Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πριν 10 χρονια ισως και να με ενοιαζαν τα ελληνικα δεδομενα,τωρα οχι.Και πιστευω επισης πως την ποιοτητα μιας ομαδας,δεν την κρινουν απαραιτητα οι τιτλοι (βλ. Ολυμπιακο).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Φυσικά συμφωνώ αλλά άλλο η ποιότητα και άλλο οι τίτλοι και ο κόσμος.

Η κουβέντα για την ποιότητα είναι πολύ μεγάλη και εκτός από την ομάδα σαν διοίκηση αφορά και τους οπαδούς και τα μμε και ειλικρινά βαριέμαι να την κάνω:-D
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Φυσικά συμφωνώ αλλά άλλο η ποιότητα και άλλο οι τίτλοι και ο κόσμος.

Η κουβέντα για την ποιότητα είναι πολύ μεγάλη και εκτός από την ομάδα σαν διοίκηση αφορά και τους οπαδούς και τα μμε και ειλικρινά βαριέμαι να την κάνω:-D
Δεν αξιζει να την κανουμε αυτη τη συζητηση,την κανουμε στα σπιτια μας,στις καφετεριες...νισαφι πια!Οποιος καταλαβε καταλαβε!Καποιοι αρκουνται με τα λιγα,εγω εχω πολλες απαιτησεις.Θελω να ανοιγω την τηλεοραση μου και να βλεπω ποδοσφαιρο,οχι να βλεπω τον Κακο και να ξερω απο πριν το αποτελεσμα.
 
D

Delmem9770

Guest
Η πιο ευχαριστη ειδηση για το ελληνικο ποδοσφαιρο μπορει να ερθει σε λιγες μερες.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.092
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Στηριζω βασιλεια και φενερ για τελικο ουεφα. Το γιατι δεν θα σας το πω.
Φυσικά και το ξερουμε γιατί κατά αυτό τον τρόπο του παραχρονου πιθανοτατα ο πρωταθλητης ολυμπιακος θα παιξει προκριματικά.


Όχι, εσύ τα ισοπεδώνεις όλα φίλε dik-7...σωστά ξεκινάς και τα λες αρχικά, παντού υπάρχει σαπίλα, κλέφτες κτλ. Η διαφορά μας όμως με τον προηγμένο κόσμο (εμείς είμαστε μεταξύ αυτού και του 3ου), όχι μόνο όσον αφορά ο ποδόσφαιρο αλλά στα πάντα, είναι θεμελιώδης: εκεί, όταν πιάνεται ο κλέφτης, έχει συνέπειες. Μπαίνουν μέσα στη ψειρού, αποκλείονται, τρώνει ποινές, στιγματίζονται. Εδώ? Χαχαχα....εδώ βγήκαν κασέτες, αποδείξεις, μύρια όσα για τη Παράγκα ("ποια παράγκα Γιώργο? Δε ξέρω για τι μου μιλάς" όπως είχε πει ο Θωμάς στο Γεωργίου στην αλήστου μνήμης συνέντευξη) και δεν άνοιξε μύτη...αντιθέτως...κορδώνεστε κι από πάνω για αίσχη και όργια που σας χάρισαν πρωταθλήματα της φακής (το 1ο χαρακτηριστικότερο όλων που το κλέψατε από την ΑΕΚ), αφού ο σκοπός ήταν πρωτάθλημα με κάθε κόστος. Αυτή είναι η Ελλάδα....αλλά αυτό το "παντού γίνονται", κρατήστε το για πάρτη σας....κι επειδή είμαι 36 χρονών στα 37, ποτέ πριν ο Ολυμπιακός δεν ήταν τόσο μισητός όσο έγινε επί Κρόκους. Τον σιχάθηκε όλη η Ελλάδα....

Για τη 2η παράγραφο, συμφωνώ, αλλά αφήνεις πάλι απ'έξω το αναξιόπιστο, τις παράγκες, τις ΚΕΔ με τους Σπάθες και τους Γκαγκάτσηδες κτλ...

Άλλα άσε, έχω ξεκολλήσει χρόνια από αυτή την αρρώστεια και έχω βρει την υγειά μου με υγιή αθλητισμό που κάνω ο ίδιος, δε πέφτω ξανά στη λούμπα του λούμπεν ελληνικού ποδοσφαίρου....ανεπιστρεπτί....
εν μερει εχεις δικιο και εννοειται οτι θα επρεπε να τιμωρηθουν, αλλά αυτό ειναι μεγάλη συζήτηση και θα μπορούσα να σου αντιλέξω οτι τα ίδια έκανε ο Βαρδινογιάννης με Σπανέες κλπ, αλλά απλά τοτε δεν υπήρχε τεχνολογία και κασσετες.

τωρα αν θες να πιστευεις οτι για ολα τα δεινα του ποδοσφαιρου μας φταιει η ομάδα μου και ο Κόκκαλης δικαίωμα σου, αλλά κατά βάθος το ξερεις ότι δεν είναι ετσι.

Προφανώς βεβαια οταν στο τραπέζι αυξηθηκαν κατά πολύ τα λεφτα του cl o Kόκκαλης δεν άφησε κανα 2-3 πρωταθληματα να παικτουν στα ισα


Με την δεύτερη παράγραφο αυτο που ηθελα να πω είναι απλό: Ας ειχαμε γεμάτα γήπεδα με υγιείς φιλάθλους και να βλέπαμε ωραίο θέαμα και ας είχαμε και Σπάθα και Σπανεα και εγώ δεν ξέρω ποιον αλλο.
Η ανυπαρξια των ανωτέρω στοιχείων μας κάνει να ασχολουμαστε παραπάνω από οτι πρέπει με τις παράγκες.


Και επαναλαμβάνω παράγκες υπάρχουν παντού, ιδίως μετά τη εισοδο του στοιχήματος, είτε ανακαλύπτονται είτε οχι.

Εδώ κοτζαμ Μαντεσεστερ η πιο ευνοημένη ομάδα της Αγγλίας τις τελευταίες δεκαετιες και από τις πιο ευνοημένες της Ευρώπης φωνάζει ακόμη για την τραβηγμένη αποβολή του Νανι.
Ειδαμε ομως και μπάλα την Τρίτη και οχι το κλωτσοσκουφι Ολυμπιακού Παναθηναικου ή Πλατανιά Πανθρακικου
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αντικειμενικά ο Ολυμπιακός ήταν χρονιές που ειχε πολυ καλύτερη ομάδα. Ηταν χρονιές όμως που πήρε τραγικα σφυρίγματα όταν η μπάλα έκαιγε ή πήρε και κοτζαμ πρωτάθλημα στα χαρτιά. Απο τότε που μπήκαν τα λεφτα του Τσάμπιονς Λίγκ χάλασε το ποδόσφαιρο. Και το αποτέλεσμα θα το δείτε αν ο Ολυμπιακός παίξει προκριματικά και του κάτσει μια κι αποκλειστεί και δεν μπει στους ομίλους. Η διάφορα στα χρήματα ειναι τουλάχιστον €10.000.000 μεταξύ των δυο διοργανώσεων, πόσο τεράστιο ειδικά για σημερινά δεδομένα. Ηδη ο Ολυμπιακός δεν εχει επενδυτή. Εχει εγγυητή. Εχει σταματήσει να βάζει λεφτα απο την τσέπη του, ζει με ο,τι βγάζει και με ακόμα λιγότερα. Γιατι ο Μαρινακης θέλει και κέρδος. Δεν βλέπει όμως το δάσος και βλέπει το δέντρο. Καλές πορείες στην Ευρώπη φέρνουν βαθμούς, οι βαθμοί φέρνουν καλύτερες κληρώσεις και άρα περισσότερες πιθανότητες διάκρισης. Αν ο Ολυμπιακός πχ σταθεροποιούταν στο δευτερο γκρουπ δυναμικότητας του Τσάμπιονς Λίγκ, μπορει να του προεκυπτε καθε χρόνο κλήρωση του χεριού του. Αλλα φαίνεται του αρκεί η ??δοξά?? της κατάκτησης του ελληνικού πρωταθλήματος και των σίγουρων εισπράξεων απο την Ευρώπη την οποία δεν την βλέπει σαν πεδίο διάκρισης αλλα σαν πεδίο είσπραξης. Κι αυτο θα του γυρίσει Μπούμερανγκ
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.092
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.394
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom