Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
ωραίο φαίνεται αλλά και ακριβό ! Επίσης checkare λίγο αυτό , Εγγύηση: €1000 !
Δεν ξέρω ακριβώς τι ισχύει αλλά ένας άλλος φίλος εδώ μέσα είχε πει ότι πρέπει εκτός από το ποσό της κράτησης , να έχεις και το ποσό της εγγύησης στην κάρτα σου!
Σαν περιοχή από ότι έχουν πει τα παιδιά στο φόρουμ πρέπει να είναι ωραία αλλά όχι και τόσο κεντρική σε σχέση με άλλες! Βέβαια ανάλογα και το που είναι ακριβώς το διαμέρισμα (εννοώ οδό γιατί τώρα μόνο με βάση τον κύκλο σου λέω)!
Περίμενε να ακούσεις την γνώμη και κάποιου που γνωρίζει καλύτερα βέβαια γιατί εγώ σου απαντάω μόνο βάση του ψαξίματος που έκανα για να βρω και γω διαμέρισμα!
 

iliasmessini

Member
Μηνύματα
87
Likes
9
εσυ vasilis βρήκες διαμέρισμα;τσεκαρα αυτα που μου προτεινες ειναι πολυ ωραια αλλα ολα σχεδον κλεισμενα τις ημερομηνιες που θελω 19-26 σεπτεμβριου...
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
εγώ βρήκα ναι! Απλά εμείς ψάχναμε για ημερομηνίες 3-12 Μαρτίου οπότε λογικά θα είχαμε και περισσότερες επιλογές ! Βέβαια και το budget μας ήταν αρκετά περιορισμένο οπότε ψάχναμε ειδικές περιπτώσεις !! Πάντως για αυτό που έβαλες αν είναι μέσα στο budget σας , είναι μια χαρά! απλά κοίταξε τι ακριβώς σημαίνει αυτό με την εγγύηση ! :)
 

iliasmessini

Member
Μηνύματα
87
Likes
9
το τελευταιο που μου πρότεινες vasilis ειναι διαθέσιμο όπως κατάλαβα και μάλλον θα το κλεισω. Εχω μπερδευτεί λίγο με τον τρόπο πληρωμής...τι ποσο πρέπει να έχω στην κάρτα;η εγγύηση σου επιστρέφεται;
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
νομίζω από αυτά που έστειλα , ήταν όλα διαθέσιμα γιατί είχα βάλει τις ημερομηνίες σου! Από ότι έχω καταλάβει (διάβασα λίγο στο σιτε ) στην κάρτα πρέπει να έχεις το ποσό που κοστίζει το διαμέρισμα + το ποσό της εγγύησης ! Η εγγύηση είναι σε περίπτωση που κάνετε κάποια ζημιά να πάρει ο ιδιοκτήτης τα λεφτά από εκεί! Η εγγύηση επιστρέφετε εννοείται αφού μείνετε και είναι όλα κομπλέ!
Απλά δεν είμαι 100% σίγουρος οπότε μην σε πάρω στο λαιμό μου! Μπορείς να στείλεις πρώτα στον οικοδεσπότη να τον ρωτήσεις αλλά διάβασε και στο σιτε τι λένε για τέτοιες περιπτώσεις!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Η airbnb σου επιστρεφει πισω την εγγυηση 24ωρες μετα απο την αναχωρηση απο το διαμερισμα, εφοσον δεν ζητησει λεφτα ο ιδιοκτητης αν εγιναν τιποτα ζημιες.
Οποτε στην καρτα πρεπει να εχεις και τα λεφτα της εγγυησης και του κοστους του διαμερισματος.
Επισης κοιτα και την πολιτικη ακυρωσης αλλα και τον τυπο διαμερισματος , αν θες δηλαδη ολοκληρο διαμερισμα ή δωματιο μεσα σε διαμερισμα.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η airbnb σου επιστρεφει πισω την εγγυηση 24ωρες μετα απο την αναχωρηση απο το διαμερισμα, εφοσον δεν ζητησει λεφτα ο ιδιοκτητης αν εγιναν τιποτα ζημιες.
Οποτε στην καρτα πρεπει να εχεις και τα λεφτα της εγγυησης και του κοστους του διαμερισματος.
Επισης κοιτα και την πολιτικη ακυρωσης αλλα και τον τυπο διαμερισματος , αν θες δηλαδη ολοκληρο διαμερισμα ή δωματιο μεσα σε διαμερισμα.
:/ ωραία τα λέτε αλλά αυτό με την εγγύηση με προβληματίζει. Και πού ξέρεις αν δε θα πέσεις σε απατεώνα που δε θα ισχυριστεί ότι χάλασες κάτι που δε χάλασες; Με φοβίζει αυτό
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.984
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
:/ ωραία τα λέτε αλλά αυτό με την εγγύηση με προβληματίζει. Και πού ξέρεις αν δε θα πέσεις σε απατεώνα που δε θα ισχυριστεί ότι χάλασες κάτι που δε χάλασες; Με φοβίζει αυτό
Εγω αποφεύγω τα διαμερίσματα με υπερβολικές εγγυήσεις. Αν δεν έχει και καθόλου ακόμα καλύτερα. :D
Πάντως δεν συμφέρει κανέναν από τους ενοικιαστές να έχουν μπλεξίματα και να γεμίσουν αρνητικές κριτικές...
 
  • Like
Reactions: mel

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απο την εμπειρια μου θα συμβουλευα να αποφευγετε κρατησεις σε δωματια που κραταν εγγυηση. Ή αμα το κανετε να ειστε ιδιαιτερως προσεκτικοι μη προκαλεσετε την παραμικρη ζημια. Οι Γαλλοι ειναι ικανοι να σε χρεωσουν 10-20 φορες παραπανω απο τη ζημια που εκανες (ακομα και για μια γρατσουνια) που μπορεινα την εχει κανει ο προηγουμενος και να τη χρεωσουν σε σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.716
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom