Παραδείγματα κακομαθημένων ταξιδευτών

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σε πτήση επιστροφής από Βουδαπέστη , ένας πιτσιρικάς γύρω στα 20 πήγε στην τουαλέτα του αεροπλάνου να κάνει ένα τσιγαράκι γιατί είχε χαρμανιάσει. Αφού γύρισε στην θέση του , οι αεροσυνοδοί μαζεύτηκαν από πάνω του και άρχισαν να τον μυρίζουν για να βεβαιωθούν ότι ήταν αυτός καθώς υποστήριζε ότι δεν κάπνισε ! Όταν προσγειώθηκε το αεροπλάνο , πριν αποβιβαστεί ο κόσμος μπήκαν αστυνομικοί και τον μάζεψαν
Ααααααχ το φχαριστηθηκα!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κάποτε σε πτήσεις για Στουτγκαρδη Μόναχο Φρανκφούρτη κλπ, υπήρχε πάντα ο έξυπνος μεταναστης ελληναρας που θέλει τη τζουρίτσα του μωρέ. Που αν πετούσε με Λουφτχανσα δε θα τολμούσε να σκεφτεί καν να ανάψει τσιγάρο. Άλλωστε είναι τοσα χρονια μεταναστες μερικοί που προλαβαν και το κάπνισμα εντος του αεροσκάφους.
Οπότε επειδή ήταν ακραία συνηθισμένο άρχισαν να μπουζουριάζουν επιβάτες. Η αιτζιαν έβγαλε και ειδική ανακοίνωση ότι αποτελεί έκνομη ενέργεια. Μου έχει τύχει να ανάψουν τσιγάρο δυο φορές και ΜΕΣΑ στην καμπίνα.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.406
Κάποτε σε πτήσεις για Στουτγκαρδη Μόναχο Φρανκφούρτη κλπ, υπήρχε πάντα ο έξυπνος μεταναστης ελληναρας που θέλει τη τζουρίτσα του μωρέ. Που αν πετούσε με Λουφτχανσα δε θα τολμούσε να σκεφτεί καν να ανάψει τσιγάρο. Άλλωστε είναι τοσα χρονια μεταναστες μερικοί που προλαβαν και το κάπνισμα εντος του αεροσκάφους.
Οπότε επειδή ήταν ακραία συνηθισμένο άρχισαν να μπουζουριάζουν επιβάτες. Η αιτζιαν έβγαλε και ειδική ανακοίνωση ότι αποτελεί έκνομη ενέργεια. Μου έχει τύχει να ανάψουν τσιγάρο δυο φορές και ΜΕΣΑ στην καμπίνα.
Στις τουαλετες υπάρχει ένα σημείο στην πόρτα που μοιάζει με τασάκι, νομίζω έχει κ αυτοκόλλητο με σχήμα τσιγάρου σε κάποια σκάφη. Ξέρεις τι είναι αυτό;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Στις τουαλετες υπάρχει ένα σημείο στην πόρτα που μοιάζει με τασάκι, νομίζω έχει κ αυτοκόλλητο με σχήμα τσιγάρου σε κάποια σκάφη. Ξέρεις τι είναι αυτό;
Αυτό είναι ακριβώς το «θα την κανεις που θα την κανεις τη βλακεία σου, τουλάχιστον ριξτο στο τασάκι γιατί μες το καζανάκι μπορεί να μας ανατινάξεις όλους μαζί».
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.542
Likes
8.532
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Με αφορμή αυτό να αναφέρω τους επικίνδυνους γραφικούς που σηκώνονται και ανοίγουν ντουλάπια την ώρα που το αεροπλάνο έχει μόλις προσγειωθεί και ακόμα κινείται με πολύ μεγάλη ταχύτητα στον αεροδιάδρομο.

Πόσες φορές έχω δει αυτό που λες, αεροσυνοδούς να σηκώνονται έντρομες-οι και μες στη φρίκη για να τους κάνουν να επιστρέψουν στις θέσεις τους.

Παντελής έλλειψη παιδείας.
Αυτό εν τω μεταξύ είναι νέο φρούτο; Θα ορκιζόμουν ότι προ-covid δεν το είχα δει ποτέ και μετά-covid παρόλο που έχω πετάξει πολύ λιγότερες φορές, το έχω δει τουλάχιστον 3. Την μια μάλιστα ήταν μαζικό το κακό.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αυτό εν τω μεταξύ είναι νέο φρούτο; Θα ορκιζόμουν ότι προ-covid δεν το είχα δει ποτέ και μετά-covid παρόλο που έχω πετάξει πολύ λιγότερες φορές, το έχω δει τουλάχιστον 3. Την μια μάλιστα ήταν μαζικό το κακό.
Αυτό είναι φρούτο από τα πολύ παλιά, χαμένο στο βάθος των αιώνων :bleh:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για όσους δεν το θυμούνται το κάπνισμα σε κάποιες εταιρείες επιτρεπόταν μέχρι πολύ πρόσφατα. Η τελευταία που θυμάμαι είναι η ηρωική Cubana to 2014.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.406
Παλιά το χειροκρότημα με εκνεύριζε κ το βλεπα ως εντελώς γελοίο, τώρα μεγαλώνοντας μπορώ να πω ότι το βρίσκω μερικώς χαριτωμένο. Φαντάζομαι εξηγείται από το γεγονός ότι απέκτησα αεροπλανοφοβία από το πουθενά και αισθάνομαι ανακούφιση στην προσγείωση κ ο ενθουσιασμός των γύρω μου φαίνεται cute.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Παλιά το χειροκρότημα με εκνεύριζε κ το βλεπα ως εντελώς γελοίο, τώρα μεγαλώνοντας μπορώ να πω ότι το βρίσκω μερικώς χαριτωμένο. Φαντάζομαι εξηγείται από το γεγονός ότι απέκτησα αεροπλανοφοβία από το πουθενά και αισθάνομαι ανακούφιση στην προσγείωση κ ο ενθουσιασμός των γύρω μου φαίνεται cute.
βασικά το γεγονός οτι χειροκροτημα εχω πετυχει μόνο σε αυτες τις δύο εταιρειες κ φυσικά μόνο από έλληνες...νομίζω έχει να κάνει με την άποψη που υπήρχε πάντα ότι οι πιλότοι της ολυμπιακης είναι οι καλύτεροι επειδή προέρχονταν από την πολεμική αεροπορια & καπως ένιωθαν σαν δική τους την εταιρεια σε σχεση με τις αλλες ... οποτε μου φαινόταν κάπως στερεοτυπική αστεία αντίδραση του Ελληνα.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.406
βασικά το γεγονός οτι χειροκροτημα εχω πετυχει μόνο σε αυτες τις δύο εταιρειες κ φυσικά μόνο από έλληνες...νομίζω έχει να κάνει με την άποψη που υπήρχε πάντα ότι οι πιλότοι της ολυμπιακης είναι οι καλύτεροι επειδή προέρχονταν από την πολεμική αεροπορια & καπως ένιωθαν σαν δική τους την εταιρεια σε σχεση με τις αλλες ... οποτε μου φαινόταν κάπως στερεοτυπική αστεία αντίδραση του Ελληνα.
Το έχω πετύχει και σε πτήσεις που δεν ήταν από/προς Ελλάδα, σε περιπτώσεις πολύ έντονων αναταράξεων.
 

annoula

Member
Μηνύματα
261
Likes
532
Με ενοχλούν πάρα πολύ οι γονείς που αφήνουν στα παιδιά τους να φέρονται με πολύ ενοχλητικό τρόπο κατά την πτήση. Πχ μου έχει τύχει σε πτήση Αθήνα-Καταρ να κάθεται πίσω μου ένα νήπιο που φώναζε και κλωτσαγε με μανία το κάθισμά μου. Οι γονείς του δεν του έδωσαν καμία σημασία και απλά σταματησε κάποια στιγμή που κουράστηκε και ξεράθηκε στον ύπνο.

Επίσης με τρελαίνουν κάποιοι γονείς που μπορεί τα παιδιά τους να διαλύουν το σύμπαν και λένε στο άτομο δίπλα τους με δυνατή φωνή με στόχο να τους ακούσουν όλοι "παιδια είναι και φωνάζουν, αν κάποιος έχει θέμα πρόβλημά του".
Οπως και αυτοι που εχουν κλεισει μια θεση σε κατι που ειναι μεσο μαζικης μεταφορας και ενοχλουνται απο το οτι υπαρχουν επιβατες ολων των ηλικιων αρα και παιδια γιατι μεσα τους νομιζουν οτι ειναι η JLo και πετανει με το ιδιωτικο τους jet🫢😋
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom