Ποια μέρη θέλετε να δείτε?

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Στην γη του πυρρος (Παταγωνια) χωρις 2η σκεψη και στο απολυτα αντιθετο τοπιο στην Αλασκα πριν αλοιωθει τελειως το τοπιο με τις κλιματολογικες αλλαγες!
 

Vicky.Pireus

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα - Μπόρα
Προς το παρόν έχω μπροστά μου το Μπαλί, κρατάω στα χεράκια μου τα εισητήρια και περιμένω την 13η μέρα του Ιανουαρίου για να φύγω!
Μετά το Μπαλί θέλω Ευρώπη, την Άνοιξη λογαριάζω να πάω ένα Σαββατοκύριακο στο Αμστερνταμ και μετα θα μπουν σε σειρά Γαλλία και Ιταλία που θέλω να πάω σε περισσότερες από μια πόλεις τους.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
dream προορισμοι μου
η κουβα για την αυθεντικότητά της,
το μεξικο για τον πολιτισμό και τη φυσικη ομορφια του,
το χονγκ-κονγκ για το ιδιαιτερο χρωμα του,
η αργεντινή και η βραζιλία για τη διαφορετικότητα τους,
η σιγκαπουρη και η μπαγκογκ για το περίεργο κραμα ανατολης-δύσης
Δυστυχως αυτά τα ταξίδια απαιτούν πολύ χρόνο και χρημα, μια ζωή δε φτανει...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.029
Θα ήθελα να επισκεφθώ:
Γαλλική Πολυνησία
Φίτζι
Νέα Γουϊνέα
Αυστραλία
Ιαπωνία
Ινδία - Νεπάλ - Θιβέτ
Αμαζόνιος
Νότια Αφρική
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Που να αρχίσω και που να τελειώσω:

Ινδία
Βιρμανία (ξανά)
Ινδοκίνα
Μογγολία
Μπουτάν
Θιβετ
Νεπάλ και
Κασμίρ- Λαντάκ
Γιουνάν (Κίνα)
Ιράν
Υεμένη
Ζανζιβάρη
Τανζανία
Μαδαγασκάρη
Μονζαμβίκη
Μπενίν
Αιθιοπία
Ναμίμπια
Μπελίζ
Κούβα
Γη του Πυρός και Ανταρκτική (για να δω φάλαινες)
και πάρα πολλά ακόμη πχ από Τουρκία την Ουρφα και τη Μαρντιν τη Σαφράμπολη και όρος Νεμρωδ
Συρία και Ιορδανία αλλά αυτά τα θεωρώ πιο "εύκολα" καθότι γειτονιά.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
και πάρα πολλά ακόμη πχ από Τουρκία την Ουρφα και τη Μαρντιν τη Σαφράμπολη και όρος Νεμρωδ
.[/QUOTE]

το Μαρντιν ειναι απλά ενα διαμάντι Ερση.. οπως και ολη η νοτιοανατολική τουρκία..
στη Σαφράμπολη και στον τουρκικο Πόντο θελω και εγώ να παω..

να σ¨ευχαριστήσω για όλες τις συμβουλές σου για την Πόλη , τα εκτυπωσα όλα και τα ακολουθούσα κατα πόδας!
καλή χρονιά να εχουμε!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πολυ πολυ χαιρομαι που μπορεσα να σε εξυπηρετησω. Ελπιζω να περασες ομορφα στην Πολη με τους φιλους σου
 

HELEN

Member
Μηνύματα
41
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική
Θέλω πολύ να καταφέρω να δώ κάποιους ποταμούς. Τον Γάγγη, τον Αμαζόνιο και τον Μισσισιπή. Το έχω βάλει σκοπό, ελπίζω να αξίζει τον κόπο. Όλοι έχουν και μια μεγάλη ιστορία να σου πουν.
 

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδήποτε
Όλη την κεντρική και την Λατινική Αμερική. Μετά Νεπάλ-Θιβέτ-Ινδία-Ιαπωνία-Κίνα-Ταυλάνδη-Ινδονησία. Και για το τέλος να δω το βόρειο σέλας στον αρκτικό κύκλο. Ελπίζω και εύχομαι μέσα στην πενταετία να τα καλύψω.
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Να πω,να πω!!

Σε ποια μέρη θα θέλατε να ταξιδέψετε οπωσδήποτε? Ποια μέρη θα θέλατε να δείτε εάν το σκεφτείτε έξω από τη σφαίρα των όποιων οικονομικών δυνατοτήτων έχετε?


Εγώ μερικά από τα ταξίδια που θα ήθελα πολύ να κάνω είναι στην Κίνα, στη Βραζιλία, ένα road trip στις ΗΠΑ, αλλά και στην Αλάσκα. :p

Για πείτε για πείτε :)
Θέλω να ταξιδέψω Περού-Αμαζόνιο,Βενεζουέλα-καταρράκτες Ιγκουασού,νησί Μαργαρίτα!!!Να γίνει και να σας γράψω πολλάαα!!;):lol:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Τα περισσοτερα μερη που ονειρευομουν πατντα να επισκεφθώ ,η τυχη το εφερε να τα πραγματοποιησω αυτα τα ταξιδια (Ανταρτκτικη,Κινα,Αυστραλια κοραλιογενη υφαλο,Ιμαλαια,Αμαζονιο,Παταγονια,,Γη του Πυρος ,Ηπα,Μεξικο.) .Απο αυτά που μείναν ,4 έχουν προτεραιοτητα τωρα και αυτα ειναι :1)Πτηση με μικρο αεροπλανο πανω απο το εθνικο παρκο της Βραζιλια Lencois Marahenses 2)Καταβαση με πλοιο του ποταμου Σεπικ στην Παπούα Νεα Γουινέα 3)Επισκεψη στο Cradle mountain και πλεύση στον ποταμο Gordon στην Τασμανια.4)Περιήγηση στο Φιορδ του Milford sound στη Νεα Ζηλανδια.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω θελω ολο τον κοσμο...εκτος απο μερικα κρατη της Αφρικης για λογους ασφαλειας...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.004
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom