Ιταλία Πληροφορίες για Νάπολη

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Καλησπερα,θελω να ρωτισω σε ποιες περιοχες πιστευετε ειναι ασφαλες να παρκαρω το αυτοκινητο τις ημερες που θα ειμαι ναπολη?πρεπει οπωσδηποτε να το βαλω σε κλειστο παρκινγκ η δεν υπαρχει προβλημα κ να το παρκαρω στον δρομο?κ επισης υπαρχουν περιοχες χωρις ταξιμετρα για παρκινγκ η παντου πληρωνεις??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπερα,θελω να ρωτισω σε ποιες περιοχες πιστευετε ειναι ασφαλες να παρκαρω το αυτοκινητο τις ημερες που θα ειμαι ναπολη?πρεπει οπωσδηποτε να το βαλω σε κλειστο παρκινγκ η δεν υπαρχει προβλημα κ να το παρκαρω στον δρομο?κ επισης υπαρχουν περιοχες χωρις ταξιμετρα για παρκινγκ η παντου πληρωνεις??
Η πολη εχει 3+ εκατ. κατοικους. Πως να απαντησει καποιος σε τοσο γενικα ερωτηματα? Σε ολα ναι λοιπον. Καλυτερα βρες κατάλυμα κ ρωτα για συγκεκριμενη περιοχή. Αν θες κεντρο βρες καταλυμα με παρκιν, αλλιως ψαξε το φθηνοτερο 24ωρο παρκιν με γκουγκλ.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Θα πάω Ναπολι τον Οκτωβριο, τι καιρός επικρατεί εκεί εκείνη την εποχη; Έψαξα και ειδα οτι εχει γενικα χαμηλες θερμοκρασιες,αν και είναι νότια Ιταλία. Υπάρχει περιπτωση να εχει πολλες βροχές και να χαλάσει τις εξορμήσεις με καραβάκι στο Κάπρι και στις υπόλοιπες ακτές; :confused:
Επίσης, για την εβδομαδιαία κάρτα του μετρο μου είπαν ότι πρέπει να έχω πρόχειρη και μια φωτογραφία μου,ισχυει αυτο ή μου είπαν ό,τι να'ναι;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θα είμαι και εγώ Νάπολη 8 με 12 Οκτώβρη. Δεν με έχει απασχολήσει ακόμα ο καιρός για να μαι ειλικρινής. Αυτό για φωτογραφία στην κάρτα για μετρο πρώτη φορά το ακούω. Χρειάζεται πιστεύεις κάρτα για τα μέσα? Θεωρώ ότι είναι μικρή η πόλη και περπατιεται. Επίσης έχω την εντύπωση ότι η εβδομαδιαία ισχύει μέχρι το τέλος της εβδομάδας που την αγοράζεις. Πχ αν την πάρεις Παρασκευή θα ισχύει μέχρι Κυριακή. Κάνω λάθος?
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Θα είμαι και εγώ Νάπολη 8 με 12 Οκτώβρη. Δεν με έχει απασχολήσει ακόμα ο καιρός για να μαι ειλικρινής. Αυτό για φωτογραφία στην κάρτα για μετρο πρώτη φορά το ακούω. Χρειάζεται πιστεύεις κάρτα για τα μέσα? Θεωρώ ότι είναι μικρή η πόλη και περπατιεται. Επίσης έχω την εντύπωση ότι η εβδομαδιαία ισχύει μέχρι το τέλος της εβδομάδας που την αγοράζεις. Πχ αν την πάρεις Παρασκευή θα ισχύει μέχρι Κυριακή. Κάνω λάθος?
Και εγώ 8 με 15 θα είμαι :D
Εμάς μας είπαν ότι καλό θα ήταν να βγάλουμε, κυρίως γιατί το ξενοδοχείο μας δεν είναι ακριβώς κεντρο και ίσως χρειαστεί.Όσο για την κάρτα,για τη φώτο γι'αυτο ρωτάω,γιατί μου φάνηκε περίεργο, αλλά θα το ψάξω. Σε ένα σαιτ που βρήκα από λινκ σε διαφορετικό θέμα για τη Νάπολη,για την εβδομαδιαία κάρτα γράφει
Biglietto Settimanale (weekly): €15.80 (valid until midnight on the last day of the week of validity). Ας μας ενημερώσουν οι ειδικοί του φόρουμ:p
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Α ενταξει, θα εισαι πολλες μερες οποτε σε συμφέρει. Κάτι τέτοιο διάβασα και εγώ γι αυτό είπα ότι ισχύει μέχρι τέλος της εβδομάδας και όχι 7 ημερολογιακες ημέρες.
 

pierre7

Member
Μηνύματα
21
Likes
13
Αυτο που διαβασα με εκπληξη,ειναι οτι εχουν ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ πλεον τα εβδομαδιαια και 3ημερα ενιαια εισητηρια...Αυτα που ηταν δηλαδη για ολο το αμαλφι ή για το τραινο που σε παει ναπολη-σορρεντο κτλ κτλ...μονο ημερησια και απλα εισητηρια,ΤΟΠΙΚΑ,στις μεγαλες πολεις δηλαδη...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αυτο που διαβασα με εκπληξη,ειναι οτι εχουν ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ πλεον τα εβδομαδιαια και 3ημερα ενιαια εισητηρια...Αυτα που ηταν δηλαδη για ολο το αμαλφι ή για το τραινο που σε παει ναπολη-σορρεντο κτλ κτλ...μονο ημερησια και απλα εισητηρια,ΤΟΠΙΚΑ,στις μεγαλες πολεις δηλαδη...
που το διάβασες αν επιτρέπεται?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom