Ποια μέρη θέλετε να δείτε?

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
ποια μέρη δεν θα θελαμε να δούμε θα ήταν ίσως πιο εύκολη ερώτηση!!:) προσωπικά, θα ηθελα να τα δω ολα!!!! είναι..."αυτός ο κόσμος ο μικρός ο μέγας"!
αδυναμία σαφώς σε εκείνα τα ταξίδια, τα μακρινα κι ονειρεμένα! :Νησιά του Πάσχα, Χιλή, Περού, Μεξικό, υπερσιβηρικός, δρόμος του Μεταξιού (αυτό κι αν θα ήταν εμπειρία), Κίνα, Ινδίες, Nεπαλ,Αργεντινή, Παταγωνία -γη του πυρρός, Ταλλίν.....και ποσα άλλα!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Χμμμ...παντού,σε όλο τον κόσμο αν είναι δυνατόν..με κάποια ιδιαίτερη προτίμηση στα ακόλουθα! Λοιπόν,θα τα ταξινομήσω ανά ήπειρο :D
Ευρώπη : Για να μην πολυλογώ, θέλω να τη γυρίσω σχεδόν όλη,να δω όσες περισσότερες χώρες(πόλεις,νησιά) μπορώ..κοντά είναι άλλωστε,πιο κοντινός και προσιτός στόχος!Για τα επόμενα τέσσερα-πέντε χρόνια θα δώσω προτεραιότητα στη Βενετία και το Μιλάνο,το Λονδίνο,την Κωνσταντινούπολη,τα Κανάρια Νησιά,τη Φιλανδία,τη Βιέννη,το Άμστερνταμ,την Ελβετία...και ας σταματήσω εδώ..γιατί δε συμμαζεύομαι..χαχα! :bleh:
Αφρική : Θέλω να πάω στην Αίγυπτο(Κάιρο,Σάρμ Έλ Σείχ-Χουργκάντα,κρουαζιέρα στο Νείλο), να απολαύσω εξωτικές παραλίες και παραδεισένιες διακοπές στις Σεϋχέλλες και στον Μαυρίκιο, να δω το λευκό καρχαρία στο Cape Town στη Νότια Αφρική :haha:, να πραγματοποιήσω ένα σαφάρι στην Κένυα και να θαυμάσω το μοναδικό κόκκινο ηλιοβασίλεμα και τέλος, να κάνω ένα ταξίδι στην Τανζανία-Ζανζιβάρη :cool:!
Αμερική : Έχουμε και λέμε...δεν θα τελειώσω ποτέ :bleh: Θέλω οπωσδήποτε να κάνω ένα ταξίδι στη Νέα Υόρκη, ένα στην πανέμορφη Αλάσκα, ένα στο Μαϊάμι και να το συνδυάσω με Καραϊβική και συγκεκριμένα με τις εξωτικές Μπαχάμες, ένα στο Ορλάντο να ξεφαντώσω στα πάρκα :clap: και να το συνδυάσω και αυτό με νησάκι της Καραϊβικής,το Grand Cayman...Συνεχίζω με Καραϊβική πάλι που την έχω απωθημένο και :shock: ..Άγιο Δομίνικο,Τζαμάικα,Μπαρμπάντος,Virgin Islands και πάαααααρα πολλά ακόμη,μακάρι να μπορέσω να δω έστω τα μισά,να περπατήσω σε χρυσαφένιες αμμουδιές με αμέτρητους κοκοφοίνικες,να κολυμπήσω με δελφίνια,να απολαύσω τα ζεστά γαλαζοπράσινα εξωτικά νερά! Επίσης,θα λάτρευα ένα ταξίδι σε Λας Βέγκας-Λος Άντζελες και Σαν Ντιέγκο,πιστεύω θα είναι μοναδική εμπειρία! Ακόμη, θέλω να ταξιδέψω στο Μεξικό και συγκεκριμένα σε Cancun-Tulum-Isla Mujeres αφότου διάβασα την φοβερή ιστορία της go2thebeach..αν δείς αυτό το μήνυμα,να ξέρεις πως γράφεις φανταστικά και αναφέρομαι σε όλα τα συγγραφικά σου αριστουργήματα :D και θα ολοκληρώσω με τη Νότια Αμερική και το ταξίδι ''μακρυνό όνειρο'' σε Βραζιλία-Αργεντινή-Παραγουάη-Ουρουγουάη καθώς και στη Βενεζουέλα με διακαή πόθο για το Λος Ρόκες!
Ασία : Λοιπόν, ένα ταξιδάκι στο Ντουμπάι :D , στις Μαλδίβες για ευνόητους λόγους :snorkel:, στο εξωτικό Μπαλί σε συνδυασμό με Σιγκαπούρη, στη Σρι Λάνκα, στην Ταϊλάνδη φυσικά :rolleyes:, στη Μαλαισία και ειδικά στα Perhentian Islands!
Ωκεανία : Το όνειρο μου είναι να πάω στη Γαλλική Πολυνησία και να μείνω σε water villa στα νησάκια Μπόρα Μπόρα,Μουρέα και Ταϊτή! Επίσης θα ήθελα σαν τρελή να επισκεφτώ τα νησιά Κουκ και τα νησιά Φίτζι! Τέλος, ένα ταξιδάκι στην Αυστραλία(Σίδνευ,Μελβούρνη και Νησί Χερόν{Great Barrier Reef}) θα ήταν φανταστικό!
Αυτά τα λίγα παιδιά!Είμαι άρρωστη και εθισμένη :roll: but a girl can dream...Τα ταξίδια είναι τρόπος ζωής και πάθος!Θεωρώ τυχερό όποιον έχει καταφέρει να δει έστω τα μισά από αυτά που έγραψα!Καλά μας ταξίδια λοιπόν! :clap:
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Mια και ζω στον Καναδά, ταξίδι όνειρο είναι το Γιούκον, αλλά και το Νιούφενλαντ. Λίγο πιο πέρα είναι δύο νησάκια που ανήκουν στη Γαλλία, το Σεν Πιέρ και Μικελόν. Εννοείται πως θέλω να κάνω τις διαδρομές με αυτοκίνητο ή τρένο!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.786
Likes
18.194
Χμμμ...παντού,σε όλο τον κόσμο αν είναι δυνατόν..με κάποια ιδιαίτερη προτίμηση στα ακόλουθα! Λοιπόν,θα τα ταξινομήσω ανά ήπειρο :D
Ευρώπη : Για να μην πολυλογώ, θέλω να τη γυρίσω σχεδόν όλη,να δω όσες περισσότερες χώρες(πόλεις,νησιά) μπορώ..κοντά είναι άλλωστε,πιο κοντινός και προσιτός στόχος!Για τα επόμενα τέσσερα-πέντε χρόνια θα δώσω προτεραιότητα στη Βενετία και το Μιλάνο,το Λονδίνο,την Κωνσταντινούπολη,τα Κανάρια Νησιά,τη Φιλανδία,τη Βιέννη,το Άμστερνταμ,την Ελβετία...και ας σταματήσω εδώ..γιατί δε συμμαζεύομαι..χαχα! :bleh:
Αφρική : Θέλω να πάω στην Αίγυπτο(Κάιρο,Σάρμ Έλ Σείχ-Χουργκάντα,κρουαζιέρα στο Νείλο), να απολαύσω εξωτικές παραλίες και παραδεισένιες διακοπές στις Σεϋχέλλες και στον Μαυρίκιο, να δω το λευκό καρχαρία στο Cape Town στη Νότια Αφρική :haha:, να πραγματοποιήσω ένα σαφάρι στην Κένυα και να θαυμάσω το μοναδικό κόκκινο ηλιοβασίλεμα και τέλος, να κάνω ένα ταξίδι στην Τανζανία-Ζανζιβάρη :cool:!
Αμερική : Έχουμε και λέμε...δεν θα τελειώσω ποτέ :bleh: Θέλω οπωσδήποτε να κάνω ένα ταξίδι στη Νέα Υόρκη, ένα στην πανέμορφη Αλάσκα, ένα στο Μαϊάμι και να το συνδυάσω με Καραϊβική και συγκεκριμένα με τις εξωτικές Μπαχάμες, ένα στο Ορλάντο να ξεφαντώσω στα πάρκα :clap: και να το συνδυάσω και αυτό με νησάκι της Καραϊβικής,το Grand Cayman...Συνεχίζω με Καραϊβική πάλι που την έχω απωθημένο και :shock: ..Άγιο Δομίνικο,Τζαμάικα,Μπαρμπάντος,Virgin Islands και πάαααααρα πολλά ακόμη,μακάρι να μπορέσω να δω έστω τα μισά,να περπατήσω σε χρυσαφένιες αμμουδιές με αμέτρητους κοκοφοίνικες,να κολυμπήσω με δελφίνια,να απολαύσω τα ζεστά γαλαζοπράσινα εξωτικά νερά! Επίσης,θα λάτρευα ένα ταξίδι σε Λας Βέγκας-Λος Άντζελες και Σαν Ντιέγκο,πιστεύω θα είναι μοναδική εμπειρία! Ακόμη, θέλω να ταξιδέψω στο Μεξικό και συγκεκριμένα σε Cancun-Tulum-Isla Mujeres αφότου διάβασα την φοβερή ιστορία της go2thebeach..αν δείς αυτό το μήνυμα,να ξέρεις πως γράφεις φανταστικά και αναφέρομαι σε όλα τα συγγραφικά σου αριστουργήματα :D και θα ολοκληρώσω με τη Νότια Αμερική και το ταξίδι ''μακρυνό όνειρο'' σε Βραζιλία-Αργεντινή-Παραγουάη-Ουρουγουάη καθώς και στη Βενεζουέλα με διακαή πόθο για το Λος Ρόκες!
Ασία : Λοιπόν, ένα ταξιδάκι στο Ντουμπάι :D , στις Μαλδίβες για ευνόητους λόγους :snorkel:, στο εξωτικό Μπαλί σε συνδυασμό με Σιγκαπούρη, στη Σρι Λάνκα, στην Ταϊλάνδη φυσικά :rolleyes:, στη Μαλαισία και ειδικά στα Perhentian Islands!
Ωκεανία : Το όνειρο μου είναι να πάω στη Γαλλική Πολυνησία και να μείνω σε water villa στα νησάκια Μπόρα Μπόρα,Μουρέα και Ταϊτή! Επίσης θα ήθελα σαν τρελή να επισκεφτώ τα νησιά Κουκ και τα νησιά Φίτζι! Τέλος, ένα ταξιδάκι στην Αυστραλία(Σίδνευ,Μελβούρνη και Νησί Χερόν{Great Barrier Reef}) θα ήταν φανταστικό!
Αυτά τα λίγα παιδιά!Είμαι άρρωστη και εθισμένη :roll: but a girl can dream...Τα ταξίδια είναι τρόπος ζωής και πάθος!Θεωρώ τυχερό όποιον έχει καταφέρει να δει έστω τα μισά από αυτά που έγραψα!Καλά μας ταξίδια λοιπόν! :clap:
Εσύ είσαι σε πολύ καλό δρόμο πάντως :D Ωραία αρρώστεια όμως ε? :bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.376
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
nicole.g.<3 Το διαβασα το σχολιο σου και ηταν πολυ γλυκο αν και υπερβολικο.
Παντως ειναι ωραιο να ξερεις οτι καποιος ταξιδιψε μαζι σου μεσα απο την ταξιδιωτικη σου ιστορια και πηρε ιδεες. Γιάυτο και η λιστα σου ειναι ατελειωτη βρε παιδι μου :bleh:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
nicole.g.<3 δεν ξερω τι δουλεια κανεις αλλα ενας γρηγορος τροπος να δεις αυτα τα μερη ειναι να γινει ναυτικος!!

Νομιζω η τελεια δουλεια για εσενα!!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
''Εσύ είσαι σε πολύ καλό δρόμο πάντως :D Ωραία αρρώστεια όμως ε? :b''

Χαχα! Βρίσκεις?:D Είμαι λες ε? Φίλε GTS το συναίσθημα μετά από κάθε ταξίδι είναι μοναδικό,δεν μπορώ να το περιγράψω..απλά νιώθω γεμάτη! Αν κρίνω από τον ταξιδιωτικό σου χάρτη είσαι από τους τυχερούς πολυταξιδεμένους...:) Άμα η αρρώστια μας κάνει ευτυχισμένους και μας γεμίζει γιατί να θέλουμε ν'απαλλαγούμε από αυτή? :bleh: Δε βλάπτουμε και κανέναν,όλοι οι εθισμένοι εδώ έχουμε μαζευτεί :lol:


''nicole.g.<3 Το διαβασα το σχολιο σου και ηταν πολυ γλυκο αν και υπερβολικο.
Παντως ειναι ωραιο να ξερεις οτι καποιος ταξιδιψε μαζι σου μεσα απο την ταξιδιωτικη σου ιστορια και πηρε ιδεες. Γιάυτο και η λιστα σου ειναι ατελειωτη βρε παιδι μου:bleh: ''

Αγαπητή go2dbeach είμαι σίγουρη πως δεν είμαι η πρώτη που στο λέει αυτό! :D Έχεις το χάρισμα να βάζεις τον αναγνώστη μέσα στην ιστορία! όχι μόνο απόλαυσα να διαβάζω τις ταξιδιωτικές σου περιπέτειες,αλλά μου καλλιέργησες το ενδιαφέρον για μέρη που τα είχα στο πίσω μέρος του μυαλού! Άσε που έχω και εγώ μια τρέλα με παραλία,και όσο να'ναι... με διέλυσες :bleh: ΧΑΧΑ!Ατελείωτη,ναιιιι,δε βαριέσαι..είμαι 21..πιστεύω μέχρι τα 100 που θα φτάσω,κάτι προλαβαίνω :bleh:


''nicole.g.<3 δεν ξερω τι δουλεια κανεις αλλα ενας γρηγορος τροπος να δεις αυτα τα μερη ειναι να γινει ναυτικος!!

Νομιζω η τελεια δουλεια για εσενα!!''



Χαχα! Φίλε jimp φοιτήτρια οικονομικών επιστημών είμαι,λες προλαβαίνω ν'αλλάξω καριέρα? Πάντως αν το έκανα,η ιδανική δουλειά για μένα θα ήταν να γίνω ταξιδιωτικός συγγραφέας στο travel channel :bleh: Και γρήγορα,.. και εύκολα,.. και χλιδάτα,.. και να με πληρώνουν κιόλας :haha:
 

princessakiz

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
εδιμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
περου
χμμμμ, άπειρα μέρη αλλά θα μπορούσα να ξεχωρίσω: Περού, Ινδία, Υεμένη, Μαδαγασκάρη
 

mlefkad

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θέλω να πάω Αλάσκα και να είναι συνέχεια μέρα!!!! Κάτι παρόμοιο με Σκανδιναβία δηλαδή. Και φυσικά Μόσχα, που λατρεύω απ' όσα έχω δει....
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Θέλω πολύ να κάνω πάλι ένα μακρινό ταξίδι (το τελευταίο ήταν πριν 5,5 χρόνια). Κατά προτίμηση Ασία (πάλι).
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.543
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom