Ποιο τραγούδι σας ταξιδεύει?

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
με κάποιους μαλλιάδες και μεταλλάδες (?) να χτυπιούνται μπροστά στη σκηνή
Αυτό δεν θα έπρεπε να σε ξενίζει, διότι ο Ρακιντζής είχε συνεργαστεί σ' έναν δίσκο του με τον Ian Gillan. Να και το κομμάτι που λεν μαζί:

Στον ίδιο δίσκο λοιπόν βρίσκεται και μια φοβερή ροκιά που σίγουρα οι μαλλιάδες της εποχής το κρυφογούσταραν!

 
Μηνύματα
152
Likes
1.104
Έχω την αίσθηση ότι οι ροκάδες της εποχής είχαν ξενερώσει με τη συνεργασία Ρακιντζή - Gillan κι είχαν εκφραστεί απαξιωτικά (γνωστή άλλωστε η προαιώνια κόντρα μεταξύ ροκάδων και καρεκλάδων).

Ροκάδες και μεταλλάδες στον Ρακιντζή (σχετικά νεαροί, όσο τους είδα από τον εξώστη) ήταν σίγουρα παράδοξο θέαμα, γιατί οι εν λόγω μουσικόφιλοι είναι συνήθως κολλημένοι μόνο σ’ αυτά τα 2 μουσικά είδη (και θα έπρεπε να φάνε στη μάπα 2 ώρες τις trance-ιές του Μιχάλη, τα S.A.G.A.P.O και να πληρώσουν και εισιτήριο…) too much μου έκανε γι΄αυτό κι η έκπληξις

Και στο Δαχτυλίδι έγινε χαμός!

Άντε καλή μας χρονιά, πάντα με δυνατά live!

Υ.Γ. Αχ, μου άνοιξε τώρα η όρεξη και για ποτάκι στον Τερλέγκα...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.520
Ο Βασίλειος Τ. μας ταξιδεύει στα βασίλεια της καρδιάς, των στεναγμών και των οδυρμών. Άψογη η ανάλυση της κυρίας Π. Θα έπρεπε να διδάσκεται σε όλα τα σχολεία....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.073
Πολύ θα ήθελα να ήταν δική μου η ανάλυση. Αλλά με πρόλαβαν τα καλόπαιδα του "Συλλόγου φίλων και μελέτης έργου Βασιλείου Τερλέγκα" - έχω βάλει και παραπομπή, θα ήταν άδικο να πάρω τα εύσημα. Όχι ότι δεν τη ζήλεψα, βέβαια.
Ένας τρόπος να τιθασσεύσει ο κοινός θνητός τους στεναγμούς και τους οδυρμούς ειναι αναλύοντάς τους .
Όχι ο Μέγας Βασίλειος, βέβαια, που παίρνει τους δρόμους του πάθους και των Παθών ατρόμητος...
 
  • Like
Reactions: GTS

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αισθανομαι πανευτυχης που συνοδευοντας τη μικρη μου,ακουσα ΠΟΛΥ Ρακιντζη και ακολουθωντας την κολλητη μου,εντρυφησα στα του Τερλεγκα..
Βεβαια τετοια ελεγεια δεν την περιμενα..ομολογω συγκινηθηκα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.073
Υ.Γ. Αχ, μου άνοιξε τώρα η όρεξη και για ποτάκι στον Τερλέγκα...
Για ερευνητικούς και μόνο λόγους, θα ακολουθούσα. Θα πιω μόνο γκαζόζα για να παραμείνω νηφάλια.
Η @coco θα μπορούσε να μας κατευθύνει στο σκοτεινό βασίλειο του Βασιλείου με την εμπειρία που έχει;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για ερευνητικούς και μόνο λόγους, θα ακολουθούσα. Θα πιω μόνο γκαζόζα για να παραμείνω νηφάλια.
Διακρινω μια ενδοεπαγγελματικη αντιζηλια ή μου φαινεται;
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.073
Καμια αντιζηλια. Αλλαξαν πολλα τα τελευταια χρονια. Εγινα κυρια. Κρατησα μονο ενα ζευγαρι τιγρε γοβες να μου θυμιζουν τα βραδια τα ατελειωτα στις πιστες. Αφιερωθηκα στο πνευμα και οχι στο οινοπνευμα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ετσι ειναι,αφηνεις πισω τα τρελα αμαρτωλα βραδυα που σου γανωνε το κεφαλι ο Βασιλειος(οχι ο Κωστετσος)και φιλοσοφεις ακαταπαυστα..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.520
Ένας τρόπος να τιθασσεύσει ο κοινός θνητός τους στεναγμούς και τους οδυρμούς ειναι αναλύοντάς τους .
Όχι ο Μέγας Βασίλειος, βέβαια, που παίρνει τους δρόμους του πάθους και των Παθών ατρόμητος...
Ανάλυση, αλκοόλ και καπνός. Ο δρόμος της λύτρωσης και της εξιλέωσης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.977
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom