Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Καλησπέρα σας!! θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για το ξενοδοχείο που παραθέτω, κυρίως για την τοποθεσία! Σας ευχαριστώ πολύ :) http://www.hotelfrancequartierlatin.com/

Δες την απάντησή μου ( #5) στο θέμα αυτό.
Σαν ξενοδοχείο έχει μικρά δωμάτια, αρκούντως καθαρά (αν βάλεις δάχτυλο στην γωνεία θα βρεις σκόνη). Το μπάνιο σε ορισμένα δωμάτια είναι τόσο μικρό που δεν μπορείς να βάλεις το ... μαγιό (τί νομίζατε οτι θα πώ ; ), σε άλλα είναι αρκετά μεγάλο. Ζήτα δωμάτιο να βλέπει στον δρόμο γιατί υπάρχουν και κάποια καταθλιπτικά που βλέπουν σε ακάλυπτο 2τ.μ.
 

maritaki

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Δες την απάντησή μου ( #5) στο θέμα αυτό.
Σαν ξενοδοχείο έχει μικρά δωμάτια, αρκούντως καθαρά (αν βάλεις δάχτυλο στην γωνεία θα βρεις σκόνη). Το μπάνιο σε ορισμένα δωμάτια είναι τόσο μικρό που δεν μπορείς να βάλεις το ... μαγιό (τί νομίζατε οτι θα πώ ; ), σε άλλα είναι αρκετά μεγάλο. Ζήτα δωμάτιο να βλέπει στον δρόμο γιατί υπάρχουν και κάποια καταθλιπτικά που βλέπουν σε ακάλυπτο 2τ.μ.
Είχα δει την απάντηση σου αλλά μετά τόσα που έχω διαβάσει κάπου χάθηκε! Μάλλον θα το κλείσουμε... σε ευχαριστώ (όπως και όλους) για τις συμβουλές σας! :)
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
ΟΚ, τότε αφού θα είσαι εκεί: Cave La Bourgogne
Ωραίες σαλάτες, κλασσικά Γαλλικά πιάτα, ωραία ατμόσφαιρα (χαλαρή). Πολλοί ντόπιοι και λίγοι τουρίστες. Αρκετές φορές το βράδυ θα χρειαστεί να περιμένεις για τραπέζι, για αυτό πέρνα πιο πριν να κλείσεις.
 

marina12

Member
Μηνύματα
86
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους!!θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει μείνει κανείς απο εσάς ή αν έχει άποψη για το Altona hotel στο Παρίσι.Σε σχέση με τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω φαντάζει το πιό νορμάλ απο όσα έχω δεί.Ευχαριστώ όλους προκαταβολικά!!
 

maritaki

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ΟΚ, τότε αφού θα είσαι εκεί: Cave La Bourgogne
Ωραίες σαλάτες, κλασσικά Γαλλικά πιάτα, ωραία ατμόσφαιρα (χαλαρή). Πολλοί ντόπιοι και λίγοι τουρίστες. Αρκετές φορές το βράδυ θα χρειαστεί να περιμένεις για τραπέζι, για αυτό πέρνα πιο πριν να κλείσεις.
thanks :)
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Να ρωτήσω κάτι...η Μονπαρνάς που ειναι?ειναι καλη περιοχη?
εγώ έμεινα στο Μονπαρνας και μπορώ να σου πω ότι δε το μετάνιωσα!δεν είναι πολύ μακριά από το κέντρο, ενώ πετύχαμε πολύ οικονομικό 4 αστέρων ξενοδοχείο με πρωινό. Δύο φορές πήγαμε στο κέντρο με τα πόδια (εξαιρετική διαδρομή καθώς έχει πολλές ενδιαφέρουσες στάσεις St sulpice, κήποι Λουξεμβούργου, Pantheon, Σορβόνη), ενώ ο σταθμός Denfert-Rochereau εξυπηρετεί αρκετά . Επίσης είναι πολύ ενδιαφέρουσα περιοχή!
 

marsavv

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
θ ε λ ω ν ά κ λ ε ί σ ω ξ ε ν ο δ ο χ ε ι ο σ τ ο π α ρ ι σ ι κ α π ο υ κ ο ν τ α η μ α λ λ ο ν α ν α μ ε σ α d i s n e y l a n d κ α ι κ ε ν τ ρ ο π α ρ ι σ ι ο ύ β ο η θ ε ι α α α α
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
θ ε λ ω ν ά κ λ ε ί σ ω ξ ε ν ο δ ο χ ε ι ο σ τ ο π α ρ ι σ ι κ α π ο υ κ ο ν τ α η μ α λ λ ο ν α ν α μ ε σ α d i s n e y l a n d κ α ι κ ε ν τ ρ ο π α ρ ι σ ι ο ύ β ο η θ ε ι α α α α
Καλωσήρθες marsavv! Πως τα καταφερες και βγήκε έτσι το μήνυμά σου?!! :p
Δες σε αυτό το θέμα υπάρχουν πάρα πολλές προτάσεις για Παρίσι!
 

xaritini

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα , θέλω να πάω δεκέμβριο Παρίσι για 5 μέρες και θα ήθελα σας παρακαλώ να με βοηθήσετε με την επιλογή του ξενοδοχείου.Δηλαδή σε ποια περιοχή να κοιτάξω να μείνουμε .......σε ποιο σταθμό μετρό να βρισκόμαστε κοντά για να μπορέσουμε να πάμε σε βασικά αξιοθέατα όπως λούβρο, πύργος αίφελ , ηλύσια, κ.ο.κ.
Α!!!Και θέλω μια μέρα μόνο για shopping!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Elena7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!!! Ομολογώ πως έχω διαβάσει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα σε αυτό forum, γι' αυτό και σκέφτηκα να ζητήσω τη βοήθειά σας!
Θα παμε με μια φιλη 10-15/11 Παρίσι, τις 2 πρώτες ημέρες θα μεινουμε κοντα στην Disneyland και 12-15 Παρίσι. Έχω καταλήξει στα εξής (οποιαδήποτε άλλη πρόταση φυσικά είναι ευπρόσδεκτη) :
http://www.booking.com/hotel/fr/bwv...08c7f88861543243f59a0f1;dcid=2;wl_id=11006793 (αυτό ήταν να κλείσουμε, αλλά είδα οτι ακρίβυνε)
http://www.booking.com/hotel/fr/par...l?sid=7ee61672e08c7f88861543243f59a0f1;dcid=1
http://www.booking.com/hotel/fr/fre...id=90e9c3f855156187145ae09e5c95b505dea23abeX7
http://www.booking.com/hotel/fr/hot...4157941b86d17be4fb9;dcid=1#hash-blockdisplay1
Το budget μας είναι περίπου στα 150E/βραδιά. Βασικά θέλουμε βολική τοποθεσία για να είναι εύκολο να γυρίσουμε την πόλη

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.... :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.138
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Με ποια κριτηρια διαλεξατε αυτα τα τα ξενοδοχεια δεδομενου οτι με τα λεφτα που διαθετε υπαρχουν φθηνοτερα και σε πιο βολικες τοποθεσιες; Δηλαδη ειναι κατι που σας ενδιαφερει απαραιτητα (πχ ιντερνετ, παρκινγκ, διακοσμιση κλπ) που δεν το βρηκατε σε φθηνοτερα ξενοδοχεια;
 

Elena7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Με ποια κριτηρια διαλεξατε αυτα τα τα ξενοδοχεια δεδομενου οτι με τα λεφτα που διαθετε υπαρχουν φθηνοτερα και σε πιο βολικες τοποθεσιες; Δηλαδη ειναι κατι που σας ενδιαφερει απαραιτητα (πχ ιντερνετ, παρκινγκ, διακοσμιση κλπ) που δεν το βρηκατε σε φθηνοτερα ξενοδοχεια;
Κατ' αρχην σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση...
Το μόνο που θα ήθελα είναι να έχει wi-fi.
Κατα τ'άλλα ξεχώρισα αυτά που μου άρεσαν στις φωτογραφίες και είχαν σχετικά καλά σχόλια στο booking. Επίσης απέκλεισα κάποιες περιοχές που απότι κατάλαβα είναι κακόφημες, απόμερες κλπ...
τι θα μπορούσες να μου προτείνεις? Σε ποιές περιοχές να κοιτάξω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom