aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Μολις γυρισα απο Πραγα και επειδη αρχικα πηγα Βιεννη και τη διαδρομη Πραγα-Βιεννη την εκανα με τρενο μου κοστισε 60 ευρο και ηταν ταξιδι 5 ωρων.. αλλα πολυ ανετο κι ας ηταν 2ης θεσης το εισητηριο μου.. Μιας και θα πας Πραγα εχω να σου προτεινω την Prague card η οποια κοστιζει 52 ευρο αν εισαι φοιτητης και γυρο στα 60 η κανονικη. Ειναι για 4 μερες και συμπεριλαμβανει μετρο τραμ λεωφορεια (αν την παραγγειλεις απ'το ιντερνετ) και εισοδο δωρεαν στα περισσοτερα αξιοθεατα οπως το καστρο της Πραγας κα και εκπτωση στα υπολοιπα.. κοιταξε το..
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Μολις γυρισα απο Πραγα και επειδη αρχικα πηγα Βιεννη και τη διαδρομη Πραγα-Βιεννη την εκανα με τρενο μου κοστισε 60 ευρο και ηταν ταξιδι 5 ωρων.. αλλα πολυ ανετο κι ας ηταν 2ης θεσης το εισητηριο μου.. Μιας και θα πας Πραγα εχω να σου προτεινω την Prague card η οποια κοστιζει 52 ευρο αν εισαι φοιτητης και γυρο στα 60 η κανονικη. Ειναι για 4 μερες και συμπεριλαμβανει μετρο τραμ λεωφορεια (αν την παραγγειλεις απ'το ιντερνετ) και εισοδο δωρεαν στα περισσοτερα αξιοθεατα οπως το καστρο της Πραγας κα και εκπτωση στα υπολοιπα.. κοιταξε το..
Πολλές φορές χρησιμοποίησες τραμ, μετρο, λεωφορείο..?:roll:
Η πράγα είναι πόλη που άνετα την γυρίζεις με τα πόδια...Ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις που χρειάζεται να πάρεις κάποιο μεσο μεταφοράς....
Δεν μιλάω για κέρδος..αποσβεση των χρημάτων της κάρτας έκανες...?
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Μετρο χρησιμοποιουσα καθημερινα γιατι το ξενοδοχειο που μεναμε ηταν λιγα λεπτα εξω απ'το κεντρο κι αν σκεφτεις οτι το 24ωρο εισητηριο του μετρο κανει 4 ευρο επι 4 μερες μανι μανι 16 ευρο.. οσο για τα υπολοιπα μονο μια φορα χρησιμοποιησα το τραμ κι αυτο ηταν ολο.. στο λινκ που σου δινω μπορεις να δεις σε ποια αξιοθεατα εχει δωρεαν εισοδο και σε ποια εκπτωση.. σιγουρα εκανα αποσβεση και ειχα και κερδος.. http://www.praguecitycard.com/index.php?option=com_content&task=section&id=5&Itemid=121&lang=en
 
Last edited by a moderator:

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Στις 30 Οκτωβρίου φεύγω για Πράγα μέχρι 15 Νοεμβρίου.
Ξεκίνησα με την ιδέα να παω Βερολίνο.
Στην πορεία η ιδέα άλλαξε και προέκυψε η Πράγα πρώτη χωρίς όμως να απορρίψω το Βερολίνο
Γι αυτό μετά τις 15 Νοεμβρίου θα μεταβώ μέχρι τις 22 Νοεμβρίου και εκεί
Οποίος μπορεί ακολουθεί
 

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
4 ~10 Νοέμβρη μας περιμένει και εμάς η Πράγα!!!Ελπίζω να περάσουμε όλοι μας υπέροχα!!!!
 

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
μιας και το topic υπάρχει ήδη, σας ρωτάω εδώ και ελπίζω κάποιος να το δει...! για μεταφορά από Πράγα - Βερολίνο έχω καταλήξει σε 2 επιλογές.
1) Με τραίνο (DB) 4.45h διάρκεια, (16.30-21.15) συνολικό κόστος 2 επιβατών 58Ε.
2) Με bus της student agency, διάρκεια 4.45h(17.30-22.15) και σχεδόν ίδιο κόστος (57Ε).
Το ξέρω ότι τα ταξίδια μοιάζουν ΟΛΟΪΔΙΑ,αλλά κάποιο πρέπει να επιλέξω... Ποιο???????
Ευχαριστώ!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
student agency, αν θες καφέ δωρεάν, σοκολάτες
τρένο αν σε πιάνει κλειστοφοβία, η είσαι άτομο που του αρέσει να περπατά συνέχει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom