Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

natalia-p

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Παιδιά καλησπέρα,

θα ήθελα την γνώμη σας για αυτές τις περιοχές που έχω βρει διαμερίσματα.
paris ap...jpg
 

YAz

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Προσωπικά θα έδινα μεγαλύτερη βάση στις 4 πινέζες που είναι προς τα κάτω, και αν το διαμέρισμα δίπλα στο Πομπιδού είναι καλύτερο, θα διάλεγα εκείνο. Βρίσκεται δίπλα στον σταθμό Les Halles, που είναι πολύ κεντρικός και από εκεί μπορείς να πας όπου θέλεις στο Παρίσι και η περιοχή είναι αρκετά καλή με ζωή μιας και βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από το Le Marais
 

natalia-p

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Ευχαριστώ,

και εμείς προς εκείνο κλείναμε είναι στην οδό Rue Quincampoix.
Ο ιδιοκτήτης όντως μας είπε ότι ο πιο κοντινός σταθμός είναι ο Les Halles.
 

Maritinaki

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα ! Ειμαι Παρισι και μένω στο 13 διαμέρισμα κοντα στο σταθμό olymbiades !!! Έχετε να μου προτείνετε κάποιο Ιταλικό εστιατόριο και κινεζικο ( τύπου Ελλάδα γλυκόξινο κοτοπουλο .......) ; Ευχαριστώ !
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παιδιά καλησπέρα,

θα ήθελα την γνώμη σας για αυτές τις περιοχές που έχω βρει διαμερίσματα.
View attachment 124716
Ολα ειναι σε καλη τοποθεσια. Οποτε μην προτιμησεις καποιο μονο και μονο για το μερος. Προσωπικα μαλλον θα διαλεγα καποιο απο τα τρια που ειναι κοντα στον υπεροχο πεζοδρομο της Montorgueil, οπου ειναι ενα εξαισιο μερος ειτε για να αγορασεις πρωινο ειτε για να το παρεις εκει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα ! Ειμαι Παρισι και μένω στο 13 διαμέρισμα κοντα στο σταθμό olymbiades !!! Έχετε να μου προτείνετε κάποιο Ιταλικό εστιατόριο και κινεζικο ( τύπου Ελλάδα γλυκόξινο κοτοπουλο .......) ; Ευχαριστώ !
Θα μας τρελανεις βρε @Maritinaki ; Ψαχνεις για κινεζικο στην Quartier Chinois ;
Μας εχει ζαλισει μια φιλη της γυναικας μου να παμε στο Chez Van αλλα δεν την πολυεμπιστευομαι και δεν ενθουσιαζομαι με το κινεζικο.
Για ιταλικο δεν ξερω στο 13 γιατι τρωω σπανια πιτσα και ποτε παστα εξω. Αλλα ιταλικα υπαρχουν απειρα και κατι θα βρεις σιγουρα. Ποσο χαλια μπορει να κανει κανεις μια μακαροναδα;
 

Maritinaki

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Η αλήθεια ειναι οτι έχει παρα πολλα τύπου κινεζικά αλλα ειναι κυρίως βιετναμεζικα και ταυλανδεζικα! Thanks !
 

mariaSam

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νew York
Καλημερα παιδια! Και καλως σας βρηκα! Πρωτα ο Θεος θα παω Παρισακι στα μεσα Σεπτεμβρη! Εκλεισα πολυ οικονομικο ξενοδοχειο στη οδο Saint Antoine στο τεταρτο διαμερ, αναμεσα στις στασεις μετρο Bastille και Saint Paul! Η περιοχη ειναι καλη? Τα βραδια ουτως η αλλως γυρω απο το ξενοδοχειο θα τριγυρναμε για καμια μπυρα,ειδα οτι εχει επιλογες! Ειμαι κατενθουσιασμενη αλλα και αγχωμενη!!
http://www.booking.com/hotel/fr/sul...53c16075a7a00X1;type=total;ucfs=1&#map_closed
(μη κοιτατε το ξενοδοχειο,το χρησιμοποιω για εναν υπνο :p)
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Ναι, η περιοχή είναι ασφαλέστατη, κεντρική και πανέμορφη.
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Καλησπερα και παλι! Πριν ενα μηνα περιπου εκλεισα εισιτηρια για Παρισι και τωρα αναζηταμε διαμονη μιας και το διαμερισμα που εμεινα περισι δεν εχει διαθεσιμοτητα :( βρηκα λοιπον στο airbnb αυτο https://airbnb.com/rooms/596088?s=8 ξέρω πως ειναι ΠΟΛΥ μικρο αλλα δε με ενδιαφερει σχεδον καθολου. Η περιοχη πως σας φαινεται; Και περισι εκει τριγυρω ειχα μεινει αλλα ειπα να ρωτησω μηπως και παιζει τιποτα "περιεργο" με τη συγκεκριμενη οδο κτλ.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Λιγο πιο πανω ειχα μεινει και περασα πολλες φορες απο αυτο το δρομο,δεν ειδα κατι το περιεργο.Γενικα για μενα ειναι η πιο καλη περιοχη να μεινει κανεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.525
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom