Αυστρία Παρθενικό ταξίδι Ευρώπη - Βιέννη

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.930
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Το Σαλτσμπουργκ ειναι πανεμορφο , αν και πολυ τουριστικο. Αξιζει να διαθεσεις μια μερα αλλά με το τρενο πρεπει να ειναι κανενα τριωρο νομιζω...
2 ωρες και 45 λεπτά για την ακρίβεια με το αυστριακό ιντερσίτι ονοματι railjet κ
και με τιμη που ξεκινάει από 19Ε αν το εισιτήριο αγοραστεί νωρίς νωρίς!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
σας ευχαριστω πολυ!!! κ γω νομιζω οτι αξιζει περισσοτερο απο το να παω μπρατισλαβα....γιατι βλεπω οτι κ τα δυο δε θα καταφερω να τα δω σε ενα τετραημερο... :(
Ναι, αλλά η Μπρατισλάβα είναι μία (+ μία) ώρα δρόμος και τα βασικά τα βλέπεις σε μια μέρα, ενώ το Ζάλτσμπουργκ τρεις (+ τρεις) ώρες και δεν προλαβαίνεις τίποτα να δεις.
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Ναι, αλλά η Μπρατισλάβα είναι μία (+ μία) ώρα δρόμος και τα βασικά τα βλέπεις σε μια μέρα, ενώ το Ζάλτσμπουργκ τρεις (+ τρεις) ώρες και δεν προλαβαίνεις τίποτα να δεις.
To Sάλτσμπουργκ συνδυάζεται καλύτερα με ταξίδι στο Μόναχο.. είναι πιο κοντά από εκεί..
καλύτερα να μείνεις Βιέννη να την ευχαριστηθείς και πας άλλη φορά Sάλτσμπουργκ :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.667
Likes
12.525
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
σας ευχαριστω πολυ!!! κ γω νομιζω οτι αξιζει περισσοτερο απο το να παω μπρατισλαβα....γιατι βλεπω οτι κ τα δυο δε θα καταφερω να τα δω σε ενα τετραημερο... :(
Μέσα σε 4 μέρες δε θα καταφέρεις να δεις ούτε τη Βιέννη καλά - καλά...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οπως σωστα ειπαν και παραπανω ειναι λιγες 4 μερες για να σφηνωσεις και τις 2 αλλες πολεις .Αν θελεις οπωσδηποτε μια ημερησια ..πηγαινε Μπρατισλαβα.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
εμείς είχαμε πάει Πρατισλάβα και κρέμς. Η πόλη Κρέμς μου άρεσε παραπάνω από ότι η Πρατισλάβα. Αν και το εισιτήριο για Πρατισλάβα ήταν πολύ πιο φθηνό από ότι για Κρεμς και πας και σε άλλη χώρα!!!!
4 μέρες και εγώ θα έμενα μόνο Βιέννη. έχεις τόσα να δεις
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Μπρατισλάβα

εγώ θα σου πρότεινα να πας Μπρατισλάβα, γιατί δε περιμένω κανέναν να πάει μεμονωμένα εκδρομή μόνο Μπρατισλάβα
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Γεια σας παιδιά.Σκεφτόμαστε να πάμε βιέννη-βουδαπέστη για καλοκαιρινές διακοπές και λέω είναι νωρίς να κλείσεις αεροπορικά απο τώρα και φτάνει 1 εβδομάδα και για τα δύο;Πάντως έχω να πω οτι απο τότε που γράφτηκα στο φόρουμ θέλω όλο ταξίδια.Ακόμη δεν πήγαμε στη Ρώμη και ψάχνω για το καλοκαίρι.Έχω πρόβλημα γιατρέ μου?
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Μην ανησυχεις! Κι εγω το ιδιο εχω! Παντα ειμαι ενα ταξιδι μπροστα! Παω ενα κι εχω κλεισει αλλο ενα! Τωρα ποτε θα μπω φυλακη δεν ξερω!
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
χαχαχαχα rebellos
εγώ έφτιαξα ταξιδιωτικό κουμπαρά με αναγραφόμενους προορισμούς ελπίζω να πάμε πολλά ταξίδια ακόμη
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Γεια σας παιδιά.Σκεφτόμαστε να πάμε βιέννη-βουδαπέστη για καλοκαιρινές διακοπές και λέω είναι νωρίς να κλείσεις αεροπορικά απο τώρα και φτάνει 1 εβδομάδα και για τα δύο;Πάντως έχω να πω οτι απο τότε που γράφτηκα στο φόρουμ θέλω όλο ταξίδια.Ακόμη δεν πήγαμε στη Ρώμη και ψάχνω για το καλοκαίρι.Έχω πρόβλημα γιατρέ μου?
Εγώ θα πάω τον Μάιο για 8 μέρες.. οι 5 στην Βιέννη και 3 στην βουδαπέστη..
νομίζω ότι είναι καλά .. για να πάρεις μια καλή γεύση και απο τις δυο πόλεις..
αεροπορικά έκλεισα τον Φεβρουάριο με Austrian 260 ευρώ τα 2 άτομα με επιστροφή (Βιέννη). Νομίζω είναι καλά.. βέβαια μετά βγήκε και μια προσφορά με Aegean που ήταν λίγο λιγότερο αλλά οκ.. αυτό δεν μπορείς να το προβλέψεις!
νομίζω τον άλλο μήνα καλό είναι να ψαχτείς να κλείσεις..;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.286
Μηνύματα
886.829
Μέλη
38.958
Νεότερο μέλος
Natasappdpl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom