Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
1.Στο Virgina εχουν φιλοξενηθει οι γονεις φιλου που μενει απεναντι απο αυτο. Ειναι πολυ κοντα σε μετρο και διπλα σε αφετηρια πολλων λεωφορειων (και νυχτερινων) που εξυπηρετουν κεντρο. Απ' οσο ξερω το ξενοδοχειο ηταν καλο.
2.Το Saint-Charles βρισκεται σε μια ησυχη περιοχη του 13ου. Καπως μακρυα απο μετρο (για τα δεδομενα του Παρισιου) και νομιζω πως εχει και λιγο ανηφορα.
3.Το Moris Grands Boulevards ειναι πολυ κεντρικο αλλα σε οχι και τοσο ευχαριστη περιοχη για αργα τη νυχτα. Τις πρωτες πρωινες ωρες μπορει να γινει και επικινδυνη. Αν και αν δεν εχεις το βλεμμα του περιεργου σπανια θα σ' ενοχλησουν.
4.To Source πιθανοτατα θα το απεφευγα εκτος κι αν δεν ειχα αλλη επιλογη.
5.Το ibis Canal Saint Martin βρισκεται σε μια περιοχη που μου αρεσει πολυ την ημερα αλλα καθολου τη νυχτα.
6.La Maison Montparnasse. Δεν τρελαινομαι. Μαλλον οχι.
7.Le Glam's. Κοντα στο Virgina αλλα δεν το ξερω σαν ξενοδοχειο.
8.Τα Reims, Campanile τα ξεχνας.

Εν ολιγοις ειμαι αναμεσα στο 1 (ή στο 7 αν ειναι φθηνοτερο ή σου φαινεται καλυτερο) και στο 3. Απο θεμα τοποθεσιας το Moris ειναι το πιο κεντρικο και εγω αυτο θα διαλεγα. Αλλα απο θεμα ασφαλειας υστερει. Αν ειστε συνηθισμενοι με whores, dealers και gangs καλως. Αν σας σοκαρουν αφηστε το.
 

P@nos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Μια γρήγορη ερώτηση απο εμένα, έχω βρεί ξενοδοχείο στο 11 διαμέρισμα κοντά στο σταθμό Goncourt/Hopital St Louis
Μετρό 11 είναι μια στάση μετά τη Republique.
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν σαν περιοχή είναι καλή για ζευγάρι.
Το ξενοδοχείο είναι το Hotel International Paris.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για νεαρο ζευγαρι μοιαζει πολυ καλη μιας και εχει πολλες επιλογες για διασκεση σε αποσταση αναπνοης. Απο την αλλη ομως ειναι λιγο εως πολυ scary τη νυχτα. Γενικα ειναι αντρο ναρκωτικων και μαφιας. Η Folie-Mericourt, η περιοχη για την οποια μιλαμε, ειναι πρωτη σε περιστατικα βιασμων σε ολο το Παρισι.
 

P@nos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Για νεαρο ζευγαρι μοιαζει πολυ καλη μιας και εχει πολλες επιλογες για διασκεση σε αποσταση αναπνοης. Απο την αλλη ομως ειναι λιγο εως πολυ scary τη νυχτα. Γενικα ειναι αντρο ναρκωτικων και μαφιας. Η Folie-Mericourt, η περιοχη για την οποια μιλαμε, ειναι πρωτη σε περιστατικα βιασμων σε ολο το Παρισι.
Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Γενικά βραδυ μετα τις 22:00 δεν υκλοφορούμε σχεδόν ποτέ στο εξωτερικό.
Παρόλα αυτά θα αποφύγω αυτή τη περιοχή και θα κοιτάξω κοντά στη Republique που φαινεται πιο safe και έχει και το σταθμό που έχει όλες τις γραμμες για ανταπόκριση. Τι πιστεύετε?
Ευχαριστώ και πάλι.
Πανος.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Γενικά βραδυ μετα τις 22:00 δεν υκλοφορούμε σχεδόν ποτέ στο εξωτερικό.
Παρόλα αυτά θα αποφύγω αυτή τη περιοχή και θα κοιτάξω κοντά στη Republique που φαινεται πιο safe και έχει και το σταθμό που έχει όλες τις γραμμες για ανταπόκριση. Τι πιστεύετε?
Ευχαριστώ και πάλι.
Πανος.
Το safe ειναι σχετικο. Καλα θα κανεις αλλα αφου το budget σου δεν ειναι πολυ χαμηλο κοιτα και πιο δυτικα.
 

P@nos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Το safe ειναι σχετικο. Καλα θα κανεις αλλα αφου το budget σου δεν ειναι πολυ χαμηλο κοιτα και πιο δυτικα.
Γενικά κοιτούσα στη περιοχή Le Marais επειδή είδα οτι παρα πολλοί το προτείνουν στο forum.
Επίσης κοιτάω και στη περιοχή κοντα στo σταθμό Opera που πάλι εχει ανταποκρίσεις το μετρό.
Εχω βρει αυτό Hotel Icone Paris πιστεύω οτι ειναι σε πολύ καλυτερη τοποθεσία και πιο ασφαλής.
Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Πανος.
 
Last edited:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Προτεινω σαν κριτηριο να μην κολλαμε τοσο στο μετρο..ενα σταθμο καπου κοντα θα εχει και με μια δυο αλλαγες στη χειροτερη,καλυπτεσαι.
 

P@nos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Προτεινω σαν κριτηριο να μην κολλαμε τοσο στο μετρο..ενα σταθμο καπου κοντα θα εχει και με μια δυο αλλαγες στη χειροτερη,καλυπτεσαι.
Εχεις απολυτο δικιο σε αυτό και συμφωνω απόλυτα απλα κοιτάω αρχικά κεντρικές περιοχές και μετά ψάχνω γυρω γυρω. Βρήκα και αυτό το στο διαμερισμα 9 που μου φαιωεται αξιολογο και σε καλη περιοχή πιστεύω.
Hotel Bresil Opera
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σουπερ! Και η τοποθεσια αλλα και η διακοσμηση μου αρεσει παρα πολυ. Γενικα ειμαι λατρης των τοσο κακογουστων ξενοδοχειων στις διακοπες μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.351
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom