Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.918
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εμένα πάντως μου άρεσε περισσότερο αυτή στη Gendarmenmarkt http://www.berlin.de/en/christmas-markets/3235772-3230598-christmas-market-at-gendarmenmarkt.en.html η οποία όμως είχε και εισιτήριο 2 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Την ιδια λεμε;)...απαντησα στο λινκ,που εβαλε η XristinaK.Παντως,υπαρχουν αρκετες,που ειναι ανοιχτες ακομη,οποτε μπορει να τις δει σχεδον ολες...:)
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Παιδιά επείγον, όποιος έχει αποδείξεις από Βερολίνο φαγητό ή μεταφορές 27 ή 28/11/2014 και μπορεί να μου στείλει θα μου κάνει τεράστια εξυπηρέτηση. Υπάρχει κανείς; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Δεν μπορώ να εξυπηρετήσω καθώς ήμουν την περασμένη εβδομάδα(Δεκέμβριος) αλλά τι θέλεις τις αποδείξεις;
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Ακυρώθηκε η πτήση μου και θα μου δικαιολογήσουν τα έξτρα φαγητό, μετακινήσεις και ξενοδοχείο μόνο με αποδείξεις....
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Κρίμα που δεν ταιριάζουν οι ημερομηνίες αν και οι δικές μου ήταν "βαριές"(αρκετά άτομα) και μάλλον δεν θα τις δεχόντουσαν.
 

XrisaT

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
εκτός από το μουσείο Περγάμου και τον Ζωολογικό κήπου που θέλω να δω (εισιτήρια μπορώ να βγάλω από τώρα για τον Φλεβάρη?)τι μου προτείνεις άλλο να κάνω (αξιοθέατα , βόλτα ψώνια καφέ φαγητό?) κάποιο site να εκτυπώσω κάποιον χάρτη της πόλης με τους δρόμους αποστάσεις αξιοθέατα?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
εκτός από το μουσείο Περγάμου και τον Ζωολογικό κήπου που θέλω να δω (εισιτήρια μπορώ να βγάλω από τώρα για τον Φλεβάρη?)τι μου προτείνεις άλλο να κάνω (αξιοθέατα , βόλτα ψώνια καφέ φαγητό?) κάποιο site να εκτυπώσω κάποιον χάρτη της πόλης με τους δρόμους αποστάσεις αξιοθέατα?
Στο φόρουμ κάνοντας μια αναζήτηση μπορείς να βρεις πλήθος πληροφοριών για το Βερολίνο, όπως σε αυτό το θέμα που μεταφέρθηκε το μήνυμά σου. Μπορείς επίσης να διαβάσεις από εδώ
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=70
και ιστορίες μελών από εδώ
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=70
 

XrisaT

Member
Μηνύματα
9
Likes
0

Απλά δε διαθέτω την πολυτέλεια του χρόνου να κάτσω να ψάξω και να διαβάσω τα διάφορα σχόλια για να βγάλω άκρη για αυτό ζητάω πληροφορίες
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Απλά δε διαθέτω την πολυτέλεια του χρόνου να κάτσω να ψάξω και να διαβάσω τα διάφορα σχόλια για να βγάλω άκρη για αυτό ζητάω πληροφορίες
Καλή τύχη τότε.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
εκτός από το μουσείο Περγάμου και τον Ζωολογικό κήπου που θέλω να δω (εισιτήρια μπορώ να βγάλω από τώρα για τον Φλεβάρη?)τι μου προτείνεις άλλο να κάνω (αξιοθέατα , βόλτα ψώνια καφέ φαγητό?) κάποιο site να εκτυπώσω κάποιον χάρτη της πόλης με τους δρόμους αποστάσεις αξιοθέατα?
Πως μπορούμε να προτείνουμε αν δεν ξέρουμε τα ενδιαφέροντα σου,πόσες μέρες θα μείνεις,μπάτζετ κτλ;

Ενδεικτικά από μουσεία/βόλτες εγώ θα έβαζα Περγάμου(είναι κλειστή η αίθουσα με τα Ελληνικά)+Neus Museum+Nationalgalerie+θόλο του Ράιχσταγκ+Εβραϊκό Μουσείο+Πύλη Βραδεμβούργου+Βολτα στην περιοχη Ηackescher markt-Nikolaiviertel και πολλά άλλα.

Ψώνια,φαγητό κτλ άπειρα.Θα πρέπει να διαβάσεις για να διαλέξεις.
 

XrisaT

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ευχαριστώ για τις πληροφορίες ..το βασικό οπότε είναι να βρω χρόνο να διαβάσω..όσον αφορά τις μετακινήσεις μπορώ ακόμα από Ελλάδα να βγάλω κάποιο εισιτήριο που να καλύπτει για 4 μέρες τις μετακινήσεις μου με μετρό κλπ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.456
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom