Ποιο είναι το χειρότερο μέρος που έχετε επισκεφτεί και γιατί?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
απο εσωτερικο ασχημη πολη -περιοχη ο πλαταμωνας-δεν μου αρεσε καθολου ουτε η θαλασσα ουτε η παραλια ουτε η βραδινη ζωη!ειχα καλη παρεα βεβαια!

απο εξωτερικο λυπαμαι που θα στεναχωρησω καπιους δεν μαρεσε το παρισι(φταινε ολα μαζι,λιγο το οτι αρρωστησα,λιγο το χαλια δωματιο,λιγο η βρωμια,λιγο η αγενεια,λιγο οτι τους μιλουσα γαλλικα κ μου απαντουσαν αγγλικα ή το αντιστροφο...με ξενερωσαν απιστευτα!)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Σίγουρα δεν φημίζομαι για την εξυπνάδα μου αλλά το παλεύω... εσύ όμως μήπως έχεις ένα θέμα με την κατανόηση των Ελληνικών?

Συμφορμίτες έγραψαν πιο πάνω ότι θεωρούν την Αθήνα την πιο άσχημη πρωτεύουσα της Ευρώπης... όταν λοιπόν διαβάζω δηλώσεις του στυλ η Αθήνα είναι η πιο άσχημη πρωτεύουσα της Ευρώπης, τα ψήγματα εξυπνάδας που έχω επαναστατούν και αυθόρμητα ρωτούν... έχετε πάει σε όλες τις Ευρωπαικές πρωτεύουσες και κάνετε συγκρίσεις?

Υ.Γ. το θέμα taver είναι αν το Σεράγιεβο είναι ωραιότερο από την Αθήνα... αν δεν είναι λυπάμαι αλλά είσαι εκτός θέματος...

Υ.Γ. Ναι έχω πάει σε όλες εκτός από το Σεράγιεβο... και όλες είχαν τα χάλια τους τα μαύρα... πάρα πολύ πιο άσχημες από την Αθήνα...
Δε σας τα λεγα ο τύπος σήμερα είναι Αθήνα αύριο ποιος ξέρει?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.077
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υ.Γ. το θέμα taver είναι αν το Σεράγιεβο είναι ωραιότερο από την Αθήνα... αν δεν είναι λυπάμαι αλλά είσαι εκτός θέματος...
Δεν κάνω ποτέ συγκρίσεις μεταξύ προορισμών. Αλλά και για το συγκεκριμένο, είναι εντελώς διαφορετική η κλίμακα, μιλάμε για μια μικρή πόλη των 300.000 κατοίκων που περισσότερο θυμίζει μεγάλο χωριό. Υστερεί σημαντικά στο τι μπορεί να κάνει κανείς στην πόλη, αλλά αν το δεις αποκλειστικά από την άποψη του "ωραιότερο" (δηλαδή από αισθητική άποψη), μάλλον υπερτερεί.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
απο εσωτερικο ασχημη πολη -περιοχη ο πλαταμωνας-δεν μου αρεσε καθολου ουτε η θαλασσα ουτε η παραλια ουτε η βραδινη ζωη!ειχα καλη παρεα βεβαια!

απο εξωτερικο λυπαμαι που θα στεναχωρησω καπιους δεν μαρεσε το παρισι(φταινε ολα μαζι,λιγο το οτι αρρωστησα,λιγο το χαλια δωματιο,λιγο η βρωμια,λιγο η αγενεια,λιγο οτι τους μιλουσα γαλλικα κ μου απαντουσαν αγγλικα ή το αντιστροφο...με ξενερωσαν απιστευτα!)
μαλλον ετυχες στην περιπτωση...σιγουρα αντικειμενικα δεν μπορουμε να πουμε οτι ειναι ασχημο το παρισι..υποκειμενικα εσυ πες το;)
βεβαια ουτε και την αθηνα χειροτερη της ευρωπης.....εγω μιλουσα για το κεντρο που ναι χαλια..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
απο εξωτερικο λυπαμαι που θα στεναχωρησω καπιους δεν μαρεσε το παρισι(φταινε ολα μαζι,λιγο το οτι αρρωστησα,λιγο το χαλια δωματιο,λιγο η βρωμια,λιγο η αγενεια,λιγο οτι τους μιλουσα γαλλικα κ μου απαντουσαν αγγλικα ή το αντιστροφο...με ξενερωσαν απιστευτα!)
Πιάσανε οι ζέστες για τα καλά... δεν είναι τίποτε elbono, κάνε κανένα ντουζάκι, τρώγε φρούτα και μην πίνεις αλκοόλ... θα σου περάσει...

Μετά πήγαινε και αγόρασε δύο εισιτήρια για Παρίσι... να πας να το δεις βρε αδερφέ, γιατί μάλλον κάπου αλλού θα πήγες...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν κάνω ποτέ συγκρίσεις μεταξύ προορισμών. Αλλά και για το συγκεκριμένο, είναι εντελώς διαφορετική η κλίμακα, μιλάμε για μια μικρή πόλη των 300.000 κατοίκων που περισσότερο θυμίζει μεγάλο χωριό. Υστερεί σημαντικά στο τι μπορεί να κάνει κανείς στην πόλη, αλλά αν το δεις αποκλειστικά από την άποψη του "ωραιότερο" (δηλαδή από αισθητική άποψη), μάλλον υπερτερεί.
Με άλλα λόγια taver αν κάποιος πρέπει να διαλέξει μεταξύ Αθήνας και Σεράγιεβο να προτιμήσει Σεράγιεβο? Το ήξερα εγώ ότι η πρωτεύουσα της Βοσνίας είναι κρυμένο τουριστικό διαμάντι αλλά δυστυχώς δεν πρόκαμα να πάω...τι κρίμα να μην έχω δική μου άποψη...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
καλά εσύ μη βάλεις και στοίχημα ότι δεν έχει πάει σε όλα αυτά γιατί μπορει και να το χάσεις ο άνθρωπός είναι........ σήμερα είναι εδώ αύριο αλλού;)
δεν είπα αν έχει ή δεν έχει πάει σ'αυτά.είπα πως ούτε καν αυτός δεν έχει πάει σ' όλα τα μέρη του κόσμου και άρα μπορεί να υπάρχουν και χειρότερα απο αυτά που αναφέρει.αλλά και αυτός αναφέρει αυτά που θεωρεί χειρότερα με βάση όμως αυτά που γνωρίζει.ε,το ίδιο κάνουν και οι άλλοι.;);)
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Σίγουρα δεν φημίζομαι για την εξυπνάδα μου αλλά το παλεύω... εσύ όμως μήπως έχεις ένα θέμα με την κατανόηση των Ελληνικών?

Σ
Υ.Γ. το θέμα taver είναι αν το Σεράγιεβο είναι ωραιότερο από την Αθήνα... αν δεν είναι λυπάμαι αλλά είσαι εκτός θέματος]

το θέμα δεν είνα αν είνα ωραιότερο το Σεράγιεβο απο την Αθήνα,αλλά ποιό είναι το πιο άσχημο μέρος που έχει επισκεφτεί ο καθένας.άρα το θέμα είναι υποκειμενικό και αν κάποιος θεωρεί ασχημότερη την Αθήνα ή δεν ξέρω εγώ ποιά πόλη ,η απάντησή του δεν δέχεται αμφισβήτηση,γιατί απλά εκφράζει την γνώμη του,που νομίζω πως δικαιούται να έχει(ή μήπως όχι?)αυτό απαντά και στην ερώτηση που φαίνεται παραπάνω.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
απο εσωτερικο ασχημη πολη -περιοχη ο πλαταμωνας-δεν μου αρεσε καθολου ουτε η θαλασσα ουτε η παραλια ουτε η βραδινη ζωη!ειχα καλη παρεα βεβαια!

απο εξωτερικο λυπαμαι που θα στεναχωρησω καπιους δεν μαρεσε το παρισι(φταινε ολα μαζι,λιγο το οτι αρρωστησα,λιγο το χαλια δωματιο,λιγο η βρωμια,λιγο η αγενεια,λιγο οτι τους μιλουσα γαλλικα κ μου απαντουσαν αγγλικα ή το αντιστροφο...με ξενερωσαν απιστευτα!)


πως τολμάς????????αυτό αγγίζει τα όρια της βλασφημίας.να πας ν' αυτομαστιγωθείς αμέσως,αλλιώς μπορεί και να αποκεφαλιστείς εν μέσω πλατείας προς γνώση και συμμόρφωση και άλλων αντεπαναστατικών δυνάμεων!!!!!!!:roll:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Το χειρότερο μέρος που έχω πάει??
Μμμμμμμμμ, προσπαθώ να ξεχωρίσω ένα αλλα τελικά είναι μάλλον τέσσερα..

Ρώμη: γιατί είναι βρώμικη κι επικίνδυνη..
Βερολίνο: γιατί ακόμα να λυθεί το πρόβλημα με τα κλιματιστικά..
Παρίσι: λόγω αγένειας..
Βαρκελώνη: χωρίς σχόλια..
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Πιστεύω οτι κανείς δεν έχει το δικαίωμα να χαρακτηρίσει μια πόλη ή μια χώρα "ασχημη".. Οι απόψεις ποτέ δεν θα συμπίπτουν!
Μπορούμε να πούμε οτι μια χώρα δεν ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία μας με τον τρόπο σκέψη μας και με τις "εικόνες" που περιμένουμε να αντικρίσουμε...
Άλλωστε διακοπές πάμε για να γνωρίσουμε όλες αυτές τις διαφορετικές χώρες και τον διαφορετικό τρόπο ζωης... Διαφορετικά τα ταξίδια δεν θα είχαν νόημα...
Να σημειωθεί οτι πάντα η παρέα και η ψυχολογία του καθενός παίζουν σημαντικό ρόλο στις διακοπές (αν οχι τον σημαντικότερο)....
Ετσι λοιπόν εγώ δεν έχω επισκεφτεί κάποιο άσχημο μέρος. Είμαι έτοιμη για όλα!!! :)))
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Το χειρότερο μέρος που έχω πάει??
Μμμμμμμμμ, προσπαθώ να ξεχωρίσω ένα αλλα τελικά είναι μάλλον τέσσερα..

Ρώμη: γιατί είναι βρώμικη κι επικίνδυνη..
Βερολίνο: γιατί ακόμα να λυθεί το πρόβλημα με τα κλιματιστικά..
Παρίσι: λόγω αγένειας..
Βαρκελώνη: χωρίς σχόλια..
sapienza κορίτσι μου πρέπει να έχεις πρόβλημα... τι θα πει βαρκελώνη χωρίς σχόλια?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.441
Μέλη
38.921
Νεότερο μέλος
ArisSophie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom