Γαλλία Παρίσι

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
ποιες ημέρες της εβδομάδας θα βρίσκεσαι στο Παρίσι?


Vegerazaros ποιες ημέρες θα είσαι στην πόλη? Εννοώ Δευτέρα-Παρασκευή κτλ
Κυριακή με Πεμπτη...

Οι τιμές εχουν ανέβει, για κάντε ένα check.
Εγώ πλήρωσα 53 ευρώ για 3ημερη - 5 ζώνες
ναι ειδα 65 euro.. καλα ειναι...ετσι και αλλιώς αυτα τα εισιτήρια τα "καίω" :) :)
 
Last edited by a moderator:

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Κυριακή με Πεμπτη...


ναι ειδα 65 euro.. καλα ειναι...ετσι και αλλιώς αυτα τα εισιτήρια τα "καίω" :) :)
Λογικά φτάνεις CDG. Μια εναλλακτική είναι να βγάλεις την Κυριακή στο αεροδρόμιο εισιτήριο για Παρίσι. Κοστίζει περίπου 10€ και θα το χρησιμοποιήσεις μέχρι να φτάσεις στην στάση που ενδιαφέρεσαι. Παράλληλα πάρε μερικά εισιτήρια για να κινηθείς την Κυριακή. Στο αεροδρόμιο, επιπλέον, φρόντισε να προμηθευτείς την κάρτα navigo decouverte samaine (εβδομαδιαία) για 5 ζώνες, οποία ισχύει Δευτέρα με Κυριακή και περιλαμβάνει και τα αεροδρόμια, τις Βερσαλλίες και τη dinseyland. Με αυτήν θα κινείσαι παντού μέχρι να φύγεις. Κοστίζει 34€ + 5€ για την κάρτα. Χρειάζεται να έχεις μαζί σου μια φωτογραφία.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.496
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Να μαι και εγώ φρέσκος από Παρίσι!

Ένα ταξίδι που το χρωστούσα στον εαυτό μου, ένα ταξίδι που δεν με απογοήτευσε. Ένα μουσείο το Παρίσι, πανέμορφο και μαγευτικό… Feels like home..
Ανεβάζω απλά κάποιες φωτογραφίες κερασμένες στα παιδιά που με βοήθησαν να οργανώσω το ταξιδάκι… Ιστορία δεν ξέρω αν θα γράψω, να πω απλά πως σε 3 μέρες «έγραψα» πολλά χιλιόμετρα και είδα πολλά (αν και κρυωμένος με δέκατα).

La tour..



La Tour #2



Κάπου στην Μονμάρτη



Sacré-Cœur



Notre-Dame de Paris



Miam-Miam στο St-Germain
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Κυριακή με Πεμπτη...


ναι ειδα 65 euro.. καλα ειναι...ετσι και αλλιώς αυτα τα εισιτήρια τα "καίω" :) :)
Οπ και εγώ θα είμαι Παρίσι 30 Οκτωβρίου με 6 Νοεμβρίου. Προς το παρόν σκέφτομαι να την βγάλω με τα μπλοκ εισιτηρίων.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά

Exiter

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Eγω θα βρισκομαι στις 16-19 Οκτωβρη φτανω απογευμα Πεμπτης και πεταω νωρις το πρωι Κυριακης...
Tελικα τι συμφερει παιδια?
Φτανοντας CDG να βγαλω μια navigo decouverte samaine 34.4 + 5€ για την κάρτα με την οποια μπορω να κινηθω απο και προς το αεροδρομιο +μετακινησεις εντος πολης σε ολα τα Μ.Μ.Μ και Disneyland?
Η να βγάλω
Paris Visit (Pass Transport) (zones 1 to 5) - 5 Days / Adult
65,50 €

Η 3ημερη νομιζω δεν με καλύπτει σωστα?
Επισης η Paris Visit καλύπτει και Disneyland απο ότι βλεπω.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

Attachments

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Eγω θα βρισκομαι στις 16-19 Οκτωβρη φτανω απογευμα Πεμπτης και πεταω νωρις το πρωι Κυριακης...
Tελικα τι συμφερει παιδια?
Φτανοντας CDG να βγαλω μια navigo decouverte samaine 34.4 + 5€ για την κάρτα με την οποια μπορω να κινηθω απο και προς το αεροδρομιο +μετακινησεις εντος πολης σε ολα τα Μ.Μ.Μ και Disneyland?
Η να βγάλω
Paris Visit (Pass Transport) (zones 1 to 5) - 5 Days / Adult
65,50 €

Η 3ημερη νομιζω δεν με καλύπτει σωστα?
Επισης η Paris Visit καλύπτει και Disneyland απο ότι βλεπω.
Εσύ δε θα χρειαστείς να βγάλεις κανένα άλλο εισιτήριο. Θα προμηθευτείς μόνο την navigo decouverte για τις 5 ζώνες. Η εβδομαδιαία πωλείται μέχρι τα μεσάνυχτα της Πέμπτης.


ΠΡΟΣΟΧΗ! :)
Όσοι πάτε Παρίσι τώρα, θα δείτε και τον ανακαινισμένο πρώτο όροφο του Πύργου.
Επιπλέον, το Σάββατο 11/10, κλείνει στη Μονμάρτη η γιορτή του τρύγου. Τα πυροτεχνήματα θα αρχίσουν στις 21:45 πλησίον της εκκλησίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom