lagoudaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
προκειται να ταξιδεψω στο Βερολινο θελω ομως να δω και την Πραγα και σκεφτομαι να τα συνδιασω. θα ηθελα οποιος μπορει να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με τα τρενα, τιμες και διαμονη στην Πραγα. σας ευχαριστω
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Επίσης, τσέκαρε τα λεωφορεία της student agency: | STUDENT AGENCY |
Εχει καλές τιμές και αν είσαι κατω από 26..καλύτερες!!

Επίσης τσέκαρε τα λεωφορεία της eurolines:
Eurolines Germany-Deutsche Touring GmbH-EUROPABUS

Εχει βγάλει κάτι προσφορές αλλα δεν ξέρω πότε θες να πας για να δεις αν σου κανουν.
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Κοιτα και εδω :czech-transport.com μεσα μαρτιου θα κανω και εγω την ιδια διαδρομη και εχω αρχισει και ψαχνω.Αν μπορουσε να μας πει καποιος που την εχει κανει αυτη την διαδρομη??Για ξενοδοχειο εγω εκανα κρατηση στο u-zlat-stromu 60 ευρω την βραδια πολυ κοντα στην παλια πολη (να ειναι καλα τα μελη μας!!!).Κοιτα και το Barcelo.

 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Λοιπον απο μια προσφατη ερευνα που εκανα με rail europe(τρενο) ειναι 85 ευρω το ατομο ενω με eurolines (λεωφορειο) ειναι στα 40 ευρω το ατομο. ΟΙ ωρες τις διαδρομης ειναι απο οτι βλεπω ειναι ιδιες (περιπου 4:30) για την ομορφια της διαδρομης δεν ξερω.... αλλα μαλλον θα προτιμησω το λεωφορειο εκτος εαν εχει κατι καλυτερο να προτεινει καποιος που το εχει κανει.
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Συγνωμη για την ζαλαδα με τα μηνυματα αλλα μηπως ξερει κανεις πληροφοριες για την διαδρομη (με τρενο ή λεωφορειο) Πραγα Βιεννη????
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
τα 40 που λες είναι πήγαινε έλα? Με την student agency πήγαινε έλα κυμαίνεται 40-50 ευρώ..ανάλογα με το εαν εισαι κατω των 26 ή έχεις κάρτες, ισχύον οι χαμηλότερες τιμές.

Μεσα στο λεωφορειο, σου προσφερουν καφεδακι, σοκολατες, κ.α...
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Κλεοπατρα σε ψαχνω τοσο καιρο και δεν με λενε Αντωνιο!!!!
ΑΛΛΑ πες μου σε παρακαλω εντυπωσεις απο το ανανας που εμεινες στην βιεννη??Ειναι μεσα στα λεφτα που μπορω να δωσω και το θελω μονο για εναν υπνο τις μερες που θα ειμαι εκει.Εγκρίνεις??
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
τα 40 που λες είναι πήγαινε έλα? Με την student agency πήγαινε έλα κυμαίνεται 40-50 ευρώ..ανάλογα με το εαν εισαι κατω των 26 ή έχεις κάρτες, ισχύον οι χαμηλότερες τιμές.

Μεσα στο λεωφορειο, σου προσφερουν καφεδακι, σοκολατες, κ.α...
οχι 40 ειναι μονο πηγαινε. Επειδη εγω θα κανω μονο την διαδρομη Βερολινο Πραγα και οχι επιστροφη επειδη θα παω μετα βιεννη με την student agency ειδα οτι οι διαδρομες ειναι με επιστροφη (μπορει να κανω και λαθος) οποτε δεν το εψαξα παραπανω.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
οχι 40 ειναι μονο πηγαινε. Επειδη εγω θα κανω μονο την διαδρομη Βερολινο Πραγα και οχι επιστροφη επειδη θα παω μετα βιεννη με την student agency ειδα οτι οι διαδρομες ειναι με επιστροφη (μπορει να κανω και λαθος) οποτε δεν το εψαξα παραπανω.
κανεις λάθος.τσεκαρε το!
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Οντως Βιτο εχεις απολυτο δικιο:clap:.....24 ευρω το ατομο>Δεν ξερω ακομα τον τροπο παραλαβης εισητηριου:roll: δηλαδη αν γινεται κρατηση και πας εκει και το περνεις ή εαν εκτυπωνεται και το εχεις μαζι σου αλλα θα το κοιταξω;)
Εσυ βιτο εχεις ταξιδεψει με αυτους???
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Οντως Βιτο εχεις απολυτο δικιο:clap:.....24 ευρω το ατομο>Δεν ξερω ακομα τον τροπο παραλαβης εισητηριου:roll: δηλαδη αν γινεται κρατηση και πας εκει και το περνεις ή εαν εκτυπωνεται και το εχεις μαζι σου αλλα θα το κοιταξω;)
Εσυ βιτο εχεις ταξιδεψει με αυτους???
Ειχα ταξιδέψει μαζί τους πριν 5 χρόνια...Είχα αγοράσει ή την ίδια μέρα το πρώι ή μια μέρα πιο πριν κατευθείαν από κει το εισ. τωρα τι παιζει με κρατησεις, αγορες από ιντερνετ δεν γνωρίζω...νομιζω αν ψάξεις το σαιτ τους θα βγάλεις κάποια ακρη...
Σου συνιστώ την ίδια εταιρεία και για Βιένη.. Εγω είχα κάνει τη διαδρομη Μοναχο - Πραγα - Βερολίνο με αυτούς.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom