Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Η περιοχη ειναι πολυ καλη,βεβαια δεν ξερω ποσο κεντρικο ειναι το ξενοδοχειο.Γενικα ζωντανη και ομορφη περιοχη στην αριστερη οχθη του σηκουανα!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Τελικα, βρηκα ενα διαμέρισμα που συμφέρει στην περιοχή quartier Latin . Ειναι καλα;;
Θα συμφωνήσω με την @coco . Όσο και στις παρυφές του να είναι, σιγουρα θα είναι πιο κεντρικό από την προηγούμενή σας επιλογή.
 

ElenaM

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας. Προκεται να πάω στο Παρίσι γύρω στα μέσα Δεκέμβρη με το αγόρι μου. Θα ήθελα να μου προτείνεται οικονομικά και κεντρικά ξενοδοχείο κυρίως στα διαμερίσματα 1-8..
Και να μου πείτε ποιες ειναι οι καλύτερες περιοχές για να επιλέξω το ξενοδοχείο μου.
Θα το ήθελα κεντρικό όπως ειπα για θα μείνω για 4 διανυκτερεύσεις και θα ήθελα να δω όσο περισσότερο γίνεται το Παρίσι και να ειναι κοντά με το μέτρο. Όσο αφορά τα χρήματα για 4 διανυκτερεύσεις να βγαίνει 200€/άτομο το πολύ.
Επίσης θα ήθελα πολύ να μου πείτε οτιδήποτε θεωρείτε χρήσιμο για το ταξίδι μου. Ειναι η πρώτη φορά που θα πάω εξωτερικό.
Ευχαριστώ εκ των προτερων.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Καλημέρα και καλά ταξίδια!
Μου κάνει εντύπωση πως στις 88 σελίδες και στα 1047 μηνύματα του topic δε βρήκες κάτι αξιόλογο...
Θα πρότεινα να κάνεις ένα ψάξιμο και σε μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων με τα κριτήρια που έθεσες και αφού απομονώσεις 3-4 ξενοδοχεία που σου κάνουν και σου φαίνονται ενδιαφέροντα να μας τα παραθέσεις για να εκφράσουμε γνώμες...
Για Παρίσι γενικότερα ρίξε αρχικά μια ματιά εδώ:
https://www.travelstories.gr/community/search/7890688/?q=παρίσι&o=date&c[title_only]=1&c[node]=19
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μου κάνει εντύπωση πως στις 88 σελίδες και στα 1047 μηνύματα του topic δε βρήκες κάτι αξιόλογο...
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από άλλο θέμα (λόγω off topic).

@ElenaM ελπίζω να κοιτάξεις λίγο τα προηγούμενα μηνύματα σε αυτό το θέμα και να χρησιμοποιήσεις και την Αναζήτηση. Διάβασε και αυτό
https://www.travelstories.gr/community/threads/Οι-γειτονιες-του-Παρισιου-Ποιες-ειναι-οι-πιο-επικινδυνες-ποιες-οι-πιο-ασφαλεις.55963/
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Καλησπέρα θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποιο διαμέρισμα να κλείσω δωματιο έχουμε σκοπό να παμε τον Φεβρουάριο και αν ξερει κανεις για την είσοδο στην Ντίσνεϊλαντ τι πρέπει να κανω και απο που να κλείσω εισιτηρια;;;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Γενικα απο 1 εως 9 ειναι τα πιο κεντρικα,αρκετα ασφαλη και πιο αστυνομευομενα διαμερισματα,χωρις αυτο να σημαινει οτι και σε αλλες γειτονικες περιοχες δεν βρισκεις καλα και οικονομικα καταλλυματα.
Για ντισνευ,τσεκαρε το σαιτ,βγαζουν συχνα προσφορες.
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Γενικα απο 1 εως 9 ειναι τα πιο κεντρικα,αρκετα ασφαλη και πιο αστυνομευομενα διαμερισματα,χωρις αυτο να σημαινει οτι και σε αλλες γειτονικες περιοχες δεν βρισκεις καλα και οικονομικα καταλλυματα.
Για ντισνευ,τσεκαρε το σαιτ,βγαζουν συχνα προσφορες.
Δηλαδή δεν ειναι σταθερές οι τιμες;;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Υποτιθεται ναι,αλλα τοσο το επισημο οσο και διαφορα αλλα σαιτ(που δεν γνωριζω)δινουν καθε τοσο προσφορες.οσες φορες πηγα ,αγορασα εισητηριο και μπηκα γιατι ηθελα να εχω ευελιξια στο προγραμμα και να αποφυγω περιπτωση κακοκαιριας τη συγκεκριμενη μερα.οπως καταλαβαινεις,εαν κλεισεις μηνες πριν για να βρεις καλη τιμη,δεν μπορεις να υπαναχωρησεις.
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Υποτιθεται ναι,αλλα τοσο το επισημο οσο και διαφορα αλλα σαιτ(που δεν γνωριζω)δινουν καθε τοσο προσφορες.οσες φορες πηγα ,αγορασα εισητηριο και μπηκα γιατι ηθελα να εχω ευελιξια στο προγραμμα και να αποφυγω περιπτωση κακοκαιριας τη συγκεκριμενη μερα.οπως καταλαβαινεις,εαν κλεισεις μηνες πριν για να βρεις καλη τιμη,δεν μπορεις να υπαναχωρησεις.
Και ποσό πλήρωνες στην είσοδο δηλαδή;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
τελευταια φορα νομιζω 60..εχεουν περασει κατι χρονια..γιατι δεν μπαινεις να δεις οτι σου χρειαζεται..ειναι ο καλλιτερος τροπος να ενημερωθεις.
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Ει
τελευταια φορα νομιζω 60..εχεουν περασει κατι χρονια..γιατι δεν μπαινεις να δεις οτι σου χρειαζεται..ειναι ο καλλιτερος τροπος να ενημερωθεις.
ναι πολυ μπέρδεμα στο σάιτ δεν έβγαλα ακρη για αυτο ρωτάω!!!ευχαριστω για της απάντησης σου πάντως και τον κόπο!!!☺
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom