Γαλλία Παρίσι, Αγορά πίνακα ζωγραφικής

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Αγαπητοί φίλοι,

Περιμένω να αναρρώσει πλήρως η γυναίκα μου από ένα ατ΄θχημα που ειχαμε στις καλοκαιρινές διακοπές και σκέφτομαι να της κανω δώρο ένα τετρήμερο στο αγαπημένο Παρίσι.
Με την ευκαιρία θέλω να αγοράσω και ένα πίνακα ζωγραφικής για το σαλόνι μου.
Εχετε να προτείνετε κάποιο γνωστό σας κατάστημα (με site ίσως??)

Τελευταία φορά που είχα πάει Χριστούγεννα του 2007 είχα βρει ένα μαγαζι στην Μονμαρτρη που το είχε ένας ελληνοσέρβος από θεσσαλονίκη και είχα πάρει ένα καταπληκτικό πίνακα που στοιχιζε 500 ευρώ και παζάρι στο παζάρι (made in Greece) του τον είχα πάρει με 320 ευρώ τελικά.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.792
Likes
1.142
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
άμα μου πεις από που εμπνεύστηκες το όνομα σου θα σου πω και για πίνακες και για ξεν/χεία κι ότι άλλο θες...:D
 
Μηνύματα
49
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΥΤΑΝ
Αγαπητοί φίλοι,

Περιμένω να αναρρώσει πλήρως η γυναίκα μου από ένα ατ΄θχημα που ειχαμε στις καλοκαιρινές διακοπές και σκέφτομαι να της κανω δώρο ένα τετρήμερο στο αγαπημένο Παρίσι.
Με την ευκαιρία θέλω να αγοράσω και ένα πίνακα ζωγραφικής για το σαλόνι μου.
Εχετε να προτείνετε κάποιο γνωστό σας κατάστημα (με site ίσως??)

Τελευταία φορά που είχα πάει Χριστούγεννα του 2007 είχα βρει ένα μαγαζι στην Μονμαρτρη που το είχε ένας ελληνοσέρβος από θεσσαλονίκη και είχα πάρει ένα καταπληκτικό πίνακα που στοιχιζε 500 ευρώ και παζάρι στο παζάρι (made in Greece) του τον είχα πάρει με 320 ευρώ τελικά.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Να πας στη περιοχή Μαραί
 

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
άμα μου πεις από που εμπνεύστηκες το όνομα σου θα σου πω και για πίνακες και για ξεν/χεία κι ότι άλλο θες...:D
Αγαπητέ Leftris είναι πολύ απλό, είναι δύο φορές τα αρχικά μου ΛΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΛ... άρα
LJV x2 = LJVLJV.
Ρίξε μου τώρα την πληροφόρηση, αφού το υποσχέθηκες.....

Ευχαριστώ!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
αμα περιμένεις απο τον Λευτέρη να σου προτείνει μαγαζί για πίνακες ΄σωθηκες !!!!!!
για κανα προφιτερόλ που είναι η σπεσιαλιτε του ρώτα τον καλύτερα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.361
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αγαπητοί φίλοι,

Περιμένω να αναρρώσει πλήρως η γυναίκα μου από ένα ατ΄θχημα που ειχαμε στις καλοκαιρινές διακοπές και σκέφτομαι να της κανω δώρο ένα τετρήμερο στο αγαπημένο Παρίσι.
Με την ευκαιρία θέλω να αγοράσω και ένα πίνακα ζωγραφικής για το σαλόνι μου.
Εχετε να προτείνετε κάποιο γνωστό σας κατάστημα (με site ίσως??)

Τελευταία φορά που είχα πάει Χριστούγεννα του 2007 είχα βρει ένα μαγαζι στην Μονμαρτρη που το είχε ένας ελληνοσέρβος από θεσσαλονίκη και είχα πάρει ένα καταπληκτικό πίνακα που στοιχιζε 500 ευρώ και παζάρι στο παζάρι (made in Greece) του τον είχα πάρει με 320 ευρώ τελικά.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Δεν ξέρω το budget σας, αλλά έχετε ότι επιλογές μπορεί να θέλετε. Μπορείτε να πάρετε κάτι "φρέσκο από τα χέρια του καλλιτέχνη" στην Place du Tertre στη Μοντμάρτρη ή από διάφορους πάγκους στη νότια όχθη του Σηκουάνα. Ή μπορεί να επισκεφθείτε μια από τις δεκάδες γκαλερί. Ή ακόμα, αν το αντέχετε, να χτυπήσετε και κάτι πάρα πάρα πολύ εξεζητημένο, από το Sotheby's - About Us - International Offices - Paris
 

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
αμα περιμένεις απο τον Λευτέρη να σου προτείνει μαγαζί για πίνακες ΄σωθηκες !!!!!!
για κανα προφιτερόλ που είναι η σπεσιαλιτε του ρώτα τον καλύτερα
Βασικά δεν θα με χάλαγε και το προφιτερολ αλλά βρε παιδί μου δεν μπορεί να διακοσμήσει τον τοίχο του σαλονιού μου.
Παρόλα αυτά προσφέρει κι αυτό άλλου είδους ευχαρίστηση !!!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.792
Likes
1.142
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
έδωσα πληροφορίες για πίνακες.... :D τους υπόλοιπους θα σας κάνω έναν με προφιτερόλ σε καμβα.... να τον φάτε
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
και γιατι ρε λουκα να φερεις το πανι απο το παρισι?
και εδω εχουμε αξιολογους ζωγραφους.
απο το οτι απευθυνεσαι στο φορουμ για πληροφοριες ,συμπεραινω οτι δεν εχεις γνωσεις σχετικα με τα εργα τεχνης.αρα ειναι ευκολο να σε εξαπατησουν και δη τουριστα.
και εγω εχω αυτο το hobby αρκετα χρονια τωρα.
εχω μια καλουτσικη συλλογη για τα οικονομικα μου κυβικα .
σου προτεινω βολτιτσες στις gallery της αθηνας και παντα ποιστοποιητικο.
 

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
και γιατι ρε λουκα να φερεις το πανι απο το παρισι?
και εδω εχουμε αξιολογους ζωγραφους.
απο το οτι απευθυνεσαι στο φορουμ για πληροφοριες ,συμπεραινω οτι δεν εχεις γνωσεις σχετικα με τα εργα τεχνης.αρα ειναι ευκολο να σε εξαπατησουν και δη τουριστα.
και εγω εχω αυτο το hobby αρκετα χρονια τωρα.
εχω μια καλουτσικη συλλογη για τα οικονομικα μου κυβικα .
σου προτεινω βολτιτσες στις gallery της αθηνας και παντα ποιστοποιητικο.
Φίλε mio gps αυτό έκανα και το 2006 που αγόρασα και το νέο μου σπίτι.
Πήγα λοιπόν στο bizart έδωσα περι τα 1000 € και πήρα δύο φανταστίκους πίνακες για το σαλόνι μου με όλα τα πιστοποιητικα.
Ηταν πραγματικά εντυπωσιακοί, όλοι οι γείτονες που μας επισκέφτηκαν είχαν να λένε για τους πίνακες στο σαλόνι μου. Μέχρι που άρχισαν να μας καλούν στα πάρτυ της γειτονιάς όπου διαπίστωσα ότι όλοι είχαμε τους ίδιους πίνακες.....
Έτσι κατέληξα στο Παρίσι όπου αγόρασα ένα φανταστικό ιμπρεσιονιστικό πίνακα με σχετικά λιγότερα χρήματα και όχι αντίγραφο αλλά μοναδικό.
Γιαυτό Παρίσι και τουριστικούς παρά Αθήνα και αγορά 1 από τα 1000 αντίτυπα που θα βγάλει το μαγαζί.
Και με πιστοποιητικο !!!!!! χα χα χα (πλάκα κάνω)
 

ljvljv

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
και γιατι ρε λουκα να φερεις το πανι απο το παρισι?
και εδω εχουμε αξιολογους ζωγραφους.
απο το οτι απευθυνεσαι στο φορουμ για πληροφοριες ,συμπεραινω οτι δεν εχεις γνωσεις σχετικα με τα εργα τεχνης.αρα ειναι ευκολο να σε εξαπατησουν και δη τουριστα.
και εγω εχω αυτο το hobby αρκετα χρονια τωρα.
εχω μια καλουτσικη συλλογη για τα οικονομικα μου κυβικα .
σου προτεινω βολτιτσες στις gallery της αθηνας και παντα ποιστοποιητικο.
Αγαπητέ mio gps αυτό έκανα ο άμοιρος.
Το 2006 αγόρασα ένα καινούργιο σπίτι. Πήγα λοιπόν με την γυναίκα μου στο bizart και αγόρασα 2 πίνακες δίνοντας 1000?. Τους διάλεξε η γυναίκα μου που σκαμπάζει από αυτά μιας και έχει σπουδάσει ιστορία ελληνικού πολιτιμού στο ΕΑΠ.
Όλοι οι γείτονες που μας επισκέπτονταν μεταξύ άλλων θαύμαζαν τους πίνακες για τους οποίους καμάρωνα πραγματικά.
Μέχρι που άρχισαν να μας καλούν στα διάφορα πάρτυ, όπου μετα λύπης μου ανακάλυψα ότι όλοι στην γειτονιά είχαμε τους ίδιους πίνακες μιας και το bizart βγάζει καμιά 1000αδα αντίτυπα από τον κάθε ένα.
Αλλά πάντα με πιστοποιητικό !!!!
Έτσι προτιμώ να έχω ένα θαυμάσιο προτώτυπο ιμπρεσιονιστικό πίνακα από το Παρίσι παρά κάτι από Αθήνα που το έχω εγώ και όλοι οι άλοι στη γειτονιά.
Πάντως ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή !!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.361
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και γιατί να μην έχετε τους ίδιους πίνακες όλοι στη γειτονιά ?
Αν έχεις τον ίδιο πίνακα με όλους σε μια γειτονιά του Παρισιού είναι καλύτερα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.698
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom