Ποιο είναι το χειρότερο μέρος που έχετε επισκεφτεί και γιατί?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Διαφωνω για οσα λετε για Θεσσαλονικη, ειναι στην καρδια μου. Ισως γιατι εκει περασα μερικες απο τις καλυτερες στιγμες της ζωης μου και ειμαι μακεδονας στην καταγωγη (και απο παλιοτερες ριζες ποντιος). Sorry, ξχασα την χειροτερη ολων: Αθηνα. Εκτος απο την περιοχη γυρω απο την ακροπολη που τη λατρευω και ειναι το μονιμο στεκι μου για κυριακατικο πρωινο καφεδακι και ελαχιστα αλλα μερη της, ολη η υπολοιπη ειναι ενα σκετο μπαχαλο.
καλα αποψεις ειναι αυτες...

ΥΓ κ εγω Μακεδονας ειμαι, κ μενω στην Θεσνικη...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
κι εγω απο τη μακεδονια ειμαι και παρολο που οταν ηρθε η ωρα να διαλεξω τοπο κατοικιας διαλεξα την αθηνα απο τη θεσσαλονικη και λατρευω την αθηνα (με ολα τα εκατομμυρια ασχημα της), δε θα ελεγα ποτε τη θεσσαλονικη το χειροτερο μερος που εχω επισκεφθει...

και επισης, οσο και αν καποια μερη δεν εχουν κατι να τραβηξουν τον κοσμο οσο καποια αλλα τα οποια εχουν το "χαρισμα", πιστευω οτι καθε τοπος ακομη και ο πιο "ασχημος" εχει κατι ωραιο για καποιον που θελει να τον ανακαλυψει.. απο τη μικροτερη κρυμμενη γωνια μεχρι κατι μεγαλυτερο που δε βλεπουμε με την πρωτη οψη ;)
 

libi

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καράκας βρέθηκα τυχαία και για 1,5 μέρα αλλά είναι απ'τα λίγα μέρη που πραγματικά τρόμαξα (από πλευράς ασφάλειας εννοώ).
 

GREG1979

Member
Μηνύματα
35
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΑΝΓΚΟΚ-ΠΟΥΚΕΤ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Απο ελλαδα Λαρισα , απο ευρωπη η Μπολονια μια εντελως γκριζα πολη χωρις κατι το ιδιαιτερο .
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
απο ευρωπη η Μπολονια μια εντελως γκριζα πολη χωρις κατι το ιδιαιτερο .
την αδικείς λιγο..έχει μουντό καιρό αλλά αξιοπρεπές κέντρο και εξαιρετικό φαγητό, πρωτεύουσα σε μία από περιφέρειες-γαστρονομικούς παραδείσους της Ιταλίας..
 
Μηνύματα
773
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Εγώ θα πρωτοτυπήσω. Από εξωτερικό, μακράν τη χειρότερη εντύπωση μου έκανε η Γκίζα με τις πυραμίδες. Άκρως τουριστικοποιημένη με τον κακό τρόπο, άκρως βρώμικη και με ενοχλητικότατους μικροπωλητές (τους πιο ενοχλητικούς από όλο το Μαγκρέμπ).
Από Ελλάδα θα πω Ηράκλειο, τελείως απρόσωπη πόλη, ανάποδα δομημένη και με τουπέ!
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
την αδικείς λιγο..έχει μουντό καιρό αλλά αξιοπρεπές κέντρο και εξαιρετικό φαγητό, πρωτεύουσα σε μία από περιφέρειες-γαστρονομικούς παραδείσους της Ιταλίας..
και εγω που πηγα αρχες ιουνιου,ηταν πολυ ομορφα.τελικα μαλλον παιζει ρολο και το τι εποχη θα επισκεφτεις την καθε πολη.
 

Mariflowers

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Machu Picchu & Bora-Bora
Εμενα απο Ελλαδα, το χειροτερο μερος που εχω παει ειναι η Ορεστιαδα, και απο εξωτερικο η Ιsparta στην Τουρκια.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Last edited by a moderator:

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Ας με συγχωρήσουν οι φίλοι του φόρουμ που τυχόν να έχουν καταγωγή από εκεί( και η κολλητή μου φίλη) αλλά το χειρότερο μέρος που έχω επισκεφθεί είναι η Θήβα, άσχετα οτι περνάω καλά όταν πάω. Τη θεωρώ πολύ άσχημη πόλη.
 

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδήποτε
Νάπολι που σπούδαζε ο αδερφός μου. Απλά απαίσια. Τον θαυμάζω που άντεξε 2 χρόνια.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Κι εγώ συμφωνώ ότι η Θεσσαλονίκη έχει ψιλοχάλια αλλά άλλο αυτό και άλλο να λέω οτι είναι η ασχημότερη πόλη που έχω δει στη ζωή μου...
σωστόοοοος!:clap:

προσπαθώ να σκεφτώ ένα μέρος που εχω βρεθει για να χαρακτηρίσω ως το πιο άσχημο και δεν βρίσκω κάποιο!
Μάλλον πολύ τυχερός πρέπει να είμαι!:haha:
Ισως να φταίει το γεγονός οτι εχω ταξιδέψει μόνο Ευρώπη!:cool:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom