Γαλλία ΠΤΗΣΕΙΣ ΜΕ EASYJET

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα σε όλους!
Μπορείτε σας παρακαλω να μου λυσετε μια απορια?
Μέχρι πριν μερικές μέρες ετοιμαζόμουν να κλείσω εισητήρια με easyjet, αθήνα-παρίσι τον δεκέμβριο, και σήμερα που μπήκα να κάνω την κράτηση, μου έλεγε πως δεν υπάρχουν πτήσεις εκείνη την ημέρα και πως η τελευταία είναι τον Οκτώβρη.
πώς είναι δυνατόν? δυο εβδομαδες τώρα έμπαινα στο site της εταιρείας και έψαχνα για εισητήρια και μου εμφάνιζε κανονικα τις πτήσεις...
οποιος μπορεί ας με βοηθήσει!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα σε όλους!
Μπορείτε σας παρακαλω να μου λυσετε μια απορια?
Μέχρι πριν μερικές μέρες ετοιμαζόμουν να κλείσω εισητήρια με easyjet, αθήνα-παρίσι τον δεκέμβριο, και σήμερα που μπήκα να κάνω την κράτηση, μου έλεγε πως δεν υπάρχουν πτήσεις εκείνη την ημέρα και πως η τελευταία είναι τον Οκτώβρη.
πώς είναι δυνατόν? δυο εβδομαδες τώρα έμπαινα στο site της εταιρείας και έψαχνα για εισητήρια και μου εμφάνιζε κανονικα τις πτήσεις...
οποιος μπορεί ας με βοηθήσει!
Προφανώς η εταιρία θα σταματήσει να εκτελεί το δρομολόγιο τουλάχιστον για το χειμώνα του 2012-2013, δυστυχώς όπως και αρκετές άλλες.
 

dimiko

Member
Μηνύματα
62
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΪΚΑ
Προφανώς η εταιρία θα σταματήσει να εκτελεί το δρομολόγιο τουλάχιστον για το χειμώνα του 2012-2013, δυστυχώς όπως και αρκετές άλλες.
τότεεεεε την βάψαμε, είχαμε τρελές τιμές, αν φύγουν και αυτοι, φαντασου να σταματήσουν & τελείως...Οπως με την airarabia.. :shock:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μέχρι πριν μερικές μέρες ετοιμαζόμουν να κλείσω εισητήρια με easyjet, αθήνα-παρίσι τον δεκέμβριο, και σήμερα που μπήκα να κάνω την κράτηση, μου έλεγε πως δεν υπάρχουν πτήσεις εκείνη την ημέρα και πως η τελευταία είναι τον Οκτώβρη.
πώς είναι δυνατόν? δυο εβδομαδες τώρα έμπαινα στο site της εταιρείας και έψαχνα για εισητήρια και μου εμφάνιζε κανονικα τις πτήσεις...
οποιος μπορεί ας με βοηθήσει!
Mήπως δεν έχει βγει ακόμα το χειμερινό πρόγραμμα πτήσεων ή αποφάσισαν να αλλάξουν τις ώρες πτήσεων για το χειμώνα? Συνήθως στις αεροπορικές το χειμερινό πρόγραμμα ξεκινά από αρχές Νοέμβρη.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Είσαι σίγουρη ότι έβλεπες πτήσεις για Δεκέμβριο; Το δρομολόγιο που λες ήταν από την αρχή εποχιακό, άρχιζε Ιούλιο και τελείωνε κάπου Οκτώβρη.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν έβλεπες πτήσεις από ΑΤΗ για PAR τον χειμώνα να το κοιτάξεις γιατί μπορεί σε λίγο να βλέπεις και οράματα... ποτέ δεν είχε βγάλει χειμερινά δρομολόγια η ΕΖΥ για Παρίσι... από Μάρτη και βλέπουμε...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Είσαι σίγουρη ότι έβλεπες πτήσεις για Δεκέμβριο; Το δρομολόγιο που λες ήταν από την αρχή εποχιακό, άρχιζε Ιούλιο και τελείωνε κάπου Οκτώβρη.
Εγώ πάω να κάνω ένα καφέ να πιω, γιατί η απάντησή μου πήγαινε στο δρομολόγιο από Θεσσαλονίκη..Αλλά απ'όσο βλέπω και από traveller, τα ίδια ίσχυαν και για Αθήνα.
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ειστε σιγουροι οτι το δρομολογιο ΑΤΗ-ORLY ηταν seasonal; Ο θειος μου ταξιδεψε Φεβρουαριο 2011 στο Ορλυ με ιζι... Επισης σε αλλους προορισμους εχει βγαλει προγραμμα..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Kανένας δεν είπε ότι ήταν seasonal , είπαμε ότι έγινε από φέτος έγινε seasonal...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
Πάντως, μια που το έφερε η κουβέντα, έχει ξεφύγει η easy με τις έξτρα χρεώσεις. + 11 ευρώ για κάθε κράτηση εισιτηρίου, + 7 ευρώ για χρήση πιστωτικής (όχι για debit card, ευτυχώς)
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
με τις τιμες που βαραει πλεον η easy δεν ξερω ποσο low cost μπορει να θεωρηθει και δεν ξερω αν αξιζει να πηγαινεις σε καποια απο τα αεροδρομια που παει. Καλη εταιρεια, δε λεω, άψογες τιμες είχε, αλλά πλέον με δυσκολια βρισκεις τις παλιες τιμες. Η' την εμαθαν πολλοι την easy ή θα πρεπει να περιμενουμε το χειμωνα να δουμε το κοστος που θα παιζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.528
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom