Βέλγιο Γαλλία Ολλανδία Παρίσι-Βρυξέλλες-Άμστερνταμ

inVINCEble

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
πολυ ωραιο το post σου georgitsa! επειδη ενδιαφερομαι να κανω ενα παρομοιο ταξιδι με κατι φιλους μπορεις να μου δωσεις παραπανω πληροφοριες?
για παραδειγμα πως πηγατε απο παρισι-βρυξελλες? αναφερεις κατι για τρενο. θυμασαι μηπως πανω κατω τιμες απο εισιτηρια? και που μενατε? σε hostel?
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
206
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπεραααα!!!!εμεις ειχαμε κλεισει τα εισητηρια και τα ξενοδοχεια 4-5 μηνες πριν κ τα βρηκαμε σε φανταστικες τιμες...το εισητηριο για Αμστερνταμ ηταν καπου στα 25 ευρω...εγγυηση το θαλης...και απ το Αμστερνταμ για Βρυξελλες νομιζω οτι καπου εκει ηταν η τιμη αλλα αν το κλεισεις αρκετα νωριτερα...αν το βγαλεις εκεινη την ωρα ειναι πολυ ακριβοτερο...εμεις τα ειχαμε κλεισει ολα απο ιντερνετ κ τα βγαλαμε φωτοτυπιες.στα εισητηρια ειχε επανω ενα μπαρκοουντ κ το χτυπουσε σε ενα μηχανημα ο ελεγκτης...τα ξενοδοχεια που μεναμε ηταν 4 αστερων...στις Βρυξελλες ειδικα η νυχτα ειχε 360 ευρω αλλα εμεις πληρωσαμε φυσικα λιγοτερα γτ καναμε κρατηση νωριτερα..να φανταστεις ξενοδοχεια με πρωινο,εισητηρια τρενου και εισητηρια αεροπλανων ολα μαζι για 9 μερες 430 ευρωωωω....τετοιες τιμες δεν υπαρχουν σε τουριστικα γραφεια εννοειται...κ επειδη σπουδαζω κ τοριστικες επιχειρησεις μην σου πω καλυτερα τι πληρωνετε στα τουριστικα γραφεια γιατι θα πεσεις απ το μπαλκονι!!ψαξτε τα μονοι σας...εμενα μου ειχαν βγει τα ματια αλλα τελικα τα βρηκα ολα...να ναι καλα το travelstories απο ιστοριες που διαβαζα κ επαιρνα πληροφοριες!!οτι αλλο θελεις εδω ειμαι!:)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
9 μερες,430 ευρω,με ολα αυτα;;!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Σιγουρα,αν τα κλεισεις νωριτερα.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
206
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ναι κι ομως...μονο 430 ευρω...τα κλεισαμε 4 μηνες νωριτερα!!αφου να φανταστεις το εισητηριο με την ιζι τζετ για παρισι ειχε 20 ευρωωωωωω......
 

inVINCEble

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
georgitsa με το thalyw ειχατε παει σε ολες αυτες τις πολεις? πεταξατε παρισι και απο εκει μετα ξεκινησατε με το τραινο? ειχατε παρει κανενα ειδικο πακετο για φοιτητες?
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Καλα τα αεροπορικα αλλα τα ξενοδοχεια;Γιατι και εγω ψαχνω προς τα εκει (Βελγιο-Ολλανδια)εδω και καποιο καιρο,για το καλοκαιρι.Και σιγουρα τα ξενοδοχεια δεν ειναι φτηνα,εφοσον δε μιλατε για hostels.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Βρε παιδια πειτε μας και μας ποιος ειναι ο Θαλης που λετε και ξαναλετε?
Βρηκα μονο καποιο ιδρυμα προαγωγης της ερευνας σε ΑΕΙ-ΤΕΙ
Πηγατε με κατι τετοιο ως φοιτητες?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ευχαριστω Αννυ.Ωστε περι τρενου ο λογος .
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.679
Likes
16.535
Βρε παιδια πειτε μας και μας ποιος ειναι ο Θαλης που λετε και ξαναλετε?
Βρηκα μονο καποιο ιδρυμα προαγωγης της ερευνας σε ΑΕΙ-ΤΕΙ
Πηγατε με κατι τετοιο ως φοιτητες?
Εγώ ξέρω τον Θαλή τον Μιλήσιο και τον Thalis του TGV που είχα πάει μια φορά Παρίσι Βρυξέλες σε 1ώρα και 23 λεπτά...Τρένο δεν το λές μάλλον προς το αεροπλάνο κλίνει.....:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Tο Μιλησιο τον ξερουμε ολοι μας.Αυτο που με στενοχωρει ειναι οτι οι Ευρωπαιοι εχουν πολυ δυνατα μεσα για να ταξιδευουν απο τη μια χωρα στην αλλη και πηγαινουν ακομα κ για ενα καφε που λεει ο λογος.Η ακομα και με το αυτοκινητο τους περνουν ανετα απο τη μια χωρα στην αλλη.Εμεις εδω ειναι που ζοριζομαστε....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.320
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom