Λευκάδα Πληροφορίες για Λευκάδα

nana

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μιας και πλησιάζει ο καιρός και πρέπει να το ψάξω...γνωρίζετε κανένα σχετικά φτηνό και όμορφο κατάλυμα στην Λευκάδα;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μιας και πλησιάζει ο καιρός και πρέπει να το ψάξω...γνωρίζετε κανένα σχετικά φτηνό και όμορφο κατάλυμα στην Λευκάδα;
το πασχα τελικα εμεινα κι εγω εδω Thalassa Apartments
άψογο. πανω στη θαλασσα. κουζινα, TV, WiFi, A/C, καινουριο και φιλικοτατοι ιδιοκτητες.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
μιας και εχει ξεκινησει αυτη η κουβεντα εστω και λιγο καιρο πριν και προκειται να παω και γω λευκαδα το καλοκαιρι θα ηθελα να με συμβουλεψετε στο εξης:
θα παω τον αυγουστο για μια βδομαδα με το αμαξι.εχω ψαξει πααααρα πολλα διαμερισματα ωστε να βρω το καλυτερο στα λεφτα που διαθετω, και εχω καταληξει σε καποια (top 5:haha:)..απλα βρισκοντας πληροφοριες για λευκαδα διαβασα οτι γινεται χαμος ειδικα αυγουστο και ελεγα μηπως τελικα ηταν καλυτερα να μεινω νυδρι ή κεντρο λευκαδας ωστε οταν θα ειναι να παω σε ενα απο τα 2 μερη να μην χρειαζεται να παιρνουμε αμαξι και να ψαχνουμε να παρκαρουμε.....τα γνωστα!!
απλα 2 χλμ εξω απο λευκαδα εχω βρει ενα ωραιο διαμερισματακι που μαρεσει πολυ και δεν ξερω τι να κανω!:roll:
τι μου προτεινετε??
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.092
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
μιας και εχει ξεκινησει αυτη η κουβεντα εστω και λιγο καιρο πριν και προκειται να παω και γω λευκαδα το καλοκαιρι θα ηθελα να με συμβουλεψετε στο εξης:
θα παω τον αυγουστο για μια βδομαδα με το αμαξι.εχω ψαξει πααααρα πολλα διαμερισματα ωστε να βρω το καλυτερο στα λεφτα που διαθετω, και εχω καταληξει σε καποια (top 5:haha:)..απλα βρισκοντας πληροφοριες για λευκαδα διαβασα οτι γινεται χαμος ειδικα αυγουστο και ελεγα μηπως τελικα ηταν καλυτερα να μεινω νυδρι ή κεντρο λευκαδας ωστε οταν θα ειναι να παω σε ενα απο τα 2 μερη να μην χρειαζεται να παιρνουμε αμαξι και να ψαχνουμε να παρκαρουμε.....τα γνωστα!!
απλα 2 χλμ εξω απο λευκαδα εχω βρει ενα ωραιο διαμερισματακι που μαρεσει πολυ και δεν ξερω τι να κανω!:roll:
τι μου προτεινετε??
Για ψάξε λίγο και στην περιοχή της Νικιάνας. Είναι πολυ κοντά στο Νυδρί, αλλά δεν έχει τόσο κόσμο, οπότε έχεις ηρεμία. Παραλία έχει, όχι από τις τπο, αλλά τα πρωινα θα κάνεις τις εκδρομές σου στο Πόρτο Κατσίκι, Αγιο Νικήτα, Σύβοτα κλπ. Επίσης είναι κοντά σαν περιοχή στην πόλη, η οποία προσωπικά δε με ενθουσίασε. Γενικά είναι καλό μέρος για βάση, αλλά δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω κάτι οικονομικό που ψάχνεις.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Για ψάξε λίγο και στην περιοχή της Νικιάνας. Είναι πολυ κοντά στο Νυδρί, αλλά δεν έχει τόσο κόσμο, οπότε έχεις ηρεμία. Παραλία έχει, όχι από τις τπο, αλλά τα πρωινα θα κάνεις τις εκδρομές σου στο Πόρτο Κατσίκι, Αγιο Νικήτα, Σύβοτα κλπ. Επίσης είναι κοντά σαν περιοχή στην πόλη, η οποία προσωπικά δε με ενθουσίασε. Γενικά είναι καλό μέρος για βάση, αλλά δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω κάτι οικονομικό που ψάχνεις.
οχι το προβλημα μου δεν ειναι αυτο!εχω βρει ξενοδοχεια.απλα δεν ξερω αν πρεπει να διαλεξω καπου κεντρικα λογω κυκλοφοριακου κλπ...ή αν δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οποτε να κλεισω λιγο πιο εξω απο το κεντρο..
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
βασικά το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μείνεις προς Άγιο Νικήτα!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
γιατί είναι πολύ καλύτερες οι παραλίες και πιο γραφικά τα χωριά, καμμιά σχέση οι δυο πλευρές μεταξύ τους.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Για ψάξε λίγο και στην περιοχή της Νικιάνας. Είναι πολυ κοντά στο Νυδρί, αλλά δεν έχει τόσο κόσμο, οπότε έχεις ηρεμία. Παραλία έχει, όχι από τις τπο, αλλά τα πρωινα θα κάνεις τις εκδρομές σου στο Πόρτο Κατσίκι, Αγιο Νικήτα, Σύβοτα κλπ. Επίσης είναι κοντά σαν περιοχή στην πόλη, η οποία προσωπικά δε με ενθουσίασε. Γενικά είναι καλό μέρος για βάση, αλλά δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω κάτι οικονομικό που ψάχνεις.

η νικιάνα όντως είναι σχετικά κοντά στο νυδρί και στήν χώρα
αλλά την παραλία για μπάνιο που τήν είδες ? ΄από την πλεύρα εκείνη είναι ο δίαυλος που περνούν όλα τα πλόια μικρα μεγάλα που πάνε πρός την μαρίνα ...εκει είναι μόνο για τον samion που γουστάρει πάσης φύσεως πλεούμενο

καλύτερη η πρόταση της mary-a για Αγιο Νικήτα που θα είσαι πιο κοντα στίς top παραλίες

α και να πάτε στόν ξούρα για ψάρια ...απλά τέλεια
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.092
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
η νικιάνα όντως είναι σχετικά κοντά στο νυδρί και στήν χώρα
αλλά την παραλία για μπάνιο που τήν είδες ? ΄από την πλεύρα εκείνη είναι ο δίαυλος που περνούν όλα τα πλόια μικρα μεγάλα που πάνε πρός την μαρίνα ...εκει είναι μόνο για τον samion που γουστάρει πάσης φύσεως πλεούμενο

καλύτερη η πρόταση της mary-a για Αγιο Νικήτα που θα είσαι πιο κοντα στίς top παραλίες

α και να πάτε στόν ξούρα για ψάρια ...απλά τέλεια

Χρήστο η taxidiara έθεσε το δίλημμα κέντρο Λευκάδας ή Nυδρί και της πρότεινα κάτι ενδιάμεσο. Συμφωνώ ότι ο Άγιος Νικήτας είναι πανέμορφος, αλλά προσπάθησα να απαντήσω στα πλαίσια των επιθυμιών της φίλης. Αλλιώς εγώ βρίσκω πανέμορφα και τα Σύβοτα και τη Βασιλική, αλλά δε ζήτησε γενικώς να της προτείνουμε μέρη για διαμονή στη Λευκάδα.

Η παραλία Νικιάνα είναι μια μικρή αμμώδης παραλία μόνο 9χμ. από την πόλη της Λευκάδας. Η Νικιάνα έχει αναπτηχθεί τα τελευταία χρόνια σε τουριστικό θέρετρο. Η παραλία είναι κοντά σε πολλά εστιατόρια και καταστήματα. (www.ionian-islands.com)
Ορίστε και η σχετική φώτο images.jpg .
Θυμίζω ότι διευκρίνισα ότι δεν είναι τοπ και να προτιμήσει τις υπόλοιπες παραλίες του νησιού. Αυτά.:)
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
σας ευχαριστω πολυ!!
απλα πιο συγκεκριμενα ξερετε να μου πειτε αν οντως γινεται ο χαμος με τα αμαξια εκει?γιατι εκει εστιαζεται το διλημα μου...:roll:
εχω εναλλακτικες και στον αι γιαννη και στη λυγια και σενα αλλο χωριο...δε με νοιαζει να χει παραλια κ τετοια.ετσι αλλιως αμαξι θα υπαρχει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.305
Μηνύματα
887.456
Μέλη
38.975
Νεότερο μέλος
NICK TZANETAKIS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom