Πλατεία Κατάλυσης Συντάγματος - part 2

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Δευκαλίων, με συγχωρείς επειδή λόγω της φραστικής επίθεσης που δέχτηκα αντέδρασα αυθόρμητα και γράφοντας δυο κουβέντες παραπάνω , σ'έφερα σε δύσκολη θέση. Εκτιμώ πολύ οτι δεν κλειδώθηκε το θέμα. Δεν εκτιμώ καθόλου οτι επανήλθε το άθλιο βιντεάκι στο οποίο ηρωοοποιούνται τρομοκράτες-δολοφόνοι αστυνομικών (Τσουτσουβής κτλ.) Τσέκαρε το σε παρακαλώ.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Μολις γυρισα απο Συνταγμα,εκατσα οσο μπορεσα.Αν γραφεται ιστορια,δεν θα μαι εγω απ εξω.Ο κοσμος σιγα σιγα και μουδιασμενα ,μαζευεται..κι αυτο μετραει.
Δεν ειμαι εθνικιστρια,γεννηθηκα απο πατερα που οργωσε τα ξερονησια με την ευγενικη χορηγια του ποππου του ΓΑΠ.Ο ιδιος πατερας ,κομμουνιστης και διεθνιστης,περπατησε 2 μηνες για να γυρισει απο Κορυτσα,ενω μπορουσε να μην πολεμησει καθολου.
Απ αυτον εμαθα οτι μπορεις να εισαι διεθνιστης ,χωρις να εισαι απατρις.
Για μενα πατριδα ειναι το σπιτι μου,το μερος που μπορω να βγαλω τα παπουτσια μου ,να χαλαρωσω και να νοιωσω ασφαλης.
Τι πιο λογικο οταν καταστρεφουν το καταφυγιο μου να θυμωνω και να ποναω?
Δεν ειμαι κακος ανθρωπος,ομως σημερα ευχηθηκα οτι χειροτερο σταυς υπανθρωπους που παιζουν με το μελλον μας.
Ας ειναι καλα τα παιδια που ονειρευονται.που δεν τρωνε τις φολες..εχω εμπιστοσυνη.
Α,και για να κρατησω ενα αλφα επιπεδο,εβαλα τα καινουργια μου campers στο Συνταγμα..
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
τι έγινε ρε παιδιά και δεν πάμε στη σελίδα 10;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δευκαλίων, με συγχωρείς επειδή λόγω της φραστικής επίθεσης που δέχτηκα αντέδρασα αυθόρμητα και γράφοντας δυο κουβέντες παραπάνω , σ'έφερα σε δύσκολη θέση. Εκτιμώ πολύ οτι δεν κλειδώθηκε το θέμα. Δεν εκτιμώ καθόλου οτι επανήλθε το άθλιο βιντεάκι στο οποίο ηρωοοποιούνται τρομοκράτες-δολοφόνοι αστυνομικών (Τσουτσουβής κτλ.) Τσέκαρε το σε παρακαλώ.
Εδώ γίνονται δεκτές όλες οι απόψεις , όσο δεν υπάρχει επίθεση σε άλλο μέλος. Όπως έγινε δεκτή η δική σου άποψη την οποία κάποιοι μπορεί να βρίσκουν προκλητική, έτσι θα γίνει δεκτή και οποιαδήποτε άλλη που μπορεί εσύ να βρίσκεις προκλητική.

Επίσης, οποιαδήποτε παρόμοια συζήτηση ή παρατήρηση υπάρχει για τις ενέργειες ή μη της συντονιστικής ή/και διαχειριστικής ομάδας, οφείλεις να την κάνεις μέσω προσωπικών μηνυμάτων όπως ορίζουν οι όροι χρήσης του site, και όχι με δημόσια συζήτηση.
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Μολις γυρισα απο Συνταγμα,εκατσα οσο μπορεσα.Αν γραφεται ιστορια,δεν θα μαι εγω απ εξω.Ο κοσμος σιγα σιγα και μουδιασμενα ,μαζευεται..κι αυτο μετραει.
Δεν ειμαι εθνικιστρια,γεννηθηκα απο πατερα που οργωσε τα ξερονησια με την ευγενικη χορηγια του ποππου του ΓΑΠ.Ο ιδιος πατερας ,κομμουνιστης και διεθνιστης,περπατησε 2 μηνες για να γυρισει απο Κορυτσα,ενω μπορουσε να μην πολεμησει καθολου.
Απ αυτον εμαθα οτι μπορεις να εισαι διεθνιστης ,χωρις να εισαι απατρις.
Για μενα πατριδα ειναι το σπιτι μου,το μερος που μπορω να βγαλω τα παπουτσια μου ,να χαλαρωσω και να νοιωσω ασφαλης.
Τι πιο λογικο οταν καταστρεφουν το καταφυγιο μου να θυμωνω και να ποναω?
Δεν ειμαι κακος ανθρωπος,ομως σημερα ευχηθηκα οτι χειροτερο σταυς υπανθρωπους που παιζουν με το μελλον μας.
Ας ειναι καλα τα παιδια που ονειρευονται.που δεν τρωνε τις φολες..εχω εμπιστοσυνη.
Α,και για να κρατησω ενα αλφα επιπεδο,εβαλα τα καινουργια μου campers στο Συνταγμα..
:clap::bleh:

Μπράβο παιδιά! Κατεβείτε!
Εδώ πάνω στη Σαλόνικα είναι πολύ ψόφια τα πράματα... ακόμα...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έλα τι έγινε το βλέπετε τώρα το τόπικ;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ένα ακόμα αποκύημα της φαντασίας μας
 
Last edited by a moderator:

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Με firefox εξακολουθεί να έχει πρόβλημα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έλα χώρισα τα τόπικ και έκανα καινούριο, το βλέπε όλοι τώρα;
 

sophia_det

Member
Μηνύματα
213
Likes
225
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία,Περού,Ν.Ζηλανδία
Συγνώμη από τους πολίτες ζήτησε ο πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Αστυνομικών Υπαλλήλων, για τη στάση συναδέλφων του στα χθεσινά επεισόδια.

«Ζητάω συγνώμη από τους πολίτες. Είναι ντροπή», τόνισε ο κ. Φωτόπουλος μιλώντας σε ραδιοφωνικό σταθμό, ενώ ερωτηθείς αν οι άνδρες των ΜΑΤ είχαν πολιτικές εντολές να επιτεθούν στους πολίτες, απάντησε πως δεν μπορεί να δεχθεί πως οι αστυνομικοί λειτουργούν αυτοβούλως. «Αν είναι έτσι, τότε είμαστε άτακτο σώμα και κάποιος πρέπει να μας βάλει σε τάξη», παρατήρησε για να προσθέσει στη συνέχεια: «Αν αυτό λέγεται δημοκρατία και ομαλή λειτουργία και ενδεδειγμένος τρόπος λειτουργίας της αστυνομίας, βροντοφωνάζω "όχι"». «Ντροπή, ντροπή, ντροπή», τόνισε και ζήτησε να γίνει ενδελεχής έρευνα και να μην μείνει τίποτε κρυφό.


συνέχεια: NewsIt.gr: Συγνώμη ζητούν οι συνδικαλιστές αστυνομικοί για τη συμπεριφορά των συναδέλφων τους
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
To βλεπουμε , οπως βλεπουμε και στον Alpha την συνομιλια του παραλογου μεταξυ του "τυπου" που βρισκοταν στο περιβοητο βιντεο και του Σροϊτερ!!
ΕΛΕΟΣ!! Τι αλλο θα ακουσουμε:shock::shock::shock::shock::shock::shock:
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Φαίνεται οτι στην Ελλάδα κάθε λέτσος έχει το δικαίωμα να βρίζει όλο το οικογενειακό δέντρο των αστυνομικών, να τους φτύνει, να τους λιθοβολεί, να τους βαράει με καδρόνια, να τους εκτοξεύει πυροσβεστήρες κι αν εκείνοι τολμήσουν σε νόμιμη άμυνα να αντιδράσουν είναι φασίστες και χουντικοί. 89 τραυματίες είχαν χθες, αλλά τσιμουδιά γι'αυτούς. Στην Ελλάδα πλέον αξία έχει η ζωή και η σωματική ακεραιότητα μόνο των οπαδών του τσιπρισμού και των παραφυάδων του. 'Επρεπε χθες οι ταραξίες να μην έχουν απέναντι τα ΜΑΤ, αλλά τα γαλλικά CRS ή την αντίστοιχη γερμανική ομάδα καταστολής. Σήμερα δεν θα έτσουζαν τα μάτια τους, αλλά ο κώλ@ς τους από τις κλωτσιές...
__________________

Καλυτερα να τους πυροβολουν, διαδηλωτες ειναι αλλωστε.
χαχαχαχα ακου νομιμη αμυνα. Οπως ο κορκονεας ??????
Τελικα γιατι δεν μπορουν να συλλαβουν τον καθε λετσο ? Μηπως δεν συμφερει την αστυνομια ?
Επιδειξη δυναμης κανει η αστυνομια προς ολους τους πολιτες. Αν θελετε ελατε παλι για διαδηλωση..........
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.254
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom