μικρό ψυγειάκι, στηριγμένο ανάμεσα από τους επιβάτες των πίσω καθισμάτων...Τόσο μακρύς ήταν ο ψάρακλας, που η ουρά του ακουμπούσε στην οροφή του αυτοκινήτου...είδαμε και πάθαμε να τον στριμώξουμε, και κάθε λίγο και λιγάκι, καθότι οδικό το ταξίδι της επιστροφής, σταματούσαμε να προσθέσουμε πάγο και να του κάνουμε μια τούμπα για να παγώσει κι από την άλλη άκρη. Το τι φαγοπότι (δις!) έγινε στη γειτονιά, δε λέγεται......


soudiane, άσε με να μαντέψω....Για την Παλαιόχωρα λες?????
ναι είχα ακούσει πως έχει μαγιάτικα και ξιφίες, συγχαρητήρια που το φτάσατε φρέσκο.
Μπα Rosa, θα σου πω άλλη φορά...
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
ναι είχα ακούσει πως έχει μαγιάτικα και ξιφίες, συγχαρητήρια που το φτάσατε φρέσκο.
Μπα Rosa, θα σου πω άλλη φορά...
Καπετάνιε, θα με σκάσεις! Τι να 'ναι?? Ψιθύρισέ το μου με πμ!....;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.516
Μέλη
38.924
Νεότερο μέλος
panvarv

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom