Παραδείγματα κακομαθημένων ταξιδευτών

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Συνηθη θεματα:

- Γονεις που αφηνουν τα παιδια τους να κλωτσανε το καθισμα. Συνηθως το προβλημα λυνεται οταν αγριοκοιταζω το παιδακι εως οτου τρομαξει, μερικες φορες τσακωθηκα με τους γονεις, μια κατεφυγα σε απειλες στο τι θα γινει στην επομενη κλωτσια. Ο γονιος δεν ξερει αν μιλαει με καποιον ψυχοπαθη και 90% κανει πισω. Αν δεν εχεις θεμα να κανεις τον κακο της ιστοριας, βγαζεις ακρη.

- Καποιος που καθυστερει την επιβιβαση επειδη δεν εχει διαβατηριο ή κατι παει λαθος με τα εγγραφα του/εισητηριο του και δε μιλα Αγγλικα, ουτε τη γλωσσα της χωρας στην οποια βρισκεται. Εξτρα οταν ειναι ηλικιωμενος και δεν προσπαθει καν να επικοινωνησει με καποιο app αλλα κουνα τα χαρτια του και μιλαει στη δικη του γλωσσα.

- Τρεις Ελληνες να εχουν πιασει κουβεντα που να τους ακουει το μισο αεροπλανο για το αν το Βιετναμ ειναι επικινδυνη χωρα επειδη ειναι κομμουνιστες, αν αξιζει να επισκεφτουν τις Βαλτικες χωρες γιατι "ειναι τεχνητα εθνη δεν εχουν ιστορια" και να τελειωνουν με τις γνωστες ανοησιες του φιλοτιμου και φιλοξενου ελληνικου λαου που τον αδικουν παντα ολοι οι κακοι Δυτικοι.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Συνηθη θεματα:

- Γονεις που αφηνουν τα παιδια τους να κλωτσανε το καθισμα. Συνηθως το προβλημα λυνεται οταν αγριοκοιταζω το παιδακι εως οτου τρομαξει, μερικες φορες τσακωθηκα με τους γονεις, μια κατεφυγα σε απειλες στο τι θα γινει στην επομενη κλωτσια. Ο γονιος δεν ξερει αν μιλαει με καποιον ψυχοπαθη και 90% κανει πισω. Αν δεν εχεις θεμα να κανεις τον κακο της ιστοριας, βγαζεις ακρη.
Τα παιδακια τα αγριοκοιταω κι εγω κ τους παγωνει το αιμα 😂
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Εγώ δεν την παλεύω και με το εξής.
Στον έλεγχο προ των πυλών, που άπειροι (abled παντα) κανουν με το πάσο τους πάναργες κινήσεις και πενήντα ώρες να βγάλουν τη ζώνη, εκατό ώρες τα λάπτοπ, άλλες τόσες να τακτοποιήσουν τα παλτό και χρησιμοποιούν τέσσερα/πέντε trays ο κάθε ένας.
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Μια και λες αυτό, κι όταν μαζεύουν τα πράγματά τους μετά τον έλεγχο. Αντί να πάρουν τα trays και να πάνε μετά τον ιμάντα να τακτοποιηθούν, κάθονται και το κάνουν μέσα στη μέση εκεί που βγαίνουν τα πράγματα των επόμενων.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Το οτι καθονται στην θεση σου στο παραθυρο κανοντας τους ανηξερους το εχουμε θιξει?
"Αχ, νόμιζα ότι το C είναι το παράθυρο.. Είστε σίγουρος ότι Α είναι το παράθυρο και δεν είναι ο διάδρομος;"
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το οτι καθονται στην θεση σου στο παραθυρο κανοντας τους ανηξερους το εχουμε θιξει?
😲
Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι;
Ευτυχώς δε μου το έχουν κάνει ποτέ.
Δε διαπραγματεύομαι το παράθυρό μου
(εκτός από όταν πετάω low cost φυσικά, εκεί απλά ελπίζω για το μη χείρον 😄)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
😲
Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι;
Ευτυχώς δε μου το έχουν κάνει ποτέ.
Δε διαπραγματεύομαι το παράθυρό μου
(εκτός από όταν πετάω low cost φυσικά, εκεί απλά ελπίζω για το μη χείρον 😄)
E..ν.ν.ο.ε.ι.τ.α.ι
Απορω πώς δεν σου εχει τυχει ποτε με τοσες πτησεις
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
E..ν.ν.ο.ε.ι.τ.α.ι
Απορω πώς δεν σου εχει τυχει ποτε με τοσες πτησεις
Καλά, σε σχέση με κάποιους γκουρού εδώ σιγά τις πτήσεις που έχω κάνει 😄
Αλλά ναι, μάλλον έχω υπάρξει τυχερή.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Και παντα ακολουθει το ιδιο θεατρο, δηθεν απορια, μικρη αναταραχη, ψαξιμο boarding pass, επιμονο κ χαμενο κοιταγμα στην κωδικοποιηση των θεσεων κατω απο τα ντουλαπακια και μετα ooooh ohhh sorry κ αλλαγη θεσης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom