Πάμε Εδεσσα στο καρναβάλι 2009;

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ΥΓ Ναι, και η Εδεσσα εχει ωραιο καρναβαλι, με παρελαση το Σαββατο 28 Φεβρουαριου. Αναζητηστε με στο γρουπ με τους πιγκουινους!
Tι λέτε;
Πάμε μονοήμερη εκδρομή να δούμε και να χαρούμε πιγκουίνο τραβελστορικό στο καρναβάλι το Εδεσσαικό;:cool:
Αγνοούσα την ύπαρξή του μιας κ νομιζα οτι ολα γινονται στην Νάουσα με τις περιφημες Μπούλες!
Η εκδρομή μπορεί να ειναι μονοήμερη αλλα κ πολυήμερη για τους φιλους που θα έρθουν απο μακρυά, ευκαιρία ειναι για το τριημερο της Κ. Δευτέρας!;)
Διαβάζοντας τον καταπληκτικό κ πληρέστατο οδηγό (http://www.travelstories.gr/%EC%E1%...E1%EE%E9%E4%E9-%F3%F4%EF-%F7%F1%EF%ED%EF.html) για την Έδεσσα, νομίζω οτι ειναι ταμάμ προορισμός!:clap::cool:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
εγω θα σε σαμποταρω και θα παω (οπως καθε χρονο) στο καρναβαλι της ξανθης :bleh::bleh::bleh::bleh::haha:
παντως σοβαρα πολυ καλη ιδεα και προταση!να περασεις,που θα περασεις τελεια!:clap:
εγω ηξερα για το καρναβαλι της κρυας βρυσης μονο(λιγο ξεπεσμος βεβαια),αλλα νομιζω τωρα πια οτι ολες οι πολεις εχουν εκδηλωσεις και παρελασεις το 3ημερο της καθαρας δευτερας.αντε να ξεδωσει και λιγο ο κοσμος!
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Και εγω θα σε σαμποταρω Θαναση και θα παω (οπως καθε χρονο) στην δουλεια!!!! Εμεις δουλευουμε παντα την Κυριακη της αποκριας και αναλογως τις ορεξεις (οχι τις δικες μας, τις δικες σας) ισως και την Καθαρα Δευτερα. Παντως πολυ καλη ιδεα. Μακαρι να μπορουσα να συμμετασχω.

Σκιουρε και ο αντρας μου στην Ξανθη θα ειναι με την παρεα του. Αν δεις τιποτα υποπτο ενημερωσε με!!!:p
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Κι εγώ θα σας σνομπάρω και θα πάω Τορίνο.... :)
ουτε εμενα να περιμενεται γιατι θα ειμαι στο καρναβαλι του Ρεθυμνου, με 37 αρματα φετος και χωρις τα μπουλουκια. το πι, το φι, και την αλοιφή, :):):) ειμαστε το τριτο σε οργανωση στην ελλαδα
ενας ευλογημενος δεν βρεθηκε να γραψει κατι?:(:(
παντως taver σε φθονω που θα εισαι τορινο θα ηθελα πολυ να παω με κρουαζιερα στη Βενετια που οργανώνει η ΑΝΕΚ αλλα δουλευω, ασε που θα ειναι εκει όλες οι φυλες του Ισραηλ:roll::roll::roll: δεν θα με πειραζε ομως γιατι δηλωνω ερωτευμενη με την Ιταλια:clap::clap:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Μάλλον πρέπει οι διαχειριστάδες να αφαιρέσουν απο τον τίτλο του τοπικ το πάμε Εδεσσα και να αφήσουν το Καρναβάλι 2009 προσθέτοντας απλά το τοπικό επίρρημα Πού!
:cool:
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Διαβάζοντας τον καταπληκτικό κ πληρέστατο οδηγό (http://www.travelstories.gr/%EC%E1%...E1%EE%E9%E4%E9-%F3%F4%EF-%F7%F1%EF%ED%EF.html) για την Έδεσσα, νομίζω οτι ειναι ταμάμ προορισμός!:clap::cool:
Ευχαριστω πολυ Θανο για τα καλα σου λογια! Θα σας περιμενω ολους με χαρα, οποτε σας βολεψει!
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Εγώ πάλι δε θα σαμποτάρω και θα είμαι εκεί έτσι κ αλλιώς τότε, αλλά να ξέρετε ότι Απρίλη-Μάιο θα σας αρέσει περισσότερο..τοπία καταπράσινα και κατάλευκα από ανθισμένες αμυγδαλιές, τρεχούμενα νερά, αρώματα κ.α. πολλά..
Άσε που δε θα 'χετε και διλήματα τύπου καρναβάλι Ρίο κλπ :)
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ευδοκια στειλε φωτο του "υποπτου":haha: και μην ανησυχεις καθολου!εχω τους ανθρωπους μου εγω εκει;)!μηπως θα παρελασει κιολας?αν ναι να μου πεις και το καμουφλαζ:haha::haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.018
ουτε εμενα να περιμενεται γιατι θα ειμαι στο καρναβαλι του Ρεθυμνου, με 37 αρματα φετος και χωρις τα μπουλουκια. το πι, το φι, και την αλοιφή, :):):) ειμαστε το τριτο σε οργανωση στην ελλαδα
ενας ευλογημενος δεν βρεθηκε να γραψει κατι?:(:(
παντως taver σε φθονω που θα εισαι τορινο θα ηθελα πολυ να παω με κρουαζιερα στη Βενετια που οργανώνει η ΑΝΕΚ αλλα δουλευω, ασε που θα ειναι εκει όλες οι φυλες του Ισραηλ:roll::roll::roll: δεν θα με πειραζε ομως γιατι δηλωνω ερωτευμενη με την Ιταλια:clap::clap:
Για το καρναβάλι του Ρεθύμνου μου έχει πει τα καλύτερα ο κολλητός μου αλλά νόμιζα ότι το λέει μιας και αθεράπευτα ερωτευμένος με την πόλη σου!
Στείλε μας καμιά φώτο μετά το τέλος του καρναβαλιού!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για το καρναβάλι του Ρεθύμνου μου έχει πει τα καλύτερα ο κολλητός μου αλλά νόμιζα ότι το λέει μιας και αθεράπευτα ερωτευμένος με την πόλη σου!
Στείλε μας καμιά φώτο μετά το τέλος του καρναβαλιού!
μπραβο vario Athens γιατι κανεις παρεα με παιδακια που εχουν ορθη αποψη και σωστο γουστο, η αληθεια ειναι οτι γινετε χαμος εδω μεχρι και το star chanell εχει μετακομισει μονιμα και καθε βραδυ εχει ρεπορταζ απο διαφορετικα μερη του ρεθυμνου
χωρια τις εκδηλωσεις και τα happenings , το σαββατο το βραδυ εχουμε νυχτερινη παρελαση .....για το παρασυνθημα.....πριν τη μεγαλη ετσι για να ζεσταθουμε......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom