Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σε όλους! Θα πάμε Παρίσι σε ένα μήνα περίπου και ψάχνουμε για ξενοδοχεία. Έχουμε βρει τα εξής :
1. La manufacture
2. Hôtel Moris grands Boulevards
3. Hôtel Aida Marais.
Έχει πάει κανείς σε κάποιο από αυτά? Ποιο θα μου προτείνατε? Ευχαριστώ πολύ!
Θα ήταν καλό να έβαζες τους συνδέσμους των ξενοδοχείων, ώστε να μην υπάρχουν παρανοήσεις και για να διευκολύνεις τα μέλη που θα ήθελαν να βοηθήσουν.

Η περιοχή του 2 και του 3 δεν με ενθουσιάζει. Για την περιοχή που βρίσκεται το 1 οι κριτικές είναι καλές, αλλά δεν έχω προσωπική άποψη. Μη κεντρικά είναι και τα τρία ξενοδοχεία, με το 1 να είναι κάπως πιο απομακρυσμένο. Μάλλον θα έψαχνα περισσότερο ή θα διάλεγα με τη σειρά 1, 2, 3.
 

Vassia S

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα ήταν καλό να έβαζες τους συνδέσμους των ξενοδοχείων, ώστε να μην υπάρχουν παρανοήσεις και για να διευκολύνεις τα μέλη που θα ήθελαν να βοηθήσουν.

Η περιοχή του 2 και του 3 δεν με ενθουσιάζει. Για την περιοχή που βρίσκεται το 1 οι κριτικές είναι καλές, αλλά δεν έχω προσωπική άποψη. Μη κεντρικά είναι και τα τρία ξενοδοχεία, με το 1 να είναι κάπως πιο απομακρυσμένο. Μάλλον θα έψαχνα περισσότερο ή θα διάλεγα με τη σειρά 1, 2, 3.
Είχαμε καταλήξει σε αυτά επειδή είναι κοντά σε μέτρο και είναι σχετικά οικονομικά. Είναι ίσως καλύτερα κάτι πιο κεντρικό. ..Έχετε κάτι υπ όψιν? ? Μόλις είδα μια παλιότερη ανάρτηση με ένα ξενοδοχείο στη Μονμάρτη το Regyn s. Και αυτό είναι κοντά στο μετρό. Κάποια άποψη? Ευχαριστώ! !!
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλό είναι εννοείται που βρίσκονται κοντά σε μετρό. Μάλλον δεν ήμουν σαφής: η περιοχή δεν μου αρέσει, όχι ότι δεν είναι κεντρικά. Έχω μείνει πολύ κοντά.
Αν έχεις όρεξη να διαβάσεις αυτό το θέμα, θα βρεις αρκετές προτάσεις. Εγώ δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να σου προτείνω.
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Θα ήθελα τα φώτα σας αγαπητοί ταξιδευτές. 18 με 20 Ιουνίου θα βρεθω στο όμορφο Παρίσι. Θα κλείσω είτε δωμάτιο είτε σπίτι με airbnb και μου άρεσε πάρα πολύ η περιοχή της Μονμάρτης. Ωστόσο, ξέρω πως είναι λίγο μακριά απο κέντρο. Πόσο θα με δυσκολέψει αυτό; Ούτως ή άλλως θα γίνω Βέγγος για να προλάβω να δω όσα περισσότερα μπορέσω και ούτως η άλλως θα χρησιμοποιώ μετρό... Θα ναι λέτε μεγάλο χάσιμο χρόνου να μείνω προς τα κει;
Επίσης ότι άλλο έχετε να προτείνετε για ένα γεμάτο και όμορφο διήμερο...είναι ευπρόσδεκτο! Μετά το Παρίσι θα πάρω λεωφορείο για Βαρκελώνη!
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
καλησπερα παιδια το Σαββατο θα επισκεφτω το παρισι με την κοπελα μου κλεισαμε αυτο το ξενοδοχειο λογο οτι ειναι οικονομικο και κεντικο απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα!!! https://www.booking.com/hotel/fr/ho...b53f54be03ecba73dd6104beX1;type=total;ucfs=1&

πειτε μου σας παρακαλω αν αξοιζει η να ψαξω κατι αλο!!! ενα τεραστιο ευχαριστω στον tripakia η βοηθεια του ειναι κατι παραπανω απο πολυτιμη!!!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Aναλογα το τι ζητας, παντως σε ενα απο αυτα θα εκλεινα.
1) Hôtel de Neuve Le Marais
2) Le Clos Medicis
3) Crystal Hotel

 

lelaher

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα σε όλους !!ε και μεις ετοιμαζουμε ταξιδι στο ομορφο Παρισι το Μαιο και ....ψαχνουμε ξενοδοχειο !!!!.απ οσα εχω διαβασει γενικα, οπου και να κλεισουμε θα εξυπηρετηθουμε με τα μεσα μεταφορας, οποτε δεν ανυσηχω(σωστα??)...εχω βρει 2-3 ξενοδοχεια και θελω γνωμη αν ξερει καποιος
1.Montparnasse Alésia
2.Apparteo Palatino Paris 13
3.Lodge In

 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα σε όλους !!ε και μεις ετοιμαζουμε ταξιδι στο ομορφο Παρισι το Μαιο και ....ψαχνουμε ξενοδοχειο !!!!.απ οσα εχω διαβασει γενικα, οπου και να κλεισουμε θα εξυπηρετηθουμε με τα μεσα μεταφορας, οποτε δεν ανυσηχω(σωστα??)...εχω βρει 2-3 ξενοδοχεια και θελω γνωμη αν ξερει καποιος
1.Montparnasse Alésia
2.Apparteo Palatino Paris 13
3.Lodge In
Καλησπέρα! Θα βοηθούσε πολύ τα μέλη που θέλουν να σου απαντήσουν το να έβαζες συνδέσμους για τα ξενοδοχεία.
 

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Επόμενος σταθμός Παρίσι!

Παίδες έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάλυμα που να έχετε εμπειρία από το airbnb? Θα πάμε τον Μάιο για 4 βράδια με τον άνδρα μου ... η προηγούμενη εμπειρία μας ήταν πολύ σούπερ στη Ρώμη και θα ήθελα να βρω και πάλι έτσι δωμάτιο!
 

elliepierr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Σκέφτομαι να πάω στο Παρίσι, για δεύτερη φορά, για 1μιση μέρα ουσιαστικά. Θέλω να ανοίξω ένα καφέ- ζαχαροπλαστείο και θέλω να πάρω ιδέες διακόσμησης. Όπως καταλαβαίνετε με ενδιαφέρει η ασφάλεια και να είμαι όσο γίνεται πιο κοντά στα γνωστά καφέ και ζαχαροπλαστεία. Θα πάω μονή και δεν ξέρω που να κοιτάξω για ξενοδοχεία. Κάτι φτηνό και κάλο. μπορείτε μήπως να μου δώσετε τα φώτα σας?????

ποια διαμερίσματα να κοιτάξω??? τα πολύ κεντρικά μου φαίνονται ακριβά πολύ, μιας και πάω για έρευνα και όχι για διασκέδαση, τι να κάνω??? άκαα και βρήκα αυτό πως σας φαίνεται???
http://www.booking.com/hotel/fr/leb...5098e62a78d8c7d28550b451X4;type=total;ucfs=1&
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom