Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

FoNikos21

Member
Μηνύματα
30
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πιστεύετε πως 4 full μέρες (5 διανυκτερεύσεις, αλλά η άφιξη θα είναι βράδυ) είναι αρκετές για Βερολίνο; Είναι τα φθηνότερα αεροπορικά που βρίσκω. Ή να κοιτάξω για κάπου αλλού και να επανέλθω όταν έχω στη διάθεσή μου περισσότερες μέρες;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
3.753
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Πιστεύετε πως 4 full μέρες (5 διανυκτερεύσεις, αλλά η άφιξη θα είναι βράδυ) είναι αρκετές για Βερολίνο; Είναι τα φθηνότερα αεροπορικά που βρίσκω. Ή να κοιτάξω για κάπου αλλού και να επανέλθω όταν έχω στη διάθεσή μου περισσότερες μέρες;
Μια χαρά είναι 4 μέρες στο Βερολίνο!!! Τα βλέπεις όλα και πας και μισή μέρα στο Potsdam.
Εκτός εάν είσαι fun των μουσείων και δε σου φτάσουν τα 4 που προλαβαίνεις να δεις άνετα σε αυτές τις μέρες.
Αλήθεια για τι εποχή μιλάμε; Γιατί άλλες οι συνθήκες το καλοκαίρι με τη μεγάλη μέρα και άλλες το χειμώνα με την παγωνιά...
 

FoNikos21

Member
Μηνύματα
30
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν είμαι ένθερμος οπαδός των μουσείων, μόνο στα πιο χαρακτηριστικά κάθε πόλης πηγαίνω. Αλλά μιλάμε για τέλος Νοέμβρη...
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
3.753
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Δεν είμαι ένθερμος οπαδός των μουσείων, μόνο στα πιο χαρακτηριστικά κάθε πόλης πηγαίνω. Αλλά μιλάμε για τέλος Νοέμβρη...
Και πάλι μια χαρά είναι οι 4 μέρες. Προλαβαίνεις να τα δεις όλα. Ίσως να μην προλάβεις να κάνεις τη μισή μέρα στο Potsdam.
 

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Η bundestag σε πόσο καιρό σου απαντάει σε ποια απο τις αρχικές επιλογές σου εχει γίνει η τελική κράτηση για την επισκεψη;
 

alice~

Member
Μηνύματα
716
Likes
1.169
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Η bundestag σε πόσο καιρό σου απαντάει σε ποια απο τις αρχικές επιλογές σου εχει γίνει η τελική κράτηση για την επισκεψη;
Δεν επιλέγεται μια ώρα από τις τρεις. Μπορείς να πας οποιαδήποτε ώρα από αυτές τις τρεις που έχεις επιλέξει και θα σε δεχτούν. Απλά να έχεις μαζί σου το μειλ επιβεβαίωσης της επίσκεψης σου που σου έστειλαν.
 

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
μα διαβαζω στο confirmation για την αίτησή μου, οτι η αίτηση μου θα σταλει στην υπηρεσία επισκεψεων της bundestag και θα ενημερωθώ αν υπαρχουν θέσεις και για γενικότερες διευκρινήσεις. Επισης σε αλλη παραγραφο γραφει οτι αυτό το mail ειναι αποδεικτικό οτι εχουν λαβει την αίτησή μου κι οχι για την είσοδό μου στην βουλή.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.063
Likes
1.612
Θα λάβεις νέο e-mail με τα εισιτήρια που θα παρουσιάσεις στην είσοδο για την ώρα και ημέρα που θα επιλέξουν αυτοί (από τις επιλογές σου), ή αν δεν υπάρχουν θέσεις σε καμία από τις τρεις θα σε ενημερώνουν ευγενικά ότι απορρίπτεται η αίτηση. Σε αυτή την περίπτωση κάνε νέα αίτηση και απόφυγε ημέρες/ώρες κοντά σε αυτές που απορρίφθηκαν.
 

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
αυτό καταλαβα κι εγώ, γι αυτό ρώτησα σε ποσο καιρό απο την αρχική αιτηση ερχεται η απαντηση. Την αιτηση την εκανα Μ. Τετάρτη κι ακομη δεν μου εχουν απαντήσει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Δεν επιλέγεται μια ώρα από τις τρεις. Μπορείς να πας οποιαδήποτε ώρα από αυτές τις τρεις που έχεις επιλέξει και θα σε δεχτούν. Απλά να έχεις μαζί σου το μειλ επιβεβαίωσης της επίσκεψης σου που σου έστειλαν.
Όχι, θα επιλέξουν τη μια από τις τρείς επιλογές σου και μόνο σε αυτή μπορείς να πας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.054
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom