Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Λοιπον σημερα εγινε αυτο που περιμενε η μιση Ελλαδα.
Ο ολυμπιακος εχασε ενα πρωταθλημα.
Αυτο δεν ειναι κατ' αναγκη κακο αρκει ο Προεδρος να καταλάβει ότι με το να πουλάει τους παντες και να φερνει δανεικούς και αμφιβολης ποιοτητας κατα πλειοψηφια παίκτες δεν κανεις ομαδα.
Εννοειται οτι και ο Μιτσελ εχει ευθυνες. Καταρχην δεν με εχει πείσει οτι ειναι κανονικός κοουτς.
Εχει δωσει σωστη νοοτροπια στην ομαδα στην Ευρωπη, στηριζει και αναδεικνυει παικτες, αλλά τακτικά την ομάδα δεν την δουλευει και για εμενα η ομαδα δεν εχει αυτοματισμους και αμυντικη ή επιθετικη τακτικη.
Φετος προσπαθησε να στησει μια ομαδα χωρις εξτρεμ με πολλους κεντρικους για την Ευρωπη και πίστεψε οτι το πρωταθλημα θα το πάρει ευκολα, οποτε δεν δούλεψε κατι για την Ελλάδα.
Σημερα μετα από μια επώδυνη ήττα εβαλε μια ενδεκαδα που δεν ειχε παίξει ουτε στα φιλικα.
Και ξαφνικα (φανταζομαι) ότι ολο και περισσότεροι θα ασχοληθούν με το ελληνικό πρωταθλημα, το οποίο εγινε πιο καθαρό και αξιόπιστο.
 
Last edited:

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ναι και δεν αλλάξα γνωμη.
Ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη με το ξεκινημα των διπλων του λεμονη και με την βοήθεια κυριως του Ερνεστο αλλα και του Μιτσελ εχει αλλαξει ψυχολογια αγωνιστική νοοτροπια και επίπεδο.
Στο αμεσως προηουμενο ποστ μου άλλωστε μιλησα και για το μεγα λαθος του Μίτσελ να φτιαξει το καλοκαιρι μια ομαδα για την Ευρώπη αδιαφορώντας για την Ελλαδα, προσβλεποντας ενδεχομενως και στην προσωπικη του εξελιξη. Το ιδιο λαθος εκανε και Λεμονης την δεύτερη φορα και όλοι ξέρουμε τι έγινε μετά.
Συν οτι οι παίκτες φυσικά δείχνουν αλλη αυτόσυγκέντρωση και μαχητικότητα στην Ευρώπη. Αυτο το καλλιεργει και η πολιτική του προέδρου που περνάει το μηνυμα οτι οι παίκτες ειναι περαστικοι απο την ομαδα. Δηλαδη ελάτε εδω να παιξετε καλα στην Ευρώπη και μετά απο 1-2 χρονια το πολυ θα σας πουλησω. Οπότε οι παίκτες δεν δένονται με την ομαδα και ψιλοχεστηκαν για την Ελλάδα
τι δεν καταλαβες λοιπον?


Για τον χοντρο τον εχω κραξει απο το καλοκαιρι οποτε μην μου πείτε οτι και εκει αλλαξα γνώμη.
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
καλή επιτυχία στας Ευρώπας για όλους ...και στην επόμενη φάση για όσους έχουν την ελπίδα...

Το ελληνικό πρωτάθλημα ελπίζω να είναι συναρπαστικό μέχρι το τέλος .... και αυτός που θα πάρει το πρωτάθλημα ας έχει και 4-5 ήττες...δεν χάλασε ο κόσμος .... μπαλίτσα και γκολάκια να βλέπουμε....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καταρχην νομιζω οτι δικαιωθηκα για τα ανωτερω και την διαφορα αγωνιστικής νοοτροπιας σε Ελλαδα και Ευρωπη

Φετος τερματισα με 9 βαθμους εχοντας κερδισει τις πρωταθλητριες Ιταλίας, Ισπανίας και Σουηδίας, έχοντας βαλει 10 γκολ και εχοντας παλεψει μέχρι τελους το παιχνιδι στην Ιταλία. Εγω λέω ότι ειναι μια χαρα και τελικά αποκλειστηκαμε από την Γιουβε, η οποία συνολικά δεν αποδείχθηκε καλύτερη.

Για το ματς στο Τορινο οποιος δεν επαιξε το χι εχασε σιγουρα λεφτά.Ουτε αλλαγή δεν έκαναν οι προπονητές.

Τωρα στα νοκ αουτ ας δουμε την κληρωση, αλλα παραδοσιακα εχουμε προβλημα και πρεπει να βελτιωσουμε την αμυνα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.678
Likes
50.534
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για το ματς στο Τορινο οποιος δεν επαιξε το χι εχασε σιγουρα λεφτά.Ουτε αλλαγή δεν έκαναν οι προπονητές.
Μέχρι κι εγώ που δεν ακουμπάω ματς του επάρατου αθλήματος το έπαιξα αυτό... Και με ακριβές σκορ κιόλας. Στην Ιορδανία θα τα φάω.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Εν αναμονή της «Χρυσής Μπάλας» έρχεται η «Χρυσή Βουτιά»

Η πρώτη απονομή της «Χρυσής Βουτιάς» πλησιάζει. Οι παίκτες με τις πιο εντυπωσιακές βουτιές θα μπορούν πλέον να βραβεύτουν, με αντίστοιχο βραβείο που θα «χτυπήσει» την «Χρυσή Μπάλα».

Ενώ όλα τα βλέμματα έχουν στραφεί στην τελική επιλογή για τον νικητή της «Χρυσής Μπάλας», στο διαδίκτυο έχει έρθει άλλο ένα βραβείο στο προσκήνιο. Κριστιάνο Ρονάλντο, Λίο Μέσι και Μάνουελ Νόιερ έχουν τραβήξει πάνω τους όλη την προσοχή για το πιο μεγάλο προσωπικό βραβείο της χρονιάς αλλά μέχρι τις 12 Ιανουαρίου μπορούν να περιμένουν.

Η «Χρυσή Βουτιά» έρχεται για να δώσει ένα ακόμα κίνητρο στους ποδοσφαιριστές για να «κατακτήσουν» άλλη μια κορυφή. Η ψηφοφορία που έχει ξεκινήσει, μέσω ίντερνετ, δίνει την δυνατότητα στους χρήστες να ψηφίσουν και να επιβραβεύσουν την πιο αστεία και την πιο εντυπωσιακή βουτιά της χρονιάς και οι υποψηφίοτητες δείχνουν η μια πιο δυνατή από την άλλη.

Μπορείτε να διαλέξετε την καλύτερη βουτιά σύμφωνα με την γνώμη σας. Απολαύστε τους πρωταγωνιστές:


Βουτιών συνέχεια: http://www.gazzetta.gr/football/art...tis-hrysis-mpalas-erhetai-i-hrysi-voytia-vids


Άντε να γελάσουμε λίγο...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν το είχαν ανακαλύψει λίγο νωρίτερα, ο Γιαννακόπουλος έβγαινε χαλαρά πρώτος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.678
Likes
50.534
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν το είχαν ανακαλύψει λίγο νωρίτερα, ο Γιαννακόπουλος έβγαινε χαλαρά πρώτος.
Κι εγώ αυτόν σκέφτηκα. Κι ο Σαραβάκος είχε καλό στιλ, αλλά ο Stelios ήταν μετρ, το σωστό να λέγεται. Στους αντι-πισίνες ο Γεωργαμλής που ακόμη κι όταν του έκαναν φάουλ δεν έπεφτε με τίποτε...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ο Σαραβάκος και ο Γιαννακόπουλος είχαν εξελίξει πολύ το τίναγμα του κεφαλιού, όταν δέχονταν το υποτιθέμενο φάουλ. Απλά ο Stelios δεν είχε το κατάλληλο μαλλί (ή καθόλου).
Πάντως θα μείνω στην ψήφο μου.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.371
Εγώ ψηφίζω Αλεξανδρή. Το πέναλτι στη Καβάλα με Καζναφέρη, με τον αμυντικό να μαρκάρει από τα 2 μέτρα, είναι ανεκτίμητο. Πρώτη χρονιά με Θωμά Μητρόπουλο ο ΟΣΦΠ στο τιμόνι...μιλάμε για θρίαμβο.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ωχ μην αρχίζεις αυτό το θέμα, γιατί θέλει ξεχωριστό thread (ωραία ιδέα, ε αντμίνς?). Και τι thread? Τουλάχιστον top-100 για την πρώτη τριετία. Και μετά άλλο ένα για τους "περίεργους" τους "θείους" και τα Αιγάλεα!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom