Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.562
Likes
8.646
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Για πόση ώρα μιλάμε;
Είναι δίπλα σε στάση του μετρό 13. Κοιτάξτε αν καλύπτει αυτή η γραμμή κάτι από αυτά που θέλετε να επισκεφθείτε. Επίσης στο googlemaps μπορείτε να δείτε πόσες γραμμές και ποση ωρα θα χρειαστεί για να πάτε στα άλλα μέρη που σας ενδιαφέρουν.

Κατά τη γνώμη μου έχει 2 μεγάλα αρνητικά. 1) Στηρίζεστε σε μια γραμμή που αν κλείσει λόγω έργων ή απεργίας, δεν έχετε καλές εναλλακτικές. 2) αν πάτε καλοκαίρι που η μέρα είναι μεγάλη και έχει καλό καιρό δεν είναι πρόβλημα να γυρίσετε να ξεκουραστείτε το μεσημέρι πχ ή να το πάτε σερί στους δρόμους. Το χειμώνα προβλέπω ότι αν γυρίσετε να ξεκουραστείτε δεν θα έχετε κουράγιο να κάνετε 40 λεπτες διαδρομές για να ξαναβγείτε στον παγετό και δεν παλεύεται να το πάτε σερί στους δρόμους. Θα ψάχνετε για καφέ και γενικά κλειστούς χώρους για να ζεσταθείτε.

ΥΓ: μου φαίνεται εγκληματικό που στο booking έχει υψηλή βαθμολογία για την τοποθεσία του.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Είναι δίπλα σε στάση του μετρό 13. Κοιτάξτε αν καλύπτει αυτή η γραμμή κάτι από αυτά που θέλετε να επισκεφθείτε. Επίσης στο googlemaps μπορείτε να δείτε πόσες γραμμές και ποση ωρα θα χρειαστεί για να πάτε στα άλλα μέρη που σας ενδιαφέρουν.

Κατά τη γνώμη μου έχει 2 μεγάλα αρνητικά. 1) Στηρίζεστε σε μια γραμμή που αν κλείσει λόγω έργων ή απεργίας, δεν έχετε καλές εναλλακτικές. 2) αν πάτε καλοκαίρι που η μέρα είναι μεγάλη και έχει καλό καιρό δεν είναι πρόβλημα να γυρίσετε να ξεκουραστείτε το μεσημέρι πχ ή να το πάτε σερί στους δρόμους. Το χειμώνα προβλέπω ότι αν γυρίσετε να ξεκουραστείτε δεν θα έχετε κουράγιο να κάνετε 40 λεπτες διαδρομές για να ξαναβγείτε στον παγετό και δεν παλεύεται να το πάτε σερί στους δρόμους. Θα ψάχνετε για καφέ και γενικά κλειστούς χώρους για να ζεσταθείτε.

ΥΓ: μου φαίνεται εγκληματικό που στο booking έχει υψηλή βαθμολογία για την τοποθεσία του.
1. Βολεύει όσους θέλουν να πάνε στην έκθεση. Άντε και τους φαν του τιτανικού με μία μόνο διανυκτέρευση στο Παρίσι.

2. Οι άνθρωποι δεν μπορούν να μετακινηθούν με το μετρό. Ειδικά με τη 13.

3. Άλλος ένας ψυχασθενείς φανατικός μουσουλμάνος αφαίρεσε τη ζωή ενός ανθρώπου πριν λίγο στο Παρίσι
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Θα πρότεινα χονδρικά 1-11 ή σε περιοχές που είναι κοντά.
 

Foteini93

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα, έχω κλείσει στο ξενοδοχείο Novotel Paris Porte de Versailles, θεωρείτε ότι είναι σε ασφαλή περιοχή; Γνωρίζω ότι είναι μακριά σχετικά από το κέντρο, θα χρησιμοποιούμε το μετρό.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
878
Likes
5.315
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα, έχω κλείσει στο ξενοδοχείο Novotel Paris Porte de Versailles, θεωρείτε ότι είναι σε ασφαλή περιοχή; Γνωρίζω ότι είναι μακριά σχετικά από το κέντρο, θα χρησιμοποιούμε το μετρό.
Μια χαρά είναι..Τα κλασικα ,προσοχή θέλει παντού θα πω,άλλα μια χαρά.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλημέρα, έχω κλείσει στο ξενοδοχείο Novotel Paris Porte de Versailles, θεωρείτε ότι είναι σε ασφαλή περιοχή; Γνωρίζω ότι είναι μακριά σχετικά από το κέντρο, θα χρησιμοποιούμε το μετρό.
Ναι, ασφαλής είναι. Προσοχή μόνο, βρίσκεται Portes de Vanves γραμμή 13, όχι Portes de Versailles γραμμή 12.
 

Foteini93

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ναι, ασφαλής είναι. Προσοχή μόνο, βρίσκεται Portes de Vanves γραμμή 13, όχι Portes de Versailles γραμμή 12.
Στον χάρτη βλέπω πιο κοντά τη γραμμή 12 για το Novotel Paris Porte de Versailles, μήπως εννοείς το Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles ότι είναι γραμμή 13?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στον χάρτη βλέπω πιο κοντά τη γραμμή 12 για το Novotel Paris Porte de Versailles, μήπως εννοείς το Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles ότι είναι γραμμή 13?
Α σορρυ υπαρχει κι αλλο;
 

nick07

Member
Μηνύματα
311
Likes
582
Ανάμεσα στο Hotel Le Compostelle (4ο διαμερισμα), Hotel Montpensier (1o διαμερισμα, διπλα στο Παλε Ρουαγιαλ) και Hotel D' Espagne (9ο διαμερισμα, κοντα στο σταθμο Grands Boulevards) εχετε καμια γνωμη για κανα απο τα ξενοδοχεια ή την περιοχη για ενα 5ημερο; Τα πρωτα 2 τα βρισκω περιπου 160-170 ανα βραδυ, το τελευταιο περιπου 135 ευρω ανα βραδυ.
 
Last edited:

Foteini93

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Α σορρυ υπαρχει κι αλλο;
Ναι το ενα ειναι αυτο: Novotel Paris Porte de Versailles · 4 Av. de la Prte de la Plaine, 75015 Paris

Και το αλλο αυτο:
Hôtel Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles · 4 Boulevard Brune, 75014 Paris

Eιναι αρκετα κοντα, οποτε φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για αυτο ως προς την ασφαλεια;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι το ενα ειναι αυτο: Novotel Paris Porte de Versailles · 4 Av. de la Prte de la Plaine, 75015 Paris

Και το αλλο αυτο:
Hôtel Novotel Suites Paris Expo Porte de Versailles · 4 Boulevard Brune, 75014 Paris

Eιναι αρκετα κοντα, οποτε φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για αυτο ως προς την ασφαλεια;
Ναι ναι, δεν εχει διαφορα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.320
Μηνύματα
887.933
Μέλη
38.985
Νεότερο μέλος
lindamoustaki

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom