Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Η περιοχή καλή είναι ....εδώ για οτιδήποτε δρομολόγια..
Eυχαριστώ chrisbd! Με ανησύχησε λίγο που διάβασα σε σχόλια ότι επειδή είναι δίπλα στο σταθμό τρένων έχει περίεργο κόσμο.. Αλλά απότι βλέπω έχει πολλά ξενοδοχεία τριγύρω οπότε τουλάχιστον δε θαναι ερημικά.. Πολύ χρήσιμο το λινκ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αυτό σαν περιοχή τι λέει; Με ενδιαφέρει κυρίως να είναι εύκολη η πρόσβαση από το αεροδρόμιο με rer και να μην είναι κακόφημη η περιοχή.. ευχαριστώ!
Έχω μείνει 2 φορές στο ξενοδοχείο αυτό, είναι πολύ καλό και ως ξενοδοχείο, και πολύ βολικό και για το μετρο, και για βόλτες με τα πόδια και όλα.
Μη φοβάσαι, η γειτονιά δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα (και έχει και κόσμο όλες τις ώρες).
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έχω μείνει 2 φορές στο ξενοδοχείο αυτό, είναι πολύ καλό και ως ξενοδοχείο, και πολύ βολικό και για το μετρο, και για βόλτες με τα πόδια και όλα.
Μη φοβάσαι, η γειτονιά δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα (και έχει και κόσμο όλες τις ώρες).
Σ'ευχαριστώ πολύ taver!! Θα κλείσω σε αυτό! Αφού λες πως η γειτονιά είναι οκ (βλέπω το προτιμούν και πολλές οικογενειες με μικρά παιδιά) τότε για μένα είναι το ιδανικό από όσα είδα..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Έχω μείνει 2 φορές στο ξενοδοχείο αυτό, είναι πολύ καλό και ως ξενοδοχείο, και πολύ βολικό και για το μετρο, και για βόλτες με τα πόδια και όλα.
Και όταν μιλάω ότι διαλέγεις όλο κάτι τέτοια λαϊκά ξενοδοχεία αλυσίδας εξανίστασαι...
 

anaplas

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά και από μένα,
Μία μικρή βοήθεια και για μένα,
2η φορά Παρίσι για μάς, την πρώτη φορά μείναμε Pigalle, από την κάτω μεριά του δρόμου. Είχε κάτι περίεργους τριγύρω αλλά δεν κυκλοφορήσαμε ιδιαίτερα βράδυ για να αντιληφθούμε κάτι επικίνδυνο. Το είχαμε κλείσει last minute και δεν βρίσκαμε κάτι καλύτερο στο budget μας. Δεν είχαμε και πολύ χρόνο για ψάξιμο διότι μας ακύρωσε το ταξιδιωτικό γραφείο 3 μέρες πριν την αναχώρηση :mad: .
Στο θέμα μας:
Αυτή τη φορά πάμε για 4 μέρες (Nov 28-Dec 02) μόνο. Έχω ξεχωρίσει 2 ξενοδοχεία που μας καλύπτουν και σε τιμή και σε ποιότητα.
1. La Demerure στην Boulevard Saint-Marcel στο 5ο διαμέρισμα. Η τιμή είναι 79EUR το βράδυ
2. Ibis Paris Bastille Opera στο 11ο με 89EUR το βράδυ

Απο περιοχές τί λένε? Οι τιμές ξέρω ότι είναι καλές
Ευχαριστώ...
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Τον Ιούλιο τελικά έμεινα στο Timhotel Jardin Des Plantes. Ηταν πεντακάθαρο και σε πολύ βολική τοποθεσία. Το είχα βρει σε προσφορά 85€ το δίκλινο και 110€ το τρικλινο. Έμεινα πολυ ευχαριστημένος. Δείτε το αν ενδιαφέρεστε.
 

evi_kpln

Member
Μηνύματα
50
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα παιδιά και από μένα,
Μία μικρή βοήθεια και για μένα,
2η φορά Παρίσι για μάς, την πρώτη φορά μείναμε Pigalle, από την κάτω μεριά του δρόμου. Είχε κάτι περίεργους τριγύρω αλλά δεν κυκλοφορήσαμε ιδιαίτερα βράδυ για να αντιληφθούμε κάτι επικίνδυνο. Το είχαμε κλείσει last minute και δεν βρίσκαμε κάτι καλύτερο στο budget μας. Δεν είχαμε και πολύ χρόνο για ψάξιμο διότι μας ακύρωσε το ταξιδιωτικό γραφείο 3 μέρες πριν την αναχώρηση :mad: .
Στο θέμα μας:
Αυτή τη φορά πάμε για 4 μέρες (Nov 28-Dec 02) μόνο. Έχω ξεχωρίσει 2 ξενοδοχεία που μας καλύπτουν και σε τιμή και σε ποιότητα.
1. La Demerure στην Boulevard Saint-Marcel στο 5ο διαμέρισμα. Η τιμή είναι 79EUR το βράδυ
2. Ibis Paris Bastille Opera στο 11ο με 89EUR το βράδυ

Απο περιοχές τί λένε? Οι τιμές ξέρω ότι είναι καλές
Ευχαριστώ...

Καλησπέρα , εγώ έχω μείνει στο http://www.booking.com/hotel/fr/sas...eckout_year_month=2013-12#availability_target που είναι πιο κοντά στην δεύτερή σου επιλογή απο θέμα περιοχής. Για την περίοδο που αναφέρεις βγαινει κάπου 88 € / βραδιά.. Έμεινα ικανοποιημένη, σχετικά με όσα είδαν τα ματάκια μου ψάχνοντας το κατάλληλο ξενοδοχείο και από άποψη ποιότητας αλλά και τιμής.. Καλή αναζήτηση και καλό ταξίδι..
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Καλησπέρα παιδιά και από μένα,
Μία μικρή βοήθεια και για μένα,
2η φορά Παρίσι για μάς, την πρώτη φορά μείναμε Pigalle, από την κάτω μεριά του δρόμου. Είχε κάτι περίεργους τριγύρω αλλά δεν κυκλοφορήσαμε ιδιαίτερα βράδυ για να αντιληφθούμε κάτι επικίνδυνο. Το είχαμε κλείσει last minute και δεν βρίσκαμε κάτι καλύτερο στο budget μας. Δεν είχαμε και πολύ χρόνο για ψάξιμο διότι μας ακύρωσε το ταξιδιωτικό γραφείο 3 μέρες πριν την αναχώρηση :mad: .
Στο θέμα μας:
Αυτή τη φορά πάμε για 4 μέρες (Nov 28-Dec 02) μόνο. Έχω ξεχωρίσει 2 ξενοδοχεία που μας καλύπτουν και σε τιμή και σε ποιότητα.
1. La Demerure στην Boulevard Saint-Marcel στο 5ο διαμέρισμα. Η τιμή είναι 79EUR το βράδυ
2. Ibis Paris Bastille Opera στο 11ο με 89EUR το βράδυ

Απο περιοχές τί λένε? Οι τιμές ξέρω ότι είναι καλές
Ευχαριστώ...
εχω μεινει στο δευτερο τον απριλη...πολυ καλο για τα λεφτα του....αν κλεισεις εκει,ζητα δωματιο στον τελευταιο οροφο που εχει κ θεα.....εχει κ για φαγητο το βραδυ με μπουφε σαλατας σε πολυ καλη τιμη....
 

pada2012

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Καλησπέρα!
23/12-26/12 θα πάμε Παρίσι. Είναι η πρώτη μας επίσκεψη στη πόλη.
Βρήκα αυτό το ξενοδοχείο http://www.hotelfabric.com/en/
Από περιοχή πως είναι? Αξίζει να μείνει κάποιος?
Παρακαλώ οι γνώστες της πόλης ας μου δώσουν τα φώτα τους!
Ευχαριστώ!
 

nionios

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα και από εμένα.
έχει κανένας να μου προτείνει διαμέρισμα να μείνω στο παρίσι τον Σεπτέμβριο? Θέλουμε να πάμε 14 Σεπτεμβρίου, 2 άτομα...τα ξενοδοχεία έχουν τιμές απλησίαστες. Είδα αυτό το site airbnb και το housetrip, για τα οποία δεν είχα ιδέα. Είναι αξιόπιστα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.444
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom