Ποιό "εξωτικό" μέρος προτείνετε?

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μαλον έχω παει γιατι βλεπω οτι το cancoon ειναι στην καραιβικη.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.423
GTS εχεις παει Σευχελες? δεν ειναι απαραιτητο να μεινουμε 15 μερες εκει, μπορουμε να μεινουμε εκει τις 10 και τις υπολοιπες μερες να τις περασουμε οπου ειναι το layover μας για Αθηνα! σας εχω ζαλισει ολους ε? μα ειναι τοσα τα μερη κι εμεις τοσο μικροι (και φτωχοι!)
Έχω πάει, ναι. Πίστεψέ με, αν είσαι μικρή και φτωχή, 10 μέρες θα σε κάνουν πολύ φτωχότερη στις Σεϋχέλλες, οπότε άσε τις 15...θες ένα τριχίλιαρο στο νερό για 10 μέρες, όλα μέσα, γαμήλιο style...(το άτομο)
 
Μηνύματα
774
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Για πολυνησία δεν είναι τόσο τραγικά τα αεροπορικά. Το σπας και για ένα 3ήμερο στο ΛΑ και με προσφορές μπορεί να σου βγεί περίπου 1700-1800 το άτομο σύνολο. Τώρα για την διαμονή εκεί... αναγκαστικά θα θέλεις κάτι παραπάνω.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Οντως, παραβολικα το ειπα! καλως λοιπον! υπαρχει μηπως κανενας που να εχει παει Ταυλανδη (Πουκετ ή Σιμοα ή κατι αλλο που δε θυμαμαι) να μου πει αν ειναι καλα για ζευγαρι (εννοω να μπορεις να πηγαινεις τουαλετα και να μην τον βρισκεις γυρνοντας καθε φορα περιτριγυρισμενο απο προθυμες κοπελες. :) αυτο οπως και να'χει θα σου τη σπαει να γινεται συνεχεια!) και επισης τι γινεται με τον καιρο εκει τελη ιουλιου-αρχες αυγουστου? γενικα, οσοι εχετε παει σας αρεσε? συνδυαζει το λεγομενο εξωτικο μερος με ωραιες παραλιες και νερα και δραστηριοτητες να κανεις?
 
Μηνύματα
774
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Αν αξαιρέσεις συγκεκριμένες περιοχές του Πουκετ (ή και όλο κατ' εμέ) δεν θεωρώ ότι θα αντιμετωπίσεις το συγκεκριμένο πρόβλημα και τέλος πάντων δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα. Για τον καιρό δεν γνωρίζω γιατί εγώ ταξιδεύω χειμώνα.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Ευχαριστω πολυ tripdreamer! και δε μου ειπες σου αρεσε σα μερος ε? ποιο σου αρεσε περισσοτερο? οσο για τον καιρο, θα το ψαξω περισσοτερο! μακαρι να μποροθσα κι εγω να ταξιδευω χειμωνα αλλα το επαγγελμα βλεπεις...
 

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
επισυναπτω ενα πινακα ιουλιου με θερμοκρασιες και σχετικη υγρασια στα νησια της καραιβικης
τα προτεινω ολα τα νησια αλλα αν αποφασισετε να πατε μπορω να σας πω 4 με 5 που με εχουν εντυπωσιασει χωρις αυτο να σημαινει οτι αρεσουν σε ολους

Temperatures in the Caribbean in July | caribbean-guide.info
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Thanks Κωστα! Αρα εχουν καπου στους 30 βαθμους κελσιου τον ιουλιο και απο υγρασια ενταξει συνηθισμενοι ειμαστε! αλλα τι γινεται με τους μουσωνες εκει? ξερει κανεις ποτε ειναι? Εννοειται να μου πεις και τα νησια που αρεσαν σε σενα! και οταν πηγες, πηγες μονο σε καποιο απο τα νησια της Καραιβικης ή το συνδυασες και με Μαιαμι ή Μεξικο πχ?
(και συνεχιζω να ενδιαφερομαι και για Πουκετ, οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος!)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.423
Thanks Κωστα! Αρα εχουν καπου στους 30 βαθμους κελσιου τον ιουλιο και απο υγρασια ενταξει συνηθισμενοι ειμαστε! αλλα τι γινεται με τους μουσωνες εκει? ξερει κανεις ποτε ειναι? Εννοειται να μου πεις και τα νησια που αρεσαν σε σενα! και οταν πηγες, πηγες μονο σε καποιο απο τα νησια της Καραιβικης ή το συνδυασες και με Μαιαμι ή Μεξικο πχ?
(και συνεχιζω να ενδιαφερομαι και για Πουκετ, οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος!)
Δεν έχει μουσώνες αλλά τυφώνες η Καραϊβική. Μικρές μεν οι πιθανότητες, αλλά δε θέλεις να σου τύχει. Βέβαια οι πιθανότητες για τυφώνα αυξάνουν το φθινόπωρο (και προς το τέλος του καλοκαιριού), αλλά ποτέ δε ξέρεις. Είναι ένα ρίσκο, μικρό μεν, αλλά ρίσκο. Εγώ ίσως και να πήγαινα πάντως αν έβρισκα μια ευκαιρία σε αεροπορικά αν αυτό σε βοηθάει.
Πουκέτ το καλοκαίρι, όχι. Ούτε μπάνιο δε κάνεις από τα κύματα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom