Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αχ, όχι παστουρμά, έφερε ένας βοηθός του πατέρα μου και βρωμοκοπούσε όλο το σπίτι, με τίποτα!!! Αλλά απ'αυτό το άλλο, το καρκαντέ... λέω να αγοράσω να φέρω λίγο να έχω εδώ όταν γυρίσω!!!

Αφήστε το πλεκτό, πάλι εκεί το πάμε!!!! Δε θα τη γλιτώσουμε τη διαγραφή... χαχαχαχα :haha:
Εεεε οχι και να μου πεις οτι βρωμαει ο παστουρμας!! Βλασφημε!!:haha:
Να παρεις τσαι (οπωςδηποτε), καρκαντέ , παρε κανενα αργιλε(αν και σε κοβω οτι εισαι της υγιεινης διατροφης)
Αααα παρε κομπολοι απο το Αλ Χαλιλ !! Αλλα προσεξε μην σου πουλησουν γυαλακι αντι για κεχριμπαρι
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Μαζί με όλα αυτά τα ωραία που σου έχουν προτείνει, πάρε και λίγο κύμινο για τα σουτζουκάκια!!! :lol: Στο Ασσουάν αγόρασα το καλύτερο κύμινο που έχω δοκιμάσει και με αυτό έφτιαξα τα πιο μυρωδάτα σουτζουκάκια που έχω φάει ποτέ!

Αν πας Ασσουάν (όπως σου λέει και η varsa) μην παραλείψεις να πας στην αγορά με τα μπαχάρια. Αν και πάνε πολλά χρόνια από τότε που την επισκέφθηκα, ακόμα θυμάμαι εκείνο το βράδυ στην αγορά με τις υπέροχες μυρωδιές...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ευχαριστώ και πάλι παιδιά!!
Θα πάρω αυτά που λέτε, όπως είπαμε χωρίς τον παστουρμά... :)
Στο Ασσουάν να δω τι θα πρωτοκάνω, έχω απο κει να πάω στο χωριό ... Nubian (έσι λέγεται) και κάπου εκεί κοντα βόλτα με αερόστατο... θα προλάβω και για την αγορά με τα μπαχάρια; Είναι μακριά; Και πώς πάμε, μεταφορικό μέσο ή ποδαράτο;
Ναι, είμαι της υγιεινής, όπως το έκοψες ευαγγελία, αλλά είχα πάρει 2 κορυφαίους ναργιλέδες απο Κων/πολη, να κάνουμε καμιά φορά τη...διετία, αλλά αν ξαναβρώ κάτι καλό δε θα πώ όχι...
Το κεχριμπάρι πως θα το ξεχωρίσω ρε παιδιά απο το γυαλί; Αυτοί θα είναι τεχνίτες στην απατεωνιά, εγώ πως να το ξεχωρίσω...;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το τριβεις σε μαλλι για να ηλεκτριστει και μα μπορεσει να σηκωσει μικρα κομματακια χαρτιου. Το γυαλι δεν το καταφερνει οσο και να το τριβεις.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Επέστρεψα απο Αίγυπτο!! :xmas_sad:
Σήμερα το πρωί έφτασα Κάρπαθο, αλλά χθές γύρισα απο Αίγυπτο. Όλα ήταν τέλεια, τι να πώ...πραγματικά ωραία! Το πρόγραμμα ήταν λίγο στριμωγμένο, αλλά δεν έβγαινε αλλιώς, αλλά η τελευταία ελεύθερη μέρα στο Κάιρο συμπλήρωσε το παζλ για τις μοναδικές αναμνήσεις!
Να αναφέρω και τον Σπύρο; Απίστευτος!!!!! Αυτό αρκεί!!! Πάω για νάνι, μου λέιπει ύπνος απο τη τελευταία πτήση Αθήνα-Κάρπαθο. Τα λέμεεεε!!! :xmas_biggrin:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επέστρεψα απο Αίγυπτο!! :xmas_sad:
Σήμερα το πρωί έφτασα Κάρπαθο, αλλά χθές γύρισα απο Αίγυπτο. Όλα ήταν τέλεια, τι να πώ...πραγματικά ωραία! Το πρόγραμμα ήταν λίγο στριμωγμένο, αλλά δεν έβγαινε αλλιώς, αλλά η τελευταία ελεύθερη μέρα στο Κάιρο συμπλήρωσε το παζλ για τις μοναδικές αναμνήσεις!
Να αναφέρω και τον Σπύρο; Απίστευτος!!!!! Αυτό αρκεί!!! Πάω για νάνι, μου λέιπει ύπνος απο τη τελευταία πτήση Αθήνα-Κάρπαθο. Τα λέμεεεε!!! :xmas_biggrin:
Καλώς τον ! :clap: Ξεκουράσου, τακτοποιήσου και μετά, ξέρεις...ότι φρέσκο, εδώ είμαστε...:xmas_confused:

ΥΓ. Ο Σπύρος, ποιός είναι ?:xmas_eek:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ΥΓ. Ο Σπύρος, ποιός είναι ?:xmas_eek:
O Σπύρος είναι ένας ξεναγός του πρακτορείου! Τον είχαν αναφέρει τα παιδιά εδώ σε παλαιότερα ποστ και έτσι τον ανέφερα και εγώ αφού έχω άποψη πλέον! :xmas_cheesygrin: Ναι, πρέπει να τακτοποιηθώ γιατί σήμερα το πρωί έφτασαν τελικά οι βαλίτσες απο Αθήνα... :xmas_confused:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
O Σπύρος είναι ένας ξεναγός του πρακτορείου! Τον είχαν αναφέρει τα παιδιά εδώ σε παλαιότερα ποστ και έτσι τον ανέφερα και εγώ αφού έχω άποψη πλέον! :xmas_cheesygrin: Ναι, πρέπει να τακτοποιηθώ γιατί σήμερα το πρωί έφτασαν τελικά οι βαλίτσες απο Αθήνα... :xmas_confused:
Σπυροπληκτος κι εσυ ετσι???:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin: αντε ξεκουρασου και θελουμε ιστορια, οχι μισες δουλειες...:xmas_mrgreen:
( και καποιος αλλος χρωσταει αιγυπτο...:xmas_evil::xmas_evil::xmas_evil:)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Σπυροπληκτος κι εσυ ετσι???:xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin: αντε ξεκουρασου και θελουμε ιστορια, οχι μισες δουλειες...:xmas_mrgreen:
( και καποιος αλλος χρωσταει αιγυπτο...:xmas_evil::xmas_evil::xmas_evil:)
Πάντως varsa μου έχεις χαιρετίσματα!!!

Ιστορία; Μη μου βάζετε τέτοια...νομίζω η Αίγυπτος είναι πλήρης απο ιστορίες-δεν είμαι καλός στο γράψιμο και είναι τόσα πολλά που θα πρεπε να γράφω για χρόνια... οπότε τη γλίτωσα!!! :xmas_lol:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Πάντως varsa μου έχεις χαιρετίσματα!!!

Ιστορία; Μη μου βάζετε τέτοια...νομίζω η Αίγυπτος είναι πλήρης απο ιστορίες-δεν είμαι καλός στο γράψιμο και είναι τόσα πολλά που θα πρεπε να γράφω για χρόνια... οπότε τη γλίτωσα!!! :xmas_lol:
την ιστορια την γλυτωσες, οκ, αλλα γραψε εντυπωσεις για οσα σου προτείναμε και όσα έκανες:xmas_wink:...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αντε και περιμενουμε κι εμεις σειρα για Αιγυπτο! Παω τελος Ιανουαριου.Γραψε αυτα που σου εκαναν πιο πολυ εντυπωση. Πηγες σε κανενα μαγαζι με χορο της κοιλιας?
 

Minas

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Αίγυπτος

Καλησπέρα

Ψάχνοντας προορισμό για καλοκαίρι (παίζουν 3-4 επιλογές) έχω "στοχεύσει" και προς Αίγυπτο. Θα σας ήμουν ευγνώμων αν με κατευθύνατε λίγο με τα πρακτορεία ταξιδιών μιας και μου λείπει πρότερη εμπειρία μεγάλου ταξιδιού.
Γενικότερα οι τιμές που κυμαίνονται περίπου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.090
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom