Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Και καλά αφού συνεχίζουμε να γράφουμε για τους επόμενους στην Πράγα... ας πάρουν το τραμ μέχρι το "κτίριο που χορεύει". Μόνο απέξω και γύρω-γύρω μπορείς να το δείς, μα είναι αυτό που λέμε σύγχρονη αρχιτεκτονική φαντασία.
Στη νότια Τσεχία το Τσέλσκυ Κρούμλοφ: όλα τα λεφτά.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
το μουσειο του σεξ απιστευτο ριξαμε πολυ γελιο!!!κ για φαγητο giovanni ιταλικο ναι μεν φανταστικο δε,στην πλατεια με το πολοι ακριβως απεναντι στο στενο!τα πιο ωραια λαζανια που εχω φαει ποτε!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
το μουσειο του σεξ απιστευτο ριξαμε πολυ γελιο!!!κ για φαγητο giovanni ιταλικο ναι μεν φανταστικο δε,στην πλατεια με το πολοι ακριβως απεναντι στο στενο!τα πιο ωραια λαζανια που εχω φαει ποτε!
Tώρα πάλι θα γίνω κακός...
το μουσείο του σεξ απίστευτο και τα ωραιότερα λαζάνια που έφαγε ποτέ... μην τα χάσετε και τα δύο... τεράστια sos...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Μην περιμένεις ωραίες Τσέχες είναι μύθος. Ωραίες είναι οι Σλοβάκες (Μπρατισλάβα μεριά) και οι καλύτερες στην επαρχία (ανατολικά) της Μοραβίας, είναι κούκλες σαν από παραμύθι...!
Τσεχία
Διαβάστε Ταξιδιωτικές Ιστορίες των μελών του TravelStories για την Τσεχία:
Επίσης δείτε:


morningstar έισαι ο άνθρωπος μας !!!!!!
ψαγμένες οι πληροφορίες σου ....για δώσε λεπτομέρειες !!!!!!
 
Last edited by a moderator:

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Καλησπέρα σε όλους. Θα πάμε πράγα σε 10 μέρες με 2 φίλες και θέλουμε να πάμε και μία μέρα στο Καρλο Βιβάρυ για να το δούμε αλλά και για spa.Μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο καλό σπα στην περιοχή?
 

bill_dep

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Παιδια παω κι εγω πραγα τωρα 8-14/12 μονος μου.. Δεν ξερω ουτε αγγλικα ουτε τπτ.. Θα τα βγαλω περα; Η θα λιμοκτονισω; Μια μερα με επιασε μια καταθλιψουλα :ρ και πανω στην φουρια μου εκλεισα τα εισητηρια και τα δωματια χωρις να το φιλοσοφησω λιγο.. Και τωρα που ηρθε η ωρα εχω αγχωθει πολυ... Κλασικος τοξοτης..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mην ανησυχείς... θα τα βγάλεις πέρα με τη νοηματική...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Κι εγώ σοβαρολογώ... έτυχε να είμαι σε μια ανατολική χώρα, στο γκισέ ενός σιδηροδρομικού σταθμού μπροστά από υπαλλήλους που δε μίλαγαν λέξη αγγλικά... ε με λίγη νοηματική έφτασα στον προορισμό μου... μπορείς να πράξεις το ίδιο εκτός και αν μπορέσεις να αρχίσεις ταχύρρυθμα μαθήματα στην αγγλική...
 

bill_dep

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ελπιζω μονο να ειναι κοπελες για να συνενοηθουμε καλυτερα.. Γιατι ειναι και οι τσεχες.. φφφφφ ωχ θεε μου... Κατι μου λεει πως θα ειναι αξεχαστες αυτες οι διακοπες.. Με λιγο κωμικοτραγικη καταληξη.. Αλλα κατα τα αλλα οκ !!!
 

glazar

Member
Μηνύματα
50
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα..
Ταξίδι-Όνειρο
Ο επόμενος...
Θα έχεις κατι κοινό με τους Τσέχους, ούτε και αυτοι ξέρουν αγγλικά...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Παιδια παω κι εγω πραγα τωρα 8-14/12 μονος μου.. Δεν ξερω ουτε αγγλικα ουτε τπτ.. Θα τα βγαλω περα; Η θα λιμοκτονισω; Μια μερα με επιασε μια καταθλιψουλα :ρ και πανω στην φουρια μου εκλεισα τα εισητηρια και τα δωματια χωρις να το φιλοσοφησω λιγο.. Και τωρα που ηρθε η ωρα εχω αγχωθει πολυ... Κλασικος τοξοτης..
Χρειάζετε να ξερει κανεις αγγλικά για να μην λιμοκτονήσει ???
Μην αγχωνεσαι ΟΛΑ καλά θα πάνε και θα περάσεις και όμορφα
οσο πιο διαβασμενος εισαι τοσο λιγότερο αγχος θα εχεις εκει ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.914
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom