Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
1444 ημέρες χωρίς νικη σε όμιλο el ο Παο.
Μπα κοκλίνη προπαγάνδα θα ειναι
 

akerboom

Member
Μηνύματα
45
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
το εξεταζω
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
http://www.aek-live.gr/dynamiki-par...lissanidi-vale-mia-fora-pano-ap-ola-tin-idea/
Τον πήραν χαμπάρι και οι δικοί του.

Εποχή Μελισσανίδη..μεγαλεία, σήμα περιπολικό και ροζ…συγνώμη, φούξια φανέλα!!..Ναι! Φούξια . Γιατί…αφού η ντροπιαστική ‘’φούξια trendy night’’ της τούμπας,έρχεται σετ με το γενικό εμπαιγμό που έχουμε υποστεί ΟΛΟΙ. Και όσο αφορά στο αγωνιστικό κομάτι αλλά και στο γηπεδικό. Εκεί που η απόπειρα αρπαγής του γηπέδου απ’την ερασιτεχνική ΑΕΚ και μόνο,είναι που κολλάει όλο το εγχείρημα..
H φθηνή άλλωστε δικαιολογία πως τα 27 στρέματα που ανήκουν στην ΑΕΚ είναι λίγα για ν΄άποκτήσει το παλάτι της,δεν είναι καινούργια. Κρατάει χρόνια κι έχει σαν σκοπό τη πάση θυσίας προσκόλληση έξτρα στρεμάτων στο έργο,ώστε ο κ.Μελισσανίδης, που στη προκειμένη πήρε τη σκυτάλη σ΄όλο αυτό, να μπορέσει με παράνομα/παράτυπα παραχωρητήρια να παρακάμψει το σύνταγμα που προστατεύει το οικόπεδο της ΑΕΚ και να το περάσει στη ‘’Δικέφαλος’’ για 49 χρόνια!..
Ακολούθως και τα προβλήματα με τα υπουργεία,το δήμο,ακολούθως και οι προσφυγές από τους ”τιμητές της τιμιότητας” για το έγκλημα..Κι όλα αυτά, τη στιγμή που στο οικόπεδό σου μπορούσες να χτίσεις αύριο το πρωί χωρίς να χρειάζεσαι ούτε.Υγ1.Βέβαια υπάρχει κι η περίπτωση να μας προλάβει όλους και να το χτίσει ο κεφτετζόγλου απ’το ‘’γλύφω 369’’

Κάνει τέτοια πράγματα ο Τίγρης;;;
Ο εξυγιαντής;;Ε,Όχι!!!
.
Αγαπητε panpan μακάρι και αλλοι οπαδοί να είχαν την ίδια κριτική διάθεση απέναντι στην ομάδα τους,θα ήταν πολύ καλύτερο το ελληνικό ποδόσφαιρο και θα είχατε πάρει χαμπαρι και εσείς...πολλά πράγματα. Αλλά όταν η συντριπτική πλειοψηφία προτιμα τα non paper, πανηγυρίζει για το 'ο ολυμπακος και το αιγαλεω να κερδανε' και φεύγει από τον τελικό κυπέλλου για να..προλάβει τον ηλεκτρικό δεν θα διορθωθεί τίποτα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Φίλε μου.Έχω να δω τηλεόραση πάνω από 10 χρόνια.Απλά μ αρέσει να πειράζω,αλλα και να με πειράζουν.Για τον Βαγγο και τους αλλους της παρέας τους εχω συνδεδεμένους.Το εχει πει κατ επανάληψη και ο kostas .Μπιζνα είναι.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εντάξει όλα καλά και σήμερα .
Ο κορυφαίος που πριν από λίγες βδομάδες δεν είδε την μπουνιά του Πατιτο είδε σήμερα πέναλτι σε καθαρό διώξιμο του Μποτία. Ο κορυφαίος και ο αμερόληπτες που λένε.
Δε θέλω να ξέρω τι θα διάβαζα αντίστροφα.
Αντε σε δύο εβδομάδες βγάλτε τα μοιρογνωμονια να δούμε πόσο μπροστά είναι το παπουτσι του Ιντεγε κλπ.

Α και σας παρακαλώ κρατήστε τον Στραμάτσονι
 
Μηνύματα
22
Likes
29
Έτσι 3-0 και χωρίς καραμέλες διαιτησίας και τα λοιπά. Με διαιτησία τουλάχιστον 50-50 και με ένα πέναλτι-παραμύθι. Κρίμα για μένα έπρεπε να συνεχίσουμε και στο δεύτερο να τους ξεφτιλίσουμε για τα καλά.
Α, και σας παρακαλώ κρατήστε τον Στραματσόνι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλά μην περάσουμε τώρα στο άλλο άκρο που ένα λαθος πέναλτι που δίνει ο Σιδηρόπουλος(ένας κακός διαιτητής για εμένα,από το πρώτο του παιχνίδι στη Λάρισα το λέω) ξεπλένει τις ατελείωτες σφαγές του Ολυμπιακού!!!

Σαφώς και η αντιπολίτευση συνεχώς υπερβάλει με όλα όσα γράφει και λέει, σε σημείο να καταντάει γραφική και όχι μόνο.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καλά μην περάσουμε τώρα στο άλλο άκρο που ένα λαθος πέναλτι που δίνει ο Σιδηρόπουλος(ένας κακός διαιτητής για εμένα,από το πρώτο του παιχνίδι στη Λάρισα το λέω) ξεπλένει τις ατελείωτες σφαγές του Ολυμπιακού!!!

Σαφώς και η αντιπολίτευση συνεχώς υπερβάλει με όλα όσα γράφει και λέει, σε σημείο να καταντάει γραφική και όχι μόνο.
Εγώ αυτό που λέω είναι ότι αυτοί που μετρούσαν πόσο εξειχε το παπουτσι του Ιντεγε με τον Παοκ και μιλαγαν για σκάνδαλο παράγκα και άλλα ωραία, τώρα κάνουν μόκο και μιλάνε για ανθρωπινο λαθος του κορυφαίου σε μια φάση που έγινε μπροστά στα μάτια του και στην οποία 5 άτομα (οι δύο παναθηναικοι) που βλέπαμε το ματσ στο live είπαμε ότι δεν ήταν .
Και για να το συνεχίσω στο φάουλ του Μολεδο στον Φόρτουνη άκουσα αναλύσεις ότι ήταν μακριά από την περιοχή και δεν υπήρχε προφανή θέση για γκολ και κόκκινη. Είναι οι ίδιοι που στην φάση του Μιλι στο Φάληρο μίλαγαν για καθαρή κόκκινη αν και ηταν επίσης εκτός περιοχής και υπήρχε και άλλος αμυντικός δίπλα του.
Μιλώ κυριως για τους δηθεν αντικειμενικους δημοσιογραφους .

Αυτό που θέλω να πω ειναι ότι ας ασχοληθούμε όλοι περισσότερο με την μπαλα και λιγότερο με την διαιυησια.
Συντριπτικά τις περισσότερες φορες αν είσαι καλύτερος θα κερδίσεις .

Είναι λυπηρό ο Λετο να υπάρχει στο ροστερ του ΠΑΟ μόνο και μόνο για να πουλάει αντιολυμπιακοφροσυνη
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
για ανθρωπινο λαθος του κορυφαίου
Γίνετε να έχουμε κάθε εβδομάδα τον Σιδηρόπουλο.Άντε γιατί μας έπρηξαν
με την διαιτησία.
Μιλώ κυριως για τους δηθεν αντικειμενικους δημοσιογραφους .
Δεν υπάρχουν αντικειμενικοί.Ποιο φτηνά σου έρχεται να βάλεις δυο τύπους
να φτιάξουν κάποιες δήθεν αθλητικές σελίδες,που να γράφουν από το πρωί
μέχρι το βράδυ για την σάπια διαιτησία,το σύστημα,το κατεστημένο,παρά να
αγοράσεις 2-3 καλά παικτάκια και να εξελίξεις νέους.
Αλλά θέλει δουλειά και όχι παραμύθια
Η Κ 20 έφαγε 5,Η άλλη του γατούλη έφαγε 7.

Αυτό που θέλω να πω ειναι ότι ας ασχοληθούμε όλοι περισσότερο με την μπαλα και λιγότερο με την διαιυησια.
Γι αυτό λέω,Σιδηρόπουλο και ξερό ψωμί.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εγώ αυτό που λέω είναι ότι αυτοί που μετρούσαν πόσο εξειχε το παπουτσι του Ιντεγε με τον Παοκ και μιλαγαν για σκάνδαλο παράγκα και άλλα ωραία, τώρα κάνουν μόκο και μιλάνε για ανθρωπινο λαθος του κορυφαίου σε μια φάση που έγινε μπροστά στα μάτια του και στην οποία 5 άτομα (οι δύο παναθηναικοι) που βλέπαμε το ματσ στο live είπαμε ότι δεν ήταν .
Και για να το συνεχίσω στο φάουλ του Μολεδο στον Φόρτουνη άκουσα αναλύσεις ότι ήταν μακριά από την περιοχή και δεν υπήρχε προφανή θέση για γκολ και κόκκινη. Είναι οι ίδιοι που στην φάση του Μιλι στο Φάληρο μίλαγαν για καθαρή κόκκινη αν και ηταν επίσης εκτός περιοχής και υπήρχε και άλλος αμυντικός δίπλα του.
Μιλώ κυριως για τους δηθεν αντικειμενικους δημοσιογραφους .

Αυτό που θέλω να πω ειναι ότι ας ασχοληθούμε όλοι περισσότερο με την μπαλα και λιγότερο με την διαιυησια.
Συντριπτικά τις περισσότερες φορες αν είσαι καλύτερος θα κερδίσεις .

Είναι λυπηρό ο Λετο να υπάρχει στο ροστερ του ΠΑΟ μόνο και μόνο για να πουλάει αντιολυμπιακοφροσυνη
Μα και γω για αυτούς μιλάω, είτε ανήκουν στον Ολυμπιακό και τόσα χρόνια δεν έβλεπαν τίποτα παράξενο είτε από τους τωρινούς της ''αντιπολίτευσης'' που τα βλέπουν όλα από την ανάποδη.

Όταν είσαι καλύτερος τις 3 από τις 4 φορές θα κερδίσεις, συμφωνώ αλλά για να φτάσεις να είσαι καλύτερος κάποιοι δεν είχαν την ευκαιρία να παίξουν στα ίσια και ο Ολυμπιακός όποτε χρειάστηκε βοήθεια πήρε τα πάντα από τους διαιτητές. Αυτό δεν γίνεται πλέον να κρυφτεί, είτε μιλάμε για την ίδια του την ομάδα είτε για βοήθεια σε ομάδες δορυφόρους του.

Καλή λοιπόν είναι η ενασχόληση μόνο με την μπάλα αλλά όταν είσαι συνεχώς αδικημένος (η ΑΕΛ έπεσε κατηγορία από στήσιμο και αντί να μείνει στην κατηγορία αυτή έμεινε η ομάδα-δορυφόρος Αστέρας Τρίπολης, που μετά έκανε ομάδα και έλεγαν όλοι τι καλά και τι ωραία, αν και κανονικά σύμφωνα με την πρώτη απόφαση, η οποία όλοι απόρησαν πως άλλαξε, έπρεπε να είχε πέσει κατηγορία. Τώρα θα μιλούσαμε αλλιώς για την μία από τις ομάδες δορυφόρους.) δεν γίνεται να μην μιλάς για διαιτησία και για το σάπιο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Και προσωπικά αν θες έχω βαρεθεί όλη αυτή την κουβέντα για τη διαιτησία και γιατί πιστεύω πως αυτοί που θέλουν να έρθουν στα πράγματα δεν θα κάνουν τις απαραίτητες αλλαγές αλλά και γιατί κουράστηκα τόσα χρόνια να ασχολούμαι με το προφανές και όλοι να λένε ΄΄σιγά μωρέ, ασχολήσου λίγο με την μπαλίτσα''.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγώ λέω ας γίνουμε όλοι πιο κριτικοί σε όλα .
Τώρα τα παπαγαλάκια γράφουν ναι αλλά αν ο ολυμπιακος δεν είχε ευνοηθει στα προηγουμενα παιχνίδια θα είχε λιγότερους βαθμούς και χειρότερη ψυχολογία .
Τώρα που εγω θυμάμαι ότι με την ΑΕΚ είχε χάσει από ΑΕΛ και Αποελ και ήταν 2ος ερωτώ ποια η διαφορά .

Απαντώ χρειάστηκε 2 ημίχρονα να βάλει η ομάδα 3 ενώ στον Παο τα έβαλε σε ένα ημίχρονο (προφανώς λόγω καλύτερης ψυχολογίας ) και στους νέους έκανα έκπτωση . 6 στην ΑΕΚ μόλις 5 στον Παο .
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom