Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
α οκ...

Θα τους στείλω email τότε και ελπίζω να μου απαντήσουν.....

άσχετο με τη διαμονή, ένας συνάδελφος μου είπςε πως φιλικό του ζευγάρι πήγε πριν 2 ΣΚ στο Παρίσι...Σε ένα από τα εστιατόρια που πήγαν όταν τους ρώτησαν από που είναι και απάντησαν Ελλάδα , τους ζήτησαν να προπληρώσουν το γεύμα τους...:mad::mad::mad::mad::mad:
Το φαντάζεστε προσβολή....?
Ορίστε; Θέλω να ελπίζω ότι έφυγαν απευθείας!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Έγώ δυστυχώς εγκαταλείπω το Παρίσι. Έχουν πάει όλα στραβά. Εισιτήρια, ξενοδοχεία κλπ. και νομίζω πως προσπαθεί το σύμπαν να μου πει ότι δεν έχει έρθει η ώρα να πάω ακόμη:mad:
Πάντως αν μου συνέβαινε κάτι τέτοιο που αναφέρεις, εννοείται πως θα είχα σηκωθεί να φύγω, αφού φυσικά θα του κατέθετα ότι "γαλλικό" μου ερχόνταν πρώτα.
Κρίμα :( Αλλά και η Πορτογαλία πρέπει να είναι εξαιρετική! Αν έχεις κάποιο budget και διαθέσιμες μέρες, οπωσδήποτε θα πας ένα ταξίδι μη στεναχωριέσαι
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Κρίμα :( Αλλά και η Πορτογαλία πρέπει να είναι εξαιρετική! Αν έχεις κάποιο budget και διαθέσιμες μέρες, οπωσδήποτε θα πας ένα ταξίδι μη στεναχωριέσαι
Σε ευχαριστώ πολύ. Στεναχωρήθηκα, αλλά και πείσμωσα. Έχουμε να πάμε εξωτερικό από πέρυσι τον Μάιο και με έχει πιάσει στερητικό σύνδρομο.:( Που θα πάει θα το πετύχω όμως και κάπου θα πάμε.
Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας.
 

areti_z

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επειδή θα πάω και εγώ παρίσι 26/3-31/3 και το έψαξα πολύ για να κλείσω ξενοδοχείο , τελικά κατέληξα σε αυτό... 570ευρώ για 5 διανυκτερεύσεις, σε καλή περιοχή νομίζω , με καλά σχόλια και όχι τρώγλη.Ρίξε μια ματιά..

Hotel des Trois Colleges (Παρίσι, Γαλλία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor

Εκτός από αυτό είχα βρει αρκετά με αυτή την τιμή και ακόμη φθηνότερα, απλά θέλει πολύ ψάξιμο γιατί στην αρχή και εγώ είχα απογοητευτεί με τισ τιμές!!
 

AndyG

Member
Μηνύματα
78
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία-Αυστρία...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες..!!!
Ένα σχετικά καλό ξενοδοχείο κάτω από 130 ? τη βραδιά εγώ δεν έχω βρει...
Τουλάχιστον για τις ημερομηνίες που θέλω...
ήθελα να κλεισω στο hotel de suez που έχω διαβάσει τα καλύτερα από τα παιδιά εδώ που έχουν μείνει αλλά...κλεισμενο..!

Όταν καταλήξω βεβαίως θα σου πω..!

Και εγώ σε αυτό έκλεισα (DE SUEZ). Και εγώ είδα στο site τους ότι δεν είχε διαθέσιμα δωμάτια τις μέρες που ήθελα αλλά επικοινώνησα με αυτούς με email και μου έκλεισαν κανονικά δωμάτιο!!
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Ορίστε; Θέλω να ελπίζω ότι έφυγαν απευθείας!!
Ναι χάλια...!

Νομίζω πως ναι έφυγαν....Πρέπει να είσαι πολύ χοντρόπετσος για να μείνεις και να φας κανονικότατα μετά από τέτοια προσβολή...
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Και εγώ σε αυτό έκλεισα (DE SUEZ). Και εγώ είδα στο site τους ότι δεν είχε διαθέσιμα δωμάτια τις μέρες που ήθελα αλλά επικοινώνησα με αυτούς με email και μου έκλεισαν κανονικά δωμάτιο!!
Τρέχωωωωωωωωωωω να στείλω email...!!!:clap:
 

flora

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Αζόρες-Μαδέιρα
Δεν ξέρω τι να επιλέξω...διαμέρισμα που είναι πιο οικονομικό ή ξενοδοχείο... Ψάχνω για 5/4-9/4 Μέχρι 100 ευρώ τη βραδια και σε κεντρικό σημείο... Βοήθειααααα
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
flora μου, εγω με 100€ τη βραδιά , δεν βρηκά πουθενά...
Τουλάχιστον για Μαίο..
Και αν βρήκα είχε τόσο χάλια κριτικές που δεν το κοίταξα δεύτερη φορά...
Ρίξε μια ματιά στις προτάσεις που έχουν κάνει κατά καιρούς τα παιδιά και βεβαίως στο internet (booking , tripadvisor)...

Στο Suez τελικά δεν είχε τίποτα..
Κλείσαμε στο Hotel Monterosa...Καλές κριτικές είχε...Τώρα θα δούμε...:rolleyes::rolleyes:

Τώρα πρέπει να ξεκινήσω να βγάζω πρόγραμμα για τις 3 μερούλες που θα είμαστε...:p
 

DragonAce

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει;
Ταξίδι-Όνειρο
eurotrip, όλη την ευρώπη
Δεν ξέρω τι να επιλέξω...διαμέρισμα που είναι πιο οικονομικό ή ξενοδοχείο... Ψάχνω για 5/4-9/4 Μέχρι 100 ευρώ τη βραδια και σε κεντρικό σημείο... Βοήθειααααα
AJIEL, 500 μέτρα από το μετρό (la convetion), πολύ καλή γειτονιά, πολύ καθαρό, μικρό δωμάτιο, δικό του μπάνιο, όχι πολυτελές, πλούσιο πρωινό, ευγενική κ εξυπηρετική ρεσεψιόν, λαϊκή αγορά κάποιες μέρες (εμπειρία κ αυτό, θα δεις τα πάντα σε τάξη, μέχρι κ τα μανταρίνια σε πυραμοειδή μορφή τοποθετημένα), γύρω έχει τα πάντα (σούπερ μάρκετ, καφέ, φαρμακείο, φαστ φουντ, μπιστρό κλπ)...


υγ. ζήτα δωμάτιο γωνία... :D
 

flora

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Αζόρες-Μαδέιρα
Dragonace ,πολύ καλή η πρόταση σου, αλλα δυστυχώς το booking δίνει μόνο τρίκλινο, το δίκλινο εξαντλήθηκε...:-(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom