Παμουκκάλε τον Νοέμβρη..??

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο..
Καλημέρα και από εμένα.. Μιας και δεν βρήκα κάτι σχετικό , ας κάνω μια ερώτηση. 19-23 Νοεμβρίου θα πάω Κωνσταντινούπολη και μου έσκασε μια φλασιά να πάω daytrip αεροπορικώς στο Παμουκκάλε, μιας και τα εισητήρια για 2 άτομα με Pegasus κάνουν μόνο 70 ευρώ πηγαινέλα. Αλλά θα αξίζει το κόπο Νοέμβρη μήνα ..?? Έχει πάει κανείς αντίστοιχη περίπου περίοδο..??

Υ.Γ ο σκοπός του ταξιδιού στην Τουρκία είναι φωτογραφικός.. Κυρίως fashion photography , αλλά και travel γενικά..
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλημέρα και από εμένα.. Μιας και δεν βρήκα κάτι σχετικό , ας κάνω μια ερώτηση. 19-23 Νοεμβρίου θα πάω Κωνσταντινούπολη και μου έσκασε μια φλασιά να πάω daytrip αεροπορικώς στο Παμουκκάλε, μιας και τα εισητήρια για 2 άτομα με Pegasus κάνουν μόνο 70 ευρώ πηγαινέλα. Αλλά θα αξίζει το κόπο Νοέμβρη μήνα ..?? Έχει πάει κανείς αντίστοιχη περίπου περίοδο..??

Υ.Γ ο σκοπός του ταξιδιού στην Τουρκία είναι φωτογραφικός.. Κυρίως fashion photography , αλλά και travel γενικά..
Δηλαδη εννοεις να πας Σμυρνη και απο εκει Παμουκαλε 200χιλ και day trip? Δεν γινεται...ασε που ισα σε φτανουν οι μερες για να βγαλεις κανα 2-3 χιλ φωτογραφιες....και ειδικα φασιον...θα παθεις πλακα με τις τουρκαλες ..
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.315
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δηλαδη εννοεις να πας Σμυρνη και απο εκει Παμουκαλε 200χιλ και day trip? Δεν γινεται...ασε που ισα σε φτανουν οι μερες για να βγαλεις κανα 2-3 χιλ φωτογραφιες....και ειδικα φασιον...θα παθεις πλακα με τις τουρκαλες ..
Γιατί να πετάξει Σμύρνη; Μια χαρά αεροδρόμιο είναι το Denizli Çardak ...

Υ.Γ. Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι το fashion photography είναι με επαγγελματίες μοντέλα (γυναίκες ή άνδρες).
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Γιατί να πετάξει Σμύρνη; Μια χαρά αεροδρόμιο είναι το Denizli Çardak ...

Υ.Γ. Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι το fashion photography είναι με επαγγελματίες μοντέλα (γυναίκες ή άνδρες).
:) ok! Αν εχεις πεταξει σε αυτο το αεροδρομιο απο Κωνσταντινουπολη και εχεις βρει ακρη να πας γρηγορα στο Παμουκαλε και να γυρισεις πισω σε μια μερα, για δωσε οδηγιες για να τις εχω και γω υπ'οψιν σε αλλο ταξιδακι στη Πολη...γιατι θα ηθελα να ξαναπαω αλλα οχι μεσω Σμυρνης....
ΥΓ. Το Fashion φανταζομαι οτι αυτη τη φορα θα το κανει στους δρομους και οχι στα στουντιο ....εμενα παντως μου εκανε εντυπωση οι Τουρκάλες ποσο Fashion ειναι και το καταθεσα ...ειναι κακο?
 

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.326
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Φιλικη συμβουλη,μεινε στην ΠΟΛΗ ακομα κι αν εχεις ξαναπαει:)Αν πηγαινεις πρωτη φορα,πολυ περισσοτερο.Καταλαβαινω οτι το Παμμουκαλε ειναι πολυ δελεαστικο αλλα δες το σαν αφορμη για ενα ακομα ενδιαφερον ταξιδι στη γειτονα.
 

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο..
Κατ αρχάς ευχαριστώ που σταθήκατε.. Κωνσταντινουπολη εχω ξαναπάει φυσικά και σίγουρα θα ξαναπάω, μιας και είναι ενα ηλεκτρονικό τσιγάρο δρόμος και ως γνωστόν κανεις δεν πάει στην Πόλη μόνο μια δυο τρεις τεσσερις φορές.. Τώρα όσον αφορά αυτήν την φορά επειδή είπαμε ο σκοπός του ταξιδιού είναι fashion , είπα εκτός από τα γνωστα πολυφορεμένα background της Πόλης μήπως να έβαζα και κάτι πιο διαφορετικό από "πισω".. Το μοντέλο θα το έχω μαζί μου από Αθήνα, συνεπώς θα είναι συγκεκριμένο.. Το σκεπτικό είναι να φύγω από SAW στις 7 το πρωί για Denizli με Pegasus (μια ώρα) από εκεί από εκεί με το λεωφορείο Παμουκκάλε (μία ώρα και κάτι διάβασα , όσο περίπου και από το SAW εώς την Ταξίμ). Το αεροπλάνο της επιστροφής φεύγει 21.50 αν θυμάμαι καλά από Denizli για SAW.. Το κόστος που μου βγάζει η Pegasus είναι 108 λίρες το άτομο και ο λεοφωρείο εκεί είναι 10 λίρες όπως στην Κωνσταντιούπολη. Δηλαδή χωρίς τις εισόδους εκεί 260 λίρες τα δύο άτομα. 84 ευρώ με την σημερινή ισοτιμία.. Ο καιρός εκεί αν και νωρίς ακόμα σίγουρα θα είναι πιο ζεστός απ' ότι στην πόλη (σήμερα που μιλάμε Για το Σάββατο 21/11 δίνουν 16β. και αραιές βροχές για την Πόλη - 23β. βαριά συννεφιά , πιθανή βροχή για Παμουκκάλε). Απλά σκεφτόμουν μήπως έχει πάει κανεις άλλος Νοέμβρη Δεκάμβρη εκεί που είναι off season να μας πει τι παίζει γενικά.. Ξέρω σίγουρα πάντως πως τα αξιοθέατα είναι ανοιχτα.. Δεν ξέρω από τιμές τι παίζει και τι γίνεται με τα περιφεριακά ταβέρνες καφε κλπ κλπ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.329
Μηνύματα
888.277
Μέλη
38.992
Νεότερο μέλος
kwstasa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom