Πολυ social δεν πεφτει;;

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.101
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Κατά τη γνώμη μου μια ακόμη αιτία που το social διογκώνεται είναι ότι και τα μέλη αρχισουν να "γνωρίζονται" ολο και περισσότερο μεταξυ τους (πολλοί έχουν γίνει και φιλοι μεταξύ τους) και εκεί βρίσκουν την ευκαιρία να χαβαλεδιάσουν.
Και εμένα δεν μου αρέσει η αύξηση των θεμάτων στο social, εκ των οποίων στη συντριπτική τους πλειοψηφία τα βρίσκω ανούσια και βαρετά, αλλά ευτυχώς εξακολουθώ και βρίσκω νέες ή και πιο παλιές ταξιδιωτικές ιστορίες να διαβάσω.

Αναμένω και εγώ τις ανακοινώσεις του Defk
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ένα κίνητρο θα ήταν ψυχολογικής φύσης, ας πούμε όποιος δεν έχει γράψει καμιά ταξιδιωτική ιστορία να μην μπορεί να κερδίσει πάνω από δύο ή τρία αεροπλανάκια... οπότε άτομα χωρίς καμιά συνεισφορά στα trip reports (όπως πχ εγώ) όσα ποστς και να είχαν, θα παρέμεναν στα ελάχιστα αεροπλανάκια.
Τωρα σοβαρα θεωρεις κινητρο τα αεροπλανακια; Κι ας υποθεσουμε πως για καποιους ειναι, ποιος μου λεει εμενα πως απο μια καταναγκαστικα γραμμενη ιστορια θα κερδισω περισσοτερα απ' οτι μεσα απο μια συζητηση στο χ social topic;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οτι εχει χαθεί ο χαρακτήρας του travelstories.gr αυτό είναι το μονο σίγουρο και κάποια παιδιά που είναι χρόνια εδω μέσα το εχουν καταλάβει.
Αυτό που γράφεις πιο λάθος δε μπορούσε να ηταν, κανένας χαρακτήρας δεν έχει χαθεί.


Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 
  • Like
Reactions: mel

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.620
Likes
9.960
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
δεν νομιζω οτι εχει χαθει ο χαρακτηρας του site,και αυτο φαινεται αλλωστε απο τα νεα μελη που γραφονται μερα με τη μερα .. απλα πιστευω οτι θα μπορουσε να μπει ενα οριο στα social .. υπαρχουν συνολικα 1384 (!!!!) θεματα στο social forum ...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Γιατί τελείωσαν τα κύπελλα και δεν θελει να αγοράσει άλλα ο δευκαλίωνας

καλά ρε Βαγγελιω τι ερώτηση είναι αυτή τώρα ..
Σοβαρολογω!! Εδω μεσα γραφονται ιστοριες αριστουργηματα , οι οποιες για τον αλφα ή βητα λογο δεν διαβαζονται απο ολους.
Με αυτο τον τροπο μας δινοταν ενα κινητρο να τις ανακαλυψουμε ,οσοι δεν τις ειχαμε διαβασει. Καποιες που τις ειχαμε διαβασει στο παρελθον, ηταν πολυ ευχαριστο οταν τις ξαναθυμομασταν

Μια ιδεα (δεν ειναι ακριβως δικη μου,την εχω δει να υλοποιειται σε καποια sites του εξωτερικου και μου αρεσε) ειναι η δημιουργια των experts σε καποιες χωρες-πολεις της Ελλαδας και του Εξωτερικου.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Αν ηθελες να διαβασεις τη σαχλαμαρα του καθενος θα γραφοσουν αλλου. Το'πιασα αλλα εξακολουθω να μη καταλαβαινω γιατι πρεπει να τα διαβαζεις εδω; Την αποψη μου λεω κι εσυ τη δικη σου. Προσωπικα δε με ενοχλει, και δεν αλλοιωνει ουτε το χαρακτηρα ουτε την εικονα του φορουμ.
Γιατί έτσι γίνεται ρημάδι το φόρουμ και χάνει κάθε σοβαρότητα... γιατί τότε θα καταντήσουμε να βάζαμε και αγγελίες για αβάδιστα... θα πουλάγαμε αυτοκίνητα, κοκ, σάμαλι... γιατί δεν μπορεί ο κάθε πικραμένος να γράφει ότι παπαριά γουστάρει... αν εσένα δεν σε ενοχλεί αυτό το μπάχαλο με γεια σου με χαρά σου... εμένα με ενοχλεί που το φόρουμ γίνεται παιδική χαρά...

Η ιδέα του North66 για τα κίνητρα και τα request είναι πολύ καλή... η άλλη για τα αεροπλανάκια δεν ξέρω αν θα περπατήσει... αν νομίζετε πως είναι σημαντικό ας το κάνετε...εγώ προσωπικά ούτε που ασχολούμαι... στο φινάλε όλοι ξέρουμε ποιος προσφέρει στο φόρουμ και ποιος γράφει σάχλες για να κερδίζει αεροπλανάκια και αυτοκινητάκια...

Επίσης μια καλή ιδέα είναι το επίσημο off topic... όποιος θέλει ας γράψει εκεί την παπαριά του και ας ξελυσάξει...

Επίσης ας θεσπίσουμε θεματικές ενότητες ταξιδιών... ταξίδια και σπορ, ταξίδια και φαγητό, ταξίδια και φυσιολατρία, ταξίδια και μουσεία...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επίσης ας θεσπίσουμε θεματικές ενότητες ταξιδιών... ταξίδια και σπορ, ταξίδια και φαγητό, ταξίδια και φυσιολατρία, ταξίδια και μουσεία...
Κι'αυτό είναι καλή ιδέα, αλλά σε ποια ενότητα θα έμπαιναν αυτά; έξω από τις ενότητες των ηπείρων;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Κατά τη γνώμη μου μια ακόμη αιτία που το social διογκώνεται είναι ότι και τα μέλη αρχισουν να "γνωρίζονται" ολο και περισσότερο μεταξυ τους (πολλοί έχουν γίνει και φιλοι μεταξύ τους) και εκεί βρίσκουν την ευκαιρία να χαβαλεδιάσουν.
Και εμένα δεν μου αρέσει η αύξηση των θεμάτων στο social, εκ των οποίων στη συντριπτική τους πλειοψηφία τα βρίσκω ανούσια και βαρετά, αλλά ευτυχώς εξακολουθώ και βρίσκω νέες ή και πιο παλιές ταξιδιωτικές ιστορίες να διαβάσω.

Αναμένω και εγώ τις ανακοινώσεις του Defk
Προσωπικα οταν θελω να χαβαλεδιασω γραφω στο οφ τοπικ (αυτος ειναι και ο λογος που δημιουργηθηκε) Αλλο το οφ τοπικ και αλλο τα light θεματα που ανεβαινουν.
Δεν μπορει να μπει οριο στο τι αρεσει στον καθενα.
Και μενα με αφηνουν αδιαφορη τα αθλητικα θεματα , αλλα δεν σημαινει οτι με νευριαζουν κιολας.
Αυτο που με ενοχλει ειναι οταν παιρνουμε ενα θεμα και το κανουμε απο τριχα τριχια ! Αλλα και παλι αυτο δεν μπορει να περιοριστει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τις αιτίες που το social έχει ανέβει τις ξέρουμε λίγο πολύ, δε βλέπω να αλλάζουν αυτές. Αν εστιάσουμε στο πώς μπορεί να τονωθεί το ταξιδιωτικό κομμάτι παρά τις δυσκολίες που υπάρχουν, όπως ήδη έκαναν κάποια μέλη στο topic, τότε σίγουρα θα βγούμε κερδισμένοι. :)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.620
Likes
9.960
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τις αιτίες που το social έχει ανέβει τις ξέρουμε λίγο πολύ, δε βλέπω να αλλάζουν αυτές. Αν εστιάσουμε στο πώς μπορεί να τονωθεί το ταξιδιωτικό κομμάτι παρά τις δυσκολίες που υπάρχουν, όπως ήδη έκαναν κάποια μέλη στο topic, τότε σίγουρα θα βγούμε κερδισμένοι. :)
αυτος ειναι και ο λογος που το εβαλα στις προτασεις και ιδεες γιατι πιστευα οτι ολο και κατι θα βγει απο αυτο ..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μαλλον το γραφω σε λαθος θρεντ , αλλα μιας και το εφερε η κουβεντα γιατι σταματησε ο διαγωνισμος-δημοσκοπηση "Η Ιστορια του μηνα?"
Θα ξεκινήσει πάλι αυτό το μήνα, περίμενα να περάσει το πάρτυ και κάτι θέματα υγείας και τώρα θα το ξαναβάλουμε μπρος. Προτιμάτε να τρέχουμε τις ψηφοφορίες για τις παλιές ιστορίες ή για ιστορίε ςπου θα γράφονται τώρα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.325
Μηνύματα
888.034
Μέλη
38.988
Νεότερο μέλος
ABDALKHALEQ BARBA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom