Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

jose

Member
Μηνύματα
702
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
άσε κάτι για την περιπέτεια!!

ένα που έκανα χωρίς να τo σχεδιάσω είναι που πήρα τo metro την τελευταία μέρα k τo tram k τo αφίσα να με πάει όπου θέλει !! κατεβαίναμε σε άσχετες στάσεις ... k όντως άξιζε.... καλα να περασεις ... εγω Vienna :))) αν κ δε θα βρω χιονια !!! :(

KAΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 

elentaxa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα πηγαίνω Βερολίνο με τον φίλο μου 12-14 Ιανουαρίου ξέρει κανείς αν θα είναι στολισμένα ακόμη εκείνες τις ημέρες; Επίσης αν αξίζει να κάνω κράτηση για φαγητό ή ποτό στον αλεξαντερ τιβι ταουερ.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Καλησπέρα πηγαίνω Βερολίνο με τον φίλο μου 12-14 Ιανουαρίου ξέρει κανείς αν θα είναι στολισμένα ακόμη εκείνες τις ημέρες; Επίσης αν αξίζει να κάνω κράτηση για φαγητό ή ποτό στον αλεξαντερ τιβι ταουερ.
Οι περισσοτερες αγορες κλεινουν επισημα και διαλυονται στις 24/12. Τωρα στην Alex ή στο Zoo πιθανον να την κρατησουν λογω των τουριστων.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.132
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα πηγαίνω Βερολίνο με τον φίλο μου 12-14 Ιανουαρίου ξέρει κανείς αν θα είναι στολισμένα ακόμη εκείνες τις ημέρες; Επίσης αν αξίζει να κάνω κράτηση για φαγητό ή ποτό στον αλεξαντερ τιβι ταουερ.
Δε θα υπάρχει ο παραμικρός στολισμός ή άλλη εορταστική δραστηριότητα.

Τα ποτά στο Berliner Fernsehturm είναι καλά, αλλά ο χώρος δεν εμπνέει και πολύ, και η θέα από το μπαρ είναι περιορισμένη. Πήγα μια φορά (κάποιος κέρναγε, δεν είδα τιμές), δε θα ξαναπήγαινα.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Στον πυργο πηγαινε καλυτερα το πρωι (αν δε εχει συννεφα) και απολαυσε το γλυκο με τον καφε, ο οποιος ειναι φθηνος
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Ο πύργος έχει πολύ ωραία θέα.Καλύτερα να πας μέρα όπως λέχθηκε και πιο πάνω.Νύχτα που είχα πάει εγώ δεν έβλεπες και πάρα πολλά πράγματα και πάλι ήταν ωραία όμως.Οι τιμές είναι καλές απλά υπολόγισε και κάνα 10€ για είσοδο στον πύργο.Τόσο είχα δώσει εγώ τον Οκτώβριο του 2009.
 

nteiznt

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Πλέον έχει 12€ νομίζω αλλά αξίζει αν δεν έχει συννεφιά. Εγώ πάλι πιστεύω ότι καλύτερη ώρα να ανέβεις είναι λίγο πριν νυχτώσει για να προλάβεις να δεις τη θέα και μέρα αλλά και τη μαγική στιγμή που νυχτώνει και ανάβουν τα φώτα της πόλης!

Για αγορές, νομίζω πως οι γυναίκες θα εκτιμήσουν ιδιαίτερα το New Yorker στην alexandepatz (είχε απίστευτες τιμές όταν πήγα και μάλιστα ψώνισα και εγώ ένα μπουφανάκι όσο περιιιιιιιίμενα τις συνταξιδιώτισες να τελειώσουν με τα ψώνια τους) :xmas_rolleyes:
Επόμενη επίσκεψη στο πολυαγαπημένο Βερολίνο 21/2 :xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin:
 

berliner1

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
το 2010 νομιζω αυξηθηκαν, και τοτε ηταν 20 λεπτα η αυξηση στην ζωνη ΑΒ. Παλι αφραγκιες εχει ο Wowereit?
Καλημέρα, δεν ξέρω αν έχει αφραγκείες (σσ αν και από όσο γνωρίζω η BVG που διαχειρίζεται μετρό, τραμ και λεωφορεία είναι ιδιωτική, μόνο η SBahn είναι κρατική ακόμα...), αλλά για το εύρος και την ποιότητα των συγκοινωνιών πάλι λίγα πληρώνουμε. Τέλος πάντων όπως και να έχει η τσέπη μας θα τα πληρώνει :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.470
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom