Γαλλία Πεταγομαι στο Παρισι...βοηθεια!!!

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Αγαπητοι travelstorites,
μετα απο πολυυυυυ καιρό θα ξανακανω ταξιδακι:clap::clap:..για επαγγελματικούς λόγους δυστυχως..ή ευτυχως?!:rolleyes:
Όποιος εχει ορεξη ας με βοηθησει αρχικα σε κατι που επειγει!!
Θα μείνω 3 μερες στο συγχροτρον SOLEIL (Come to SOLEIL) λογω της δουλειας...και δυο βραδια θα πρεπει να κλεισω ξενοδοχειο καπου πιο κοντα στην πολη του Παρισιου..ίσως κ εντελως κεντρο;);). Θα ήθελα τη βοηθεια ενος "ειδικου" στο Παρισι... να μου πει σε ποια περιοχη να ψαξω γιατι θα πρεπει να ειμαι κοντα σε RER για να μπορω να παω στο SOLEIL ξανα...μη βρω καποιο ξενοδοχειο στην αααααλλη πλευρα! Για παραδειγμα μου προτειναν το Hotel du Lion (Welcome to the H?tel du Lion, Paris 14th arrondissement) αλλα ειναι γεματο. Εγω να ψαξω για αλλο...αλλα σε ποια περιοχη? Τι να βαλω στο Bookng.com. σαν κριτηριο?..οεο?!:roll::roll:

τέλος...θα δεχτω κ πληροφοριες για αυτα που δε θα πρεπει να χασω με τιποτα!!!! Επειδη δε θα εχω πολυ χρονο...σκεφτομαι να παρω αυτα τα ωραιοτατα tour bus να κανω ενα γυρω..ετσι να παρω μια γευση..ενα αρωμα Παρισιου!!! Τωρα που θα κατεβω δε ξερω...όπου προλαβω? Κατι για φαγητο? η καφε?

Αυτααααααααααα.....ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σταθερή αξία το ξενοδοχείο Hotel de Suez Hotel De Suez Paris - OFFICIAL SITE - 2 STAR near Notre Dame ή αλλιώς επονομαζόμενο "της ευαγγελίας" καθότι η ευαγγελία το συστήνει ενθέρμως. Εντελώς καρακέντρο και δίπλα σε στάση RER Saint Michel. Καλύπτει τα εξής τρία κριτήρια "location-location-location!" και επιπλέον βρίσκεται στην αριστερή όχθη δίπλα στα μπαράκια και στο night life. Αν στείλεις e-mail μπορεί να σου κάνουν καλύτερη τιμή.
Θα σου πρότεινα για τόσο λίγο καιρό να μην πας στα μουσεία- τα αφήνεις για άλλη φορά- να κάνεις οπωσδήποτε την βόλτα με τα καραβάκια στον Σηκουάνα, τουριστικό μεν, εντυπωσιακότατο δε, και αποκτάς και μια καταρχήν αίσθηση της πόλης. Η βόλτα αυτή έχει και μια άλλη γοητεία αν την κάνεις βράδι με τα κτίρια φωτισμένα.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Η βόλτα αυτή έχει και μια άλλη γοητεία αν την κάνεις βράδι με τα κτίρια φωτισμένα.
Αλλα μεχρι να νυχτωσει και να αναψουν τα φωτα κανε ενα ταμα πρωτα στην Παναγια των Παρισιων.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Marizaki σχετικά με το tour bus στο προτείνω!!πολύ καλή επιλογή για να κάνεις όπως είπες το γύρο του Παρισιού εφ όσον δεν έχεις πολύ χρόνο στη διάθεση σου,κάνε όλη τη βόλτα αρχικά χωρίς να κατέβεις έτσι ώστε να πάρεις μια συνολική άποψη των αξιοθεάτων και μετά σε δεύτερο χρόνο ανεβοκατεβαίνεις...
Καλά να περάσεις!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αλλα μεχρι να νυχτωσει και να αναψουν τα φωτα κανε ενα ταμα πρωτα στην Παναγια των Παρισιων.
Χαχα! Ναι δίκιο έχεις το καλοκαίρι αργεί πολύ να νυχτώσει!
Αυτό είναι καλό γιατί θα μπορεί να κάνει πολλές βόλτες με το φως της ημέρας!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ειδική δεν είμαι πουθενα.
θα σου πω όμως κατι πρόσφατο που μου άρεσε πολύ στο παρίσι.
παρε μετρό και κατέβα στην στάση saint paul εκει ειναι η περιοχή marais.νομίζω ειναι η γραμμή 1
τριγύρισε στις πολλές πλατείες που τις ονομάζουν place of ταδε,θα μυρίσεις τον παριζιάνικο αέρα στην κάθε γωνιά,περπάτησε και ανακάλυψε τα μικρά πάρκα τις πέτρινες στοές με τις πάμπολες gallery και χάζεψε γενικά σε αυτη την κομψή περιοχή..
στο λέω τον χρόνο σου δεν θα τον χάσεις!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Χαχα! Ναι δίκιο έχεις το καλοκαίρι αργεί πολύ να νυχτώσει!
Αυτό είναι καλό γιατί θα μπορεί να κάνει πολλές βόλτες με το φως της ημέρας!
και καλό και κακό έρση μου..
αποτέλεσμα ήτο να περπατάμε 12 ώρες την μέρα!!!χωρίς υπερβολή..βάλε το επί 6 φούλ μέρες δηλαδή 72 ώρες συνολικά..
λογάριασε τις θερμίδες ανα ώρα ...άσε θα βγει οτι μείναμε οι μισοί!!:D
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
και καλό και κακό έρση μου..
αποτέλεσμα ήτο να περπατάμε 12 ώρες την μέρα!!!
:shock:....θα προσπαθησω να περπατησω λιγο λιγοτερο!! δε θα αντεξω και πολλα δλδ!!!!

ευχαριστω κοριτσια!!!

(α! τον ειδικο renata τον ηθελα για να μου πει που να μεινω γιατι εχω καταμπερδευτει με τοσα μετρο κ γραμμες! πρεπει να ειμαι κ κοντα στη δουλεια..αν κ δε με βλεπω...θα με κερδισει..η ειδικοτητα ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ!!:haha::haha:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Παραλογοοοοο !!!!! Η Ρενατα δινει συμβουλες για Ευρωπηηηη:bleh::bleh:
Κανε μια σταση στο Ορσε σε παρακαλω!!!! Αξιζει εστω και αν περιμενεις στην ουρα!!!
Mus?e d'Orsay: Home
Kαι αν τελικα μεινεις στην αριστερη οχθη πιες ενα ποτακι στο Le Zéro de Conduite στην Rue Jacob
Le z?ro de conduite
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.745
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom