Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.531


Περίμενα κάτι παραπάνω απο Βέλγιο...
Κοσταρίκα και τα μυαλά στα κάγκελα...:D με την Ολλανδία έπαιζε ετσί...αλλαγή ο μπαγάσας ο Φαν Γκααλ στο 119 τον τερματοφύλακα;;; μπράβο του...περίμενα πιο πολύ θέαμα στα ημιτελικά αλλά απο τη μια οι θερμακρασίες και οι υγρασίες απο την άλλη κούραση των παιχτών που αρχίζουν να μένουν απο δυνάμεις έχουν αυτό το αποτέλεσμα....
πάντως στα προημιτελικά έτσι όπως έγιναν χωράγαμε άνετα...
Παιδιά είναι μιλημένο εδώ και ένα χρόνο ...Βραζιλία Αργεντινή τελικός..:)
Με τον Μέσι οι διαφημίσεις πολλαπλασιάζονται...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βασικά η Ευρώπη είναι ΑΠΕΙΡΩΣ μεγαλύτερη ποδοσφαιρική αγορά. Για υτό και το Μουντιάλ γίνεται αυτές τις απάνθρωπες ώρες, για να το βλέπουν αυτοί που πληρώνουν τα πολλά (αν και οι Αμερικανοί έχουν κάνει απίθανα ratings, υψηλότερα από τους τελικούς ΝΒΑ ας πούμε, αλλά πολύ κατώτερα από το superbowl), γι' αυτό όλες οι διαφημίσεις στο γήπεδο απευθύνονται σε Ευρωπαίους κλπ. Χωρίς ευρωπαϊκή ομάδα στον τελικό είναι μικρότερες οι πωλήσεις, αυτό είναι δεδομένο. Αυτό δε σημαίνει ότι σώνει και καλά θα κάτσει η ΦΙΦΑ να κάνει φίφες στους Ευρωπαίους βέβαια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Oι Ολλανδοί νομίζω τα έκαναν όλα: έριξαν πεντάρα, κέρδισαν Παγκόσμιο πρωταθλητή, έκαναν ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο, κέρδισαν στα πέναλτι, έπαιξαν μπαλάρα, έχουν την καλύτερη επίθεση. Αν δεν τον πάρουν, θα είναι τρελή αδικία. Σιγά τα αβγά θα μου πεις, για το ποδόσφαιρο μιλάμε, το πιο κωλοφαρδίστικο άθλημα στον κόσμο.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.531
και το πιο λαοφιλές ....

για το ποδόσφαιρο μιλάμε, το πιο κωλοφαρδίστικο άθλημα στον κόσμο.
ενω στο μπάσκετ κάνει ο άλλος τρίποντο απο το κέντρο στο τελυεταίο δευτερόλεπτο και παίρνει το ματσ....ασε μες ρε Yorgos και κάνε μα ς καμια "μετάφρα".......
η μπάλα με τα χέρια ρε......δεν είμαστε καλά....
 

YIANNIS2008

Member
Μηνύματα
23
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ο κουβάς παει σύννεφο στο φόρουμ.
Δεν αντέχω αλλο ξενύχτι ας τι βαλουν οι Ορανιε
Άστα φίλε μου.... Και να πεις πως δεν άξιζε να μπουν γκολ... Δεν πειράζει... Πάμε παρακάτω....
Αααα... και για να μην το παίζω και προφέσορας, μετά Χριστόν προφήτης κλπ κλπ.... ήθελα να περάσει η Κ.Ρίκα. Γενίκα, όποιος με κερδίζει θέλω να προχωράει όσο πιο πολύ γίνεται! Αλλό να χάνεις από τον τελικό νικητή, και άλλο από κάποιον που σε απέκλεισε και μετά πήγε "σπίτι" του!!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.158
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Προημιτελικοί της συμφοράς για μένα, 1/4 από αυτούς που υποστήριζα (κι αυτό μου βγήκε η πίστη) ευτυχώς που είχε δει όνειρο ο Φαν Χάαλ!
Θα το γκαντεμιάσω τα βλέπω αλλά θέλω τελικό Ευρώπη σκληρή κι αμείλικτη...:D
Ειδικά οι Βραζιλιάνοι θέλω αύριο να φάνε currywurst με συνοπτικές διαδικασίες, δε τους μπορώ καθόλου τους έχω σκυλοβαρεθεί!!!
Για κούπα εννοείται Ολλανδία, οράνιε και τα μυαλά στα κάγκελα να αποδοθεί και ποδοσφαιρική δικαιοσύνη αλλά το έχει παίξει ο @Yorgos διαβάζω κι αγχώνομαι λίγο...:bleh:

υ.γ Τα παιχνίδια ήταν όντως ψιλοσούπα με εξαίρεση το Ολλανδία-Κόστα Ρίκα αλλά η αποκάλυψη ήταν για άλλη μια φορά οι εκφωνητές της ΝΕΡΙΤ.
Αφού ο Σπυρόπουλος μου τάραξε το νευρικό σύστημα με το Νεϊμαρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
ήρθε ο τεράστιος Σαντοριναίος και μας έφτιαξε τη διάθεση, εκτός του οτι έλεγε Μέσι κι έπιανε παιδί μας έμαθε τι είναι το ποδοσφαιρικό πικ εν ρολ και μας αποτελείωσε με τη φράση ''Η μπάλα περνάει το κοτσιδάκι''.
Βέβαια αξεπέραστος όλων ο Μανόλο που χωρίς να χρειαστεί καν να μιλήσει απέδειξε οτι όλοι οι άλλοι είναι γατάκια με την εμφάνιση του και μόνο...καναρινί πόλο με κουστούμι... ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Λοιπον, ειναι η ωρα των προγνωστικων....
Ας πω λοιπον την αποψη μου, για αλλη μια φορα.
Στο Βραζιλια-Γερμανια, προβλεπω Brazil. Πιστευω, οτι οσο πλησιαζουν προς τον τελικο, οι Βραζιλιανοι θα γινονται ολο και καλυτεροι. Οσο για την απωλεια του Νειμαρ, μαλλον αυτη η γκαντεμια, θα τους πεισμωσει περισσοτερο. Και μην ξεχναμε και την διαιτησια. Διοργανωτες, γαρ....
Οσο για τον αλλο ημιτελικο, Αργεντινη-Ολλανδια, εδω, δυσκολα τα πραγματα για προγνωστικα....
Επειδη ομως η Ολλανδια, ειναι πολυ καλυτερη ομαδα απο την Αργεντινη, στο τουρνουα αυτο τουλαχιστον, συν οτι οι Ολλανδοι εχουν φτασει σε τελικους, χωρις ποτε να τα καταφερουν να παρουν το τροπαιο, τους δινει ενα ψυχολογικο κινητρο παραπανω. Ευκολα η δυσκολα λοιπον, πονταρω στην Ολλανδια. Και βεβαια, ενας τελικος Βραζιλια-Ολλανδια, σιγουρα θα ειναι αρκετα ποιοτικος και θεαματικος.
Αυτα απο εμενα.
Περιμενω ν'ακουσω τους υπολοιπους.
 

YIANNIS2008

Member
Μηνύματα
23
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Λοιπον, ειναι η ωρα των προγνωστικων....
Ας πω λοιπον την αποψη μου, για αλλη μια φορα.
Στο Βραζιλια-Γερμανια, προβλεπω Brazil. Πιστευω, οτι οσο πλησιαζουν προς τον τελικο, οι Βραζιλιανοι θα γινονται ολο και καλυτεροι. Οσο για την απωλεια του Νειμαρ, μαλλον αυτη η γκαντεμια, θα τους πεισμωσει περισσοτερο. Και μην ξεχναμε και την διαιτησια. Διοργανωτες, γαρ....
Οσο για τον αλλο ημιτελικο, Αργεντινη-Ολλανδια, εδω, δυσκολα τα πραγματα για προγνωστικα....
Επειδη ομως η Ολλανδια, ειναι πολυ καλυτερη ομαδα απο την Αργεντινη, στο τουρνουα αυτο τουλαχιστον, συν οτι οι Ολλανδοι εχουν φτασει σε τελικους, χωρις ποτε να τα καταφερουν να παρουν το τροπαιο, τους δινει ενα ψυχολογικο κινητρο παραπανω. Ευκολα η δυσκολα λοιπον, πονταρω στην Ολλανδια. Και βεβαια, ενας τελικος Βραζιλια-Ολλανδια, σιγουρα θα ειναι αρκετα ποιοτικος και θεαματικος.
Αυτα απο εμενα.
Περιμενω ν'ακουσω τους υπολοιπους.
Μόνη ένστασή μου, η διαιτησία! Ο γηπεδούχος σπρώχνεται μέχρι τους 4! Μετά και να αποκλειστεί, δεν πειράζει... Έτσι κι αλλιώς ο τελικός έχει ΠΑΝΤΑ επιτυχία! Γιατί ο μικρός τελικός ( ή αλλιώς, τελικός των ξενερωμένων), να μην έχει και ένα πολύ βαρύ όνομα μέσα; Αν είναι και ο γηπεδούχος μάλιστα, ακόμη καλύτερα!!!!
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Μόνη ένστασή μου, η διαιτησία! Ο γηπεδούχος σπρώχνεται μέχρι τους 4! Μετά και να αποκλειστεί, δεν πειράζει... Έτσι κι αλλιώς ο τελικός έχει ΠΑΝΤΑ επιτυχία! Γιατί ο μικρός τελικός ( ή αλλιώς, τελικός των ξενερωμένων), να μην έχει και ένα πολύ βαρύ όνομα μέσα; Αν είναι και ο γηπεδούχος μάλιστα, ακόμη καλύτερα!!!!
Συμφωνω, οτι η διοργανωτρια χωρα, παιρνει τα σφυριγματα μεχρι την τετραδα. Ομως, αφενος, αυτη η Γερμανια δεν με πειθει με την αποδοση της και αφετερου, σε μουντιαλ σε νοτιοαμερικανικο εδαφος, δεν εχει κατακτησει το τροπαιο, ποτε ευρωπαικη ομαδα...
Συμφωνα λοιπον και με την προβλεψη μου για τον αλλο ημιτελικο, που βλεπω να περνα η Ολλανδια, θα ειναι λιγο απιθανο να εχουμε ''ευρωπαικο'' τελικο, μεσα σε νοτιοαμερικανικο εδαφος. Εκτος πια, αν ερθουν τα πανω-κατω, που δεν το πολυπιστευω.
 

YIANNIS2008

Member
Μηνύματα
23
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Συμφωνω, οτι η διοργανωτρια χωρα, παιρνει τα σφυριγματα μεχρι την τετραδα. Ομως, αφενος, αυτη η Γερμανια δεν με πειθει με την αποδοση της και αφετερου, σε μουντιαλ σε νοτιοαμερικανικο εδαφος, δεν εχει κατακτησει το τροπαιο, ποτε ευρωπαικη ομαδα...
Συμφωνα λοιπον και με την προβλεψη μου για τον αλλο ημιτελικο, που βλεπω να περνα η Ολλανδια, θα ειναι λιγο απιθανο να εχουμε ''ευρωπαικο'' τελικο, μεσα σε νοτιοαμερικανικο εδαφος. Εκτος πια, αν ερθουν τα πανω-κατω, που δεν το πολυπιστευω.
Μαζί σου σε ΟΛΑ όσα γράφεις εδω! Δε διαφωνώ ούτε στο ότι η Βραζιλία θα πεισμώσει, ούτε στο ότι ευρωπαϊκός τελικός είναι δύσκολο! Απλά πιστεύω ότι όλα όσα γράφεις θα γίνουν χωρίς διαιτητικό σπρώξιμο! Αν τα καταφέρεί, έχει καλώς! Αλλιώς καθόλου δε θα νοιαστεί η fifa. Τώρα κολυμπάει μόνη της πια!!! Χωρίς "μπρατσάκια"!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.090
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Προβλέπω Βραζιλία- Ολλανδία.
Η ΦΙΦΑ από την άλλη θέλει Βραζιλία-Αργεντινή.
Στηρίζω με χίλια Ολλανδία, δεν θέλω με τίποτα με Γερμανία και μεταξυ Βραζιλίας και Αργεντινής, αν και λάτρης του Μεσι, θα στηριξω τους κιτρινομπλε, οι οποίοι βέβαια με έχουν απογοητεύσει.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.116
Likes
24.228
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.153
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom