Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

tpan

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Μπορείς και να δοκιμάσεις να μείνεις σε διαμερισμα και όχι σε κλασσικό ξενοδοχείο.
Εμείς μείναμε πέρυσι το Νοέμβριο σε αυτο το οποίο ήταν πολυ καλο! (http://www.airbnb.com/rooms/73128). Επικοινωνείς απευθείας με τους ιδιοκτητες μεσω του site. Ενδεχομένως να μπορείς ζητήσεις και καλυτερη τιμή απο τον ιδιοκτήτη! Βρίσκεται στη συνοικία Marais. Πολυ καλή συνοικία, ζωντανή, κεντρικότατα και κοντά σε μέσα μαζικής μεταφοράς.
 

evi_kpln

Member
Μηνύματα
50
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα παιδιά. Οργανώνομαι και εγώ για Παρίσι για 5 νύχτες το Φεβρουάριο. Τι λέτε για το Hôtel Du Plat d'Etain ?? Από θέμα περιοχής και ίσως εμπειρίας αν έχει μείνει κάποιος ?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.446
Likes
4.449
Μια καλή ιδέα κατά τη γνώμη μου είναι να νοικιάσει κάποιος διαμέρισμα για μερικές μέρες. Δεν έχω μείνει προσωπικά, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια...
Δείτε εδώ: Paris Autrement - S
 

evi_kpln

Member
Μηνύματα
50
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Μια καλή ιδέα κατά τη γνώμη μου είναι να νοικιάσει κάποιος διαμέρισμα για μερικές μέρες. Δεν έχω μείνει προσωπικά, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια...
Δείτε εδώ: Paris Autrement - S
Ωραία φαίνονται όντως.. Αλλά τα οικονομικά είναι σε όροφο (και δεν εννοώ πρώτο) και χωρίς ασανσέρ.. Τι κακό είναι αυτό στο Παρίσι ρε παιδιά ; :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ωραία φαίνονται όντως.. Αλλά τα οικονομικά είναι σε όροφο (και δεν εννοώ πρώτο) και χωρίς ασανσέρ.. Τι κακό είναι αυτό στο Παρίσι ρε παιδιά ; :)
Με τοσα σκαλια που εχεις να ανεβοκατεβεις στο Παρισι, οι σκαλες για το διαμερισμα θα σου φαινονται παιχνιδακι...
 

evi_kpln

Member
Μηνύματα
50
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Με τοσα σκαλια που εχεις να ανεβοκατεβεις στο Παρισι, οι σκαλες για το διαμερισμα θα σου φαινονται παιχνιδακι...
Έχεις ένα δίκιο.. Αλλά να έχεις τους κάλλους από τα χιλιόμετρα που θα έχει διανύσει να έχεις να σκεφτείς και τον 4ο όροφο του διαμερίσματος.. ουφ!!
Σε κάθε περίπτωση συμφέρουν από ότι βλέπω.. Τουλάχιστον έχουν ιδιοτικό wc και μπάνιο που και για μένα tripakias είναι προτεραιότητα.

Σε ευχαριστώ thgr για το Link , θα το τσεκάρω άμεσα..
 

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα, εγώ θα είμαι στο Παρίσι 29/6-4/7 περίπου.. οι τιμές των ξενοδοχείων που βρίσκω είναι απογοητευτικές και το budget μου μικρό.. μέχρι 70e τη βραδιά.. δεν με ενδιαφέρει τόσο το να είναι άψογο το ξενοδοχείο όσο το να είναι σε κάποιο κεντρικό σημείο.. και για διαμερίσματα ή hostels ψάχνω με βασική προυπόθεση να έχουν δικό τους μπάνιο.
Έχετε να μου προτείνετε κάτι?
Ευχαριστώ πολύ!!:D

Να συμπληρώσω οτι πηγαίνω με την αδερφή μου που είναι μικρότερη.. οπότε όλα τα πληρώνω εγώ.. και το ταξίδι μας έχει συνέχεια στη Ισπανία
 

leetsi

Member
Μηνύματα
26
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα σε όλους. Θα βρίσκομαι στο Παρίσι από 4 έως 8 Μαρτίου 2013, και έχω κλείσει μέχρι στιγμής σε αυτό το ξενοδοχείο:
Ξενοδοχείο Altona, Παρίσι, Γαλλία - 1271 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! - Booking.com
με 260 ευρώ (δίκλινο), με (υποτυπώδες) πρωινό
Απ' ότι είδα δεν είναι κάτι φοβερό (φαίνεται και από τη βαθμολογία) αλλά γενικά δεν είχε αρνητικά σχόλια και το κυριότερο είναι πολύ κοντά σε μετρό.
Είναι βολική η περιοχή?
Έχετε κάποια άλλη πρόταση?
Ταβάνι είναι τα 300 ευρώ.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
εγω παιδια παω παρισι για δευτερη φορα,και μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα αυτο...Ibis Bastille Opera (Παρίσι, Γαλλία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor δεν τοχει στα περισσοτερα sites,εχει πολυ καλες κριτικες,το εκλεισα για 19/4-23/4 για 4 νυχτες με 326ε(προπληρωμη φυσικα)απο την δικη τους σελιδα...ειναι στην περιοχη της βαστιλης(κεντρο) ειναι ibis,και για παρισι και low budget πιστευω ειναι super.....δειτε το....
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
εγω παιδια παω παρισι για δευτερη φορα,και μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα αυτο...Ibis Bastille Opera (Παρίσι, Γαλλία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor δεν τοχει στα περισσοτερα sites,εχει πολυ καλες κριτικες,το εκλεισα για 19/4-23/4 για 4 νυχτες με 326ε(προπληρωμη φυσικα)απο την δικη τους σελιδα...ειναι στην περιοχη της βαστιλης(κεντρο) ειναι ibis,και για παρισι και low budget πιστευω ειναι super.....δειτε το....
Ωραιο φαινεται και η περιοχη ειναι πολυ καλη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα σε όλους. Θα βρίσκομαι στο Παρίσι από 4 έως 8 Μαρτίου 2013, και έχω κλείσει μέχρι στιγμής σε αυτό το ξενοδοχείο:
Ξενοδοχείο Altona, Παρίσι, Γαλλία - 1271 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! - Booking.com
με 260 ευρώ (δίκλινο), με (υποτυπώδες) πρωινό
Απ' ότι είδα δεν είναι κάτι φοβερό (φαίνεται και από τη βαθμολογία) αλλά γενικά δεν είχε αρνητικά σχόλια και το κυριότερο είναι πολύ κοντά σε μετρό.
Είναι βολική η περιοχή?
Έχετε κάποια άλλη πρόταση?
Ταβάνι είναι τα 300 ευρώ.
Μονο για την περιοχη θα σου πω για τα αλλα θα κρινεις εσυ. Η περιοχη το πρωι μεχρι τις πρωτες βραδινες ωρες ειναι μια χαρα. Αργα το βραδι μπορει να γινει επικινδυνη. Αν δειτε παρεες ή πηγαδακια απλα μην πλησιαζετε, περαστε απο το απεναντι πεζοδρομιο και μην τους κοιταζετε ή ασχοληστε μαζι τους.

εγω παιδια παω παρισι για δευτερη φορα,και μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα αυτο...Ibis Bastille Opera (Παρίσι, Γαλλία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor δεν τοχει στα περισσοτερα sites,εχει πολυ καλες κριτικες,το εκλεισα για 19/4-23/4 για 4 νυχτες με 326ε(προπληρωμη φυσικα)απο την δικη τους σελιδα...ειναι στην περιοχη της βαστιλης(κεντρο) ειναι ibis,και για παρισι και low budget πιστευω ειναι super.....δειτε το....
Ειναι σε καλη περιοχη με ευκολη προσβαση στοκεντρο αλλα κεντρο δεν το λες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.025
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom