Αργεντινή Χιλή Παταγωνία, Πούντα Αρένας, Πουέρτο Νατάλες, Ελ Καλαφάτε, Ουσουάϊα, Πάρκο Torres del Paine.

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.448
Καλησπέρα ! Είμαι νέο μέλος και ετοιμάζω ταξίδι για Χιλή Αργεντινή τέλη Γενάρη ! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν γίνεται από Σαντιάγκο - Ουσουάϊα ( οδικώς ) και βλέποντας τα μέρη που περιέγραψες και με τον τρόπο που τα επισκέφτηκες , ένα σύντομο χρονοδιάγραμμα για το πόσες μέρες χρειάζεται να αφιερώσω !
Ευχαριστω εκ των προτέρων !
Οδικώς πως; Με τι πρόγραμμα στο μυαλό; Νοικιάζοντας αυτοκίνητο, με MMΜ; Οι αποστάσεις είναι τεράστιες από τον βορά στον νότο.
 
Last edited:

DimiZ

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Οδικώς πως; Με τι πρόγραμμα στο μυαλό; Νοικιάζοντας αυτοκίνητο, με MMΜ; Οι αποστάσεις είναι τεράστιες από τον βορά στον νότο.
Με ΜΜΜ το γνωρίζω ότι οι αποστάσεις είναι τεράστιες και γι αυτό μου γίνεται κάπως ποιο δύσκολο το προγραμμα .. απλά θελω να κατέβω από Σαντιάγκο προς Ουσουαγια ( να δω τα πάρκα που εχεις επισκεφτεί χωρις να κάνω κάποια δραστηριότητα ) και μετά αεροπλάνο για μπουενος Άιρες και επιστροφή ..
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.448
Με ΜΜΜ το γνωρίζω ότι οι αποστάσεις είναι τεράστιες και γι αυτό μου γίνεται κάπως ποιο δύσκολο το προγραμμα .. απλά θελω να κατέβω από Σαντιάγκο προς Ουσουαγια ( να δω τα πάρκα που εχεις επισκεφτεί χωρις να κάνω κάποια δραστηριότητα ) και μετά αεροπλάνο για μπουενος Άιρες και επιστροφή ..
Για ένα απλό ταξίδι. Όπως το έκανα εγώ με αντίθετη διαδρομή.
Αεροπλάνο μέχρι Πούντα Αρένας από Σαντιάγκο, διαμονή την ήμερα της άφιξης, όλη την επομένη και αναχώρηση για Πουερτο Ναταλες την μεθεπόμενη το πρωί νωρίς με λεωφορείο 4 ώρες.

Διαμονή και περπάτημα στην πόλη στην άφιξη.
Την επομένη θα κάνεις τον γύρο που έκανα εγώ με βανάκι και οργανωμένη εκδρομή για να δεις όλο το πάρκο Torres del Paine.

Την μεθεπόμενη νωρίς το πρωί λεωφορείο για Καλαφάτε 6 ώρες.
Παραμονή Καλαφατε την ήμερα της άφιξης, επίσκεψη την επομένη με λεωφορείο η ταξί στον παγετώνα επιστροφή στην πόλη.

Αναχώρηση με λεωφορείο η αεροπλάνο για Ουσουαια άφιξη μετά από 12 16 ώρες με λεωφορείο μετά από μιάμιση με αεροπλάνο. Παραμονή 3 μέρες για επίσκεψη στο πάρκο και αξιοθέατα και μετά αεροπλάνο για Μπουενος Αιρες.

Αυτό το πολύ χάλαρο πρόγραμμα απαιτεί σχεδόν 10 μέρες.
2 Πουντα Αρένας, 2 Πουερτό Ναταλες, 2 Καλαφατε 3 Ουσουαια. Συν μια δυο μέρες όταν θα είσαι σε κίνηση.
 

DimiZ

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Για ένα απλό ταξίδι. Όπως το έκανα εγώ με αντίθετη διαδρομή.
Αεροπλάνο μέχρι Πούντα Αρένας από Σαντιάγκο, διαμονή την ήμερα της άφιξης, όλη την επομένη και αναχώρηση για Πουερτο Ναταλες την μεθεπόμενη το πρωί νωρίς με λεωφορείο 4 ώρες.

Διαμονή και περπάτημα στην πόλη στην άφιξη.
Την επομένη θα κάνεις τον γύρο που έκανα εγώ με βανάκι και οργανωμένη εκδρομή για να δεις όλο το πάρκο Torres del Paine.

Την μεθεπόμενη νωρίς το πρωί λεωφορείο για Καλαφάτε 6 ώρες.
Παραμονή Καλαφατε την ήμερα της άφιξης, επίσκεψη την επομένη με λεωφορείο η ταξί στον παγετώνα επιστροφή στην πόλη.

Αναχώρηση με λεωφορείο η αεροπλάνο για Ουσουαια άφιξη μετά από 12 16 ώρες με λεωφορείο μετά από μιάμιση με αεροπλάνο. Παραμονή 3 μέρες για επίσκεψη στο πάρκο και αξιοθέατα και μετά αεροπλάνο για Μπουενος Αιρες.

Αυτό το πολύ χάλαρο πρόγραμμα απαιτεί σχεδόν 10 μέρες.
2 Πουντα Αρένας, 2 Πουερτό Ναταλες, 2 Καλαφατε 3 Ουσουαια. Συν μια δυο μέρες όταν θα είσαι σε κίνηση.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ !!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.461
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom