Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Το πάσο μπορεί να μη σας το δεχτούνε και επίσης για αποφυγή παρεξηγήσεων τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα δν υπάρχει καμία φοιτητική έκπτωση στις συγκοινωνίες πλην μηνιαίας κάρτας
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Το πάσο μπορεί να μη σας το δεχτούνε και επίσης για αποφυγή παρεξηγήσεων τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα δν υπάρχει καμία φοιτητική έκπτωση στις συγκοινωνίες πλην μηνιαίας κάρτας
Εγω,ειπα,για εκπτωσεις στα μουσεια.
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
για την καρτα μουσειων και εγω ενδιαφερομαι οχι για τις συγκοινωνιες
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
παντως το bvg.de ειναι λιγο οτι να ναι.. ενω υπαρχει μια πολυ πιο απλη διαδρομη (που βλεπω απο το ιδιο το σαιτ οτι υπαρχει ανταποκριση) αυτο στην αναζητηση μ βγαζει κατι διαδρομες περιπλοκες που πρεπει να κανω 2 και 3 αλλαγες... και μαλιστα για την ιδια σταση για ενα πραμα μου βγαζει αλλη διαδρομη και για αλλο παλι αλλη.. (με ιδιο σημειο εκκινησης) αιντε χαιντε..
 

kara hissar

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Καλησπερα σας , μολις κλεισαμε τα εισητηρια για βερολινο με την easyjet και εχουμε καποιες ανησυχιες διοτι τα ονοματα τα βαλαμε με ελληνικους χαρακτηρες . Επισης στο ονομα της κοπελας μου αντι για Αλκιστη που λεει στην ταυτοτητα βαλαμε Αλκιστις. Μπορει να ειναι προβλημα αυτα τα δυο προαναφερθεντα ή στο check in θα μας ζητηθει να ξαναβαλουμε τα ακτιβη στοιχεια των ταυτοτητων μας με λατινικους χαρακτηρες ; Εσεις τα βαζετε με λατινικους; Θεωρησαμε λογο της προσφονησης που ηταν στα ελληνικα οτι δεν υπαρχει προβλημα.. Πφφφφ , αγχος ακομα δεν αρχισαμε.. Ευχαριστουμε εκ των πρωτερων..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπερα σας , μολις κλεισαμε τα εισητηρια για βερολινο με την easyjet και εχουμε καποιες ανησυχιες διοτι τα ονοματα τα βαλαμε με ελληνικους χαρακτηρες . Επισης στο ονομα της κοπελας μου αντι για Αλκιστη που λεει στην ταυτοτητα βαλαμε Αλκιστις. Μπορει να ειναι προβλημα αυτα τα δυο προαναφερθεντα ή στο check in θα μας ζητηθει να ξαναβαλουμε τα ακτιβη στοιχεια των ταυτοτητων μας με λατινικους χαρακτηρες ; Εσεις τα βαζετε με λατινικους; Θεωρησαμε λογο της προσφονησης που ηταν στα ελληνικα οτι δεν υπαρχει προβλημα.. Πφφφφ , αγχος ακομα δεν αρχισαμε.. Ευχαριστουμε εκ των πρωτερων..
Επικοινωνήστε άμεσα με την εταιρία μήπως και κάνουν την διόρθωση δωρεάν. Κανονικά πληρώνεις για αλλαγή-διόρθωση ονόματος, δε ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό τελευταία.. Τα ονόματα τα βάζουμε πάντα με λατινικούς χαρακτήρες.. Και όπως φαίνονται στην ταυτότητα, όχι υποκοριστικά κτλ..
 

kara hissar

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επικοινωνήστε άμεσα με την εταιρία μήπως και κάνουν την διόρθωση δωρεάν. Κανονικά πληρώνεις για αλλαγή-διόρθωση ονόματος, δε ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό τελευταία.. Τα ονόματα τα βάζουμε πάντα με λατινικούς χαρακτήρες.. Και όπως φαίνονται στην ταυτότητα, όχι υποκοριστικά κτλ..
Σε αναζητηση πληροφοριων , εδω μεσα, επι του θεματος απ οτι καταλαβαμε απο κανα δυο τοπικ που ειχαν το ιδιο θεμα. Οταν επικοινωνησαν τους ειπαν απο την εταιρεια οτι αυτοι τα λαμβανουν ολα με λατινικους χαρακτηρες ανεξαρτητως πως τους τα χεις γραψει... Τι να πω , τους στειλαμε παντως ενα μειλ και βλεπουμε..
 

kara hissar

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επικοινωνήστε άμεσα με την εταιρία μήπως και κάνουν την διόρθωση δωρεάν. Κανονικά πληρώνεις για αλλαγή-διόρθωση ονόματος, δε ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό τελευταία.. Τα ονόματα τα βάζουμε πάντα με λατινικούς χαρακτήρες.. Και όπως φαίνονται στην ταυτότητα, όχι υποκοριστικά κτλ..
στο check in δεν ξαναπερνας τα στοιχεια; Αριθμους ταυτοτητας και τα συναφη; Γιατι τωρα μονο τα ονοματα μας ζητησε και τα στοιχεια πληρωμης....
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
στο check in δεν ξαναπερνας τα στοιχεια; Αριθμους ταυτοτητας και τα συναφη; Γιατι τωρα μονο τα ονοματα μας ζητησε και τα στοιχεια πληρωμης....
Check in στην easyjet κανεις ηλεκτρονικά. Ειδικα δε για τις πτησεις για Βερολινο δεν σου ζηταει καθολου αριθμο ταυτοτητας ή διαβατηριου κλπ (για Λονδινο ζηταει). Ταξιδεψα προσφατα και μου εκανε εντυπωση...
 

kara hissar

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Check in στην easyjet κανεις ηλεκτρονικά. Ειδικα δε για τις πτησεις για Βερολινο δεν σου ζηταει καθολου αριθμο ταυτοτητας ή διαβατηριου κλπ (για Λονδινο ζηταει). Ταξιδεψα προσφατα και μου εκανε εντυπωση...
σου ζηταει ομως να βαλεις παλι τα στοιχεια σου; γιατι σκεφτομαι αμα παω να βαλω στο τσεκ ιν με λατινικους οτι θα βγαλει καμια ασυμφωνια..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
στο check in δεν ξαναπερνας τα στοιχεια; Αριθμους ταυτοτητας και τα συναφη; Γιατι τωρα μονο τα ονοματα μας ζητησε και τα στοιχεια πληρωμης....
όχι δεν ξαναβάζεις τα στοιχεία σου. Τα κρατάει το σύστημα, γι' αυτό προσοχή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom