Γαλλία Παρισι-Disneyland

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
η συγκεκριμενη προσφορα ηταν μεχρι τελη φλεβαρη που μπορουσες να κλεισεις ειτε με 30 ειτε με 35 για 2 παρκα....την τριτη που πηγες εσυ λογικα αυτην(5/3/13)την τριτη η προσφορα ειχε ηδη ληξει....εγω πχ θα παω απριλη κ εχω ηδη κλεισει για 22 απριλη με 35ε για 2 παρκα ομως τα εκλεισα μεσα στα ορια της προσφορας....τωρα αν μπεις στα fnac θα δεις δεν υπαρχουν...και υπαρχουν τα francilien για 1 παρκο...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Δυστυχώς δεν είναι έτσι.
Την Τρίτη πήγα στα Fnac στη Champs-Elysees για να βγάλω εισιτήριο και μου είπαν ότι η μόνη προσφορά που υπάρχει είναι εκείνη με 35-41 ευρώ για ένα πάρκο για συγκεκριμένη ημέρα (εγώ θα πήγαινα την Πέμπτη) ΑΛΛΑ...πρέπει να κλείσεις 5 μέρες νωρίτερα. Οπότε πήγε 62 ευρώ το εισιτήριο.
Λυπάμαι που δεν το έψαξα λίγο περισσότερο και δεν έστειλα κάποιο mail στη fnac να το ρωτήσω νωρίτερα.
Η σιγουριά σου με παρέσυρε.
Υ.Γ. Just for the record, πήγα και στο Fnac στη Les Halles, όπου και έκλεισα, και μου το επιβεβαίωσαν.
Δυστυχως δεν πρέπει να στηριζόμαστε στο τι λέει κάποιος απο ένα φορουμ οσο εγκυρο κ να ειναι το φορουμ ;) θα υπαρχει κάποιος που θα πει αθελα του κατι λαθος ή κατι που δεν ισχύει πια!Θέλει double check, εδώ μέσα μπαίνουν οι κατευθυντήριες γραμμές κατά βάση και μετά ψαχουλεύεις για επιβεβαίωση τις έγκυρες αυτούσιες ιστοσελίδες.
Σημασία έχει οτι πέρασες καλά?:clap:
Καλή μέρα είχε;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δυστυχώς δεν είναι έτσι.
Την Τρίτη πήγα στα Fnac στη Champs-Elysees για να βγάλω εισιτήριο και μου είπαν ότι η μόνη προσφορά που υπάρχει είναι εκείνη με 35-41 ευρώ για ένα πάρκο για συγκεκριμένη ημέρα (εγώ θα πήγαινα την Πέμπτη) ΑΛΛΑ...πρέπει να κλείσεις 5 μέρες νωρίτερα. Οπότε πήγε 62 ευρώ το εισιτήριο.
Λυπάμαι που δεν το έψαξα λίγο περισσότερο και δεν έστειλα κάποιο mail στη fnac να το ρωτήσω νωρίτερα.
Η σιγουριά σου με παρέσυρε.
Υ.Γ. Just for the record, πήγα και στο Fnac στη Les Halles, όπου και έκλεισα, και μου το επιβεβαίωσαν.
Ειχε επισημανθει βεβαια πως η προσφορα ηταν για κρατησεις μεχρι τελη Φλεβαρη. Τελοσπαντων, εσενα φροντισε να σ' αποζημιωσει ο καιρος. Αν και σημερα ηταν ακομα καλυτερος. Νταλα ηλιος και κοντομανικο, μονο ο φραπες ελειπε...
 

leetsi

Member
Μηνύματα
26
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Δυστυχως δεν πρέπει να στηριζόμαστε στο τι λέει κάποιος απο ένα φορουμ οσο εγκυρο κ να ειναι το φορουμ ;) θα υπαρχει κάποιος που θα πει αθελα του κατι λαθος ή κατι που δεν ισχύει πια!Θέλει double check, εδώ μέσα μπαίνουν οι κατευθυντήριες γραμμές κατά βάση και μετά ψαχουλεύεις για επιβεβαίωση τις έγκυρες αυτούσιες ιστοσελίδες.
Σημασία έχει οτι πέρασες καλά?:clap:
Καλή μέρα είχε;
Γι' αυτό γράφω καταρχήν για το δικό μου λάθος. Εννοείται ότι έχεις δίκιο.
Είχε καλή μέρα αν και...όπως είχε πει ο tripakias, είχε τρελό κόσμο. Δεν υπήρχε! Δεν πίστευα τόσο πολύ. Τα fast pass, δε ξέρω αν συμβαίνει συχνά, αλλά 2 η ώρα είχαν τελειώσει. Αναμονή Peter pan 65 λεπτά, toy story 75, κ.ο.κ..

Tripakias, δεν ισχύει αυτό που λες για το συγκεκριμένο μέλος.
Έγραψε δύο φορές ότι υπάρχει η συγκεκριμένη προσφορά, χωρίς να αναφέρεται για το χρονικό διάστημα. Δεν αναφερόταν σε συγκεκριμένο μήνα ούτε με ειδική ονομασία κ.τ.λ. αλλά σε προσφορά από το κατάστημα. (από αυτά βέβαια έπρεπε να το υποψιαστώ και να ρωτήσω ειδικότερα).
Τεσπα, απλά όπως εγώ όταν γράφω, θέλω να αναφέρω κάτι τεκμηριωμένο, με συγκεκριμένα στοιχεία. Με τον τρόπο που αναφέρεται, δεν υπάρχει σύνδεση με τις υπόλοιπες προσφορές (φράση τύπου: Αφήστε τα francilien και τα άλλα).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν διαβασεις τα ποστ #53 και #58 θα δεις πως ειχε αναφερθει... Πολλες φορες ειτε απο λανθασμενη σιγουρια, ειτε απο απροσεξια ή παραλειψη μπορει να γραψει ο οποιοσδηποτε κατι που δεν ισχυει. Γι αυτο γινονται οι συζητησεις για να διορθωνουν ή να συμπληρωνουν οι υπολοιποι.
 

leetsi

Member
Μηνύματα
26
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Αν διαβασεις τα ποστ #53 και #58 θα δεις πως ειχε αναφερθει... Πολλες φορες ειτε απο λανθασμενη σιγουρια, ειτε απο απροσεξια ή παραλειψη μπορει να γραψει ο οποιοσδηποτε κατι που δεν ισχυει. Γι αυτο γινονται οι συζητησεις για να διορθωνουν ή να συμπληρωνουν οι υπολοιποι.
Μήπως εννοείς το #56 και όχι το #58?
Τέσπα, ας το λήξουμε εδώ. Έπρεπε να κάνω καλύτερο έλεγχο εγώ. Το ξαναείπα. Απλά το έγραψα για να μην πάει κάποιος στα fnac και ζητήσει τη συγκεκριμένη προσφορά.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
784
Likes
1.146
Τελικά ένας φίλος που θα πάει την περίοδο του Πάσχα στην disney, μπορεί μέσω των efnac να βρε φθηνότερο εισιτήριο?
 

xoumniko

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
εκλεισα 3 εισιτηρια για disneyland με e-fnac στο ιδιο ονομα και τα 3.Θα υπαρχει προβλημα κατα την εισοδο?Στο εκτυπωμενο εισιτηριο δεν αναγραφεται ονομα.Ευχαριστω

Mε τα εκτυπωμενα αυτα εισιτηρια πηγαινω κατευθειαν εισοδο d/land η πρεπει να παω και σε καποιο καταστημα fnac πριν?
 

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα, είδα μέσα στο site της disneylan οτι μπορώ να κλείσω εισιτήριο μιας ημέρας και για τα 2 πάρκα με μεταφορά από το Παρίσι με 59e. Να το κλείσω? είναι καλή η τιμή η καλύτερα να κλείσω απο κεί?
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
333
Likes
951
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Καλησπέρα, είδα μέσα στο site της disneylan οτι μπορώ να κλείσω εισιτήριο μιας ημέρας και για τα 2 πάρκα με μεταφορά από το Παρίσι με 59e. Να το κλείσω? είναι καλή η τιμή η καλύτερα να κλείσω απο κεί?
Η τιμή καλή είναι,το θέμα είναι πως δεν προλαβαίνεις να γυρίσεις και τα 2 πάρκα σε 1 ημέρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.615
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom