Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Η καλυτερη περιοχη της πολης, θα μου αρεσε να μενω κιολας εκει στα περιξ
 

kara hissar

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
ρε παιδια στο kruzberg που κλεισαμε εμεις θα ναι καλα; Ενταξει εννοειται πως δεν θελουμε πολυτελειες ουτε να μαστε τελειως ασφαλεις αλλα να μην ειμαστε στο σημειο να περπαταμε τα βραδυα και να πρεπει να φυλαγομαστε...
 

kara hissar

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Μια χαρά είναι. Στατιστικά τα περισσότερα εγκλήματα έχουν συμβεί στο κέντρο. https://www.airbnb.gr/locations/berlin/kreuzberg
Αυτο που φανταζομαστε εμεις ειναι οτι το κρεουζμπεργκ ειναι σαν τα εξαρχεια σε φαση οτι ειναι επικυνδινα για αυτους που το ζουνε απ εξω και απο την τηλεοραση αλλα για εμας που τα εχουμε κυκλοφορησει δεν εχει γινει ποτε τιποτα... Και κατι ακομα .. Επειδη το προγραμμα των πτησεων που κλεισαμε δεν ειναι και το καλυτερο.. Χανουμε 2 μερες γιατι φτανουμε στισ 26/3 στις 18.30 και φεγουμε στισ 31/3 στις 6.40.. Οποτε πανε 2 μερες , οι επομενες 4 γεματες που μας απομενουν ειναι αρκετες για να σχηματισουμε μια ικανοποιητικη εικονα για το βερολινο; Τι λετε;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.718
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
απο ασφαλεια γενικα τι παιζει; τα δωματια κλειδωνουν; Τωρα στα δωματια με τις κουκετες που ναι πολλα ατομα που ναι δινει κλειδεια αλλα τα πριβε μηπως ξερεις; Δεν ειναι και φτηνα για καταληψη παντως..
δε ξέρω για τα πριβέ,εμείς πάντως σε δωμάτιο με κουκέτες είχαμε κλειδιά
ναι έχει κανονικές τιμές χόστελ,αλλά να σου πω προτιμώ το κλίμα,μου φαίνεται πιο οικείο

Δεν έχω ζήσει στην Αθήνα για να καταλάβω τί ακριβώς εννοείς,αλλά όχι,δε μας έτυχε τίποτα.Κυκλοφορούσαμε πολύ άνετα μέρα-νύχτα,αλλά δεν είμαι και το πλέον κατάλληλο άτομο να σου απαντήσει σ αυτό,καθώς σε τέτοια θέματα δεν έχω και πολύ την αίσθηση κινδύνου(μιλάς στο άτομο που παρατάει τις τσάντες του χύμα σε περιοχή με πολύ κόσμο,συναυλίες,αμφιθέατρα κλπ για να πάει τουαλέτα και που μιλάει σε κάθε άγνωστο:russian_roulette:)
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Η καλυτερη περιοχη της πολης, θα μου αρεσε να μενω κιολας εκει στα περιξ
Thanks για τις απαντήσεις! Είχα προβληματιστεί γιατί Διαβάζω ότι η καλύτερη περιοχή για να μείνεις είναι το Ανατολικό Βερολίνο, alexanderplatz κλπ λόγω αξιοθεάτων, αλλα εμείς παμε περισσότερο για να νοιώσουμε το vibe της πόλης σήμερα. Όχι ότι δεν θα επισκεφθούμε τα βασικά, αλλά δεν είμαστε museum / gallery fans.

Οπότε αν υπάρχει καλή συγκοινωνία, ασφάλεια και ωραία restaurants τριγύρω για όταν γυρνάμε απο τις βόλτες μας το βράδυ, θα ειναι μια χαρά :)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Thanks για τις απαντήσεις! Είχα προβληματιστεί γιατί Διαβάζω ότι η καλύτερη περιοχή για να μείνεις είναι το Ανατολικό Βερολίνο, alexanderplatz κλπ λόγω αξιοθεάτων, αλλα εμείς παμε περισσότερο για να νοιώσουμε το vibe της πόλης σήμερα. Όχι ότι δεν θα επισκεφθούμε τα βασικά, αλλά δεν είμαστε museum / gallery fans.

Οπότε αν υπάρχει καλή συγκοινωνία, ασφάλεια και ωραία restaurants τριγύρω για όταν γυρνάμε απο τις βόλτες μας το βράδυ, θα ειναι μια χαρά :)
Το καλυτερο ειναι να μενεις αναμεσα στο δυτικο και το ανατολικο κεντρο για να εχεις προσβαση ευκολα παντου. Τα δυο κεντρα ειναι σαν δυο διαφορετικες πολεις.
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Thanks για την απάντηση Echo2011

παντού διαβάζω ότι είναι καλύτερα να μείνεις στο Ανατολικό Βερολίνο, αλλά η τιμή ήταν πολύ καλή και έκλεισα εκεί.
Ελπίζω να έχει ωραίες ύπουλες pubs και εστιατόρια :)
Το καλυτερο ειναι να μενεις αναμεσα στο δυτικο και το ανατολικο κεντρο για να εχεις προσβαση ευκολα παντου. Τα δυο κεντρα ειναι σαν δυο διαφορετικες πολεις.
Αν η alexanderplatz είναι το κέντρο του Ανατολικού, τότε η Ku'damm είναι περίπου το κέντρο του Δυτικού;
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Thanks για την απάντηση Echo2011

παντού διαβάζω ότι είναι καλύτερα να μείνεις στο Ανατολικό Βερολίνο, αλλά η τιμή ήταν πολύ καλή και έκλεισα εκεί.
Ελπίζω να έχει ωραίες ύπουλες pubs και εστιατόρια :)


Αν η alexanderplatz είναι το κέντρο του Ανατολικού, τότε η Ku'damm είναι περίπου το κέντρο του Δυτικού;
Όχι περίπου. Ακριβώς. Όταν η πόλη ήταν χωρισμένη έτσι ακριβώς ήταν.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.892
Likes
26.980
Να εχουν υπο οψιν τους οποιοι ταξιδευουν σημερα για βερολινο υπαρχει κοκκινος
συναγερμος με ανεμους κατηγοριας 5(τυφωνας;) και;)κινδυνος για πλημμυρες.
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Να εχουν υπο οψιν τους οποιοι ταξιδευουν σημερα για βερολινο υπαρχει κοκκινος
συναγερμος με ανεμους κατηγοριας 5(τυφωνας;) και;)κινδυνος για πλημμυρες.
Ωχ, ελπίζω τα Χριστούγεννα να ειναι καλύτερα!
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
Να εχουν υπο οψιν τους οποιοι ταξιδευουν σημερα για βερολινο υπαρχει κοκκινος
συναγερμος με ανεμους κατηγοριας 5(τυφωνας;) και;)κινδυνος για πλημμυρες.
ωχ ωχ μη μου λες τετοια...ειναι συχνο φαινομενο αυτο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.281
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom