Πολωνία Πολωνία - Βαρσοβία - Κρακοβία

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
220
Βαρσοβία το Copernicus Science Center είναι ωραίο για παιδιά, σίγουρα για το 6χρονο δεν ξέρω όμως για το 2χρονο ;p Το ίδιο και τα αλατορυχεία
 

anna nikos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Γεια σας... τον Αύγουστο παμε κρακοβια βαρσοβια θελουμε να νοικιασουμε αμαξι σε καλη τιμη καμια προταση;; επισης ποσο ασφαλες απο θεμα κλεψια αυτοκινητων υπαρχει;; κλεισαμε Διαμέρισμα στη οδο prosta street περιοχη wola ξερετε αν ειναι επικίνδυνη περιοχη;;θα εχουμε παιδια μαζθ ευχαριστωωω
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ταξίδι-Όνειρο
Καταράκτες Ιγκουασού
Καλημέρα στην παρέα των ταξιδευτών .:)
Το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Σεπτέμβρη και για 13 μέρες έχω κλείσει αεροπορικά για αυτήν την όμορφη χώρα.
Για να κάνω τον σωστότερο προγραμματισμό μου, Θα ήθελα παρακαλώ να με πληροφορήσουν οι έχοντες πάει εκεί:
1) Ποιες πόλεις & περιοχές να επισκεφθώ,
2) Πόσες μέρες "απαιτείται" να αφιερώσω σε κάθε πόλη,
3) Άλλα ενδιαφέροντα/σημαντικά σημεία-μνημεία-μουσεία κλπ που δεν πρέπει να χάσω ...

Να πω ότι οι μετακινήσεις μου θα είναι με νοικιασμένο αυτοκίνητο (από εκεί) οπότε δεν έχω πρόβλημα αποστάσεων ...
Επίσης, Κάθε χρήσιμη πληροφορία δεκτή, που είμαι σίγουρος ότι υπάρχει γιατί πάντα σε όλα τα ταξίδια μου
το travelstories και τα μέλη του για μένα είναι ο "οδηγός" και δεν υπάρχει περίπτωση να πάω κάπου χωρίς να
πάρω τις συμβουλές τους/σας ... χρόνια τώρα !
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων . Λευτέρης ...
 

anna nikos

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Γεια σας, τον αυγουστο ετοιμαζομαστε για το ταξιδι μας κρακοβια βαρσοβια θα ηθελα καποιες πληροφοριες για οποιον μπορει.. Προσπθησαμε να κλεισουμε ειαητηρια για το μουσειο του κοπερνικου μεσω πιστωτικης αλλα δεν δεχεται λογω καπιταλ κοντρολ, διαβασα οτι αν τα κλεισουμε πιο νωρις θα αποφυγουμε την ουρα αληθευει? Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κλεισουμε εισητηρια? Και για τη βαρσοβια υπαρχει αγορα με αντικες ? Ειναι μια μερα της εβδομαδας συγγεκρημενη??
 

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Καλο ταξιδι να εχετε καταρχας,για το μουσειο του κοπερνικου τουλαχιστον εγω που πηγα αρχες ιουλη δεν ειχε καθολου ουρα σε 5 λεπτα ειμασταν μεσα οποτε μην ανησυχεις. Συμβουλη μου φατε πριν πατε γιατι θα δαπανησετε πολλες ωρες ειναι απλα υπεροχο και πληρως διαδραστικο. Τωρα απο αντικες δεν ξερω,εχει στα μαγαζακια στην παλια πολη διαφορα χειροτεχνηματα απο κεχριμπαρι αλλα τιμες ολιγον απλησιαστες για εμας τους φοιτητες :p
 

marinakatsika

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας θελω να ταξιδεψω για Πολωνια κρακοβια 2 μερες και δυο μερες βαρσοβια την πρωτοχρονια.θελω να μαθω που θα κλεισω για τρενο απο βαρσοβια σε κρακοβια???μπορω να δω τισ δυο πολεις σε 4 μερες?
 

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί
http://rozklad-pkp.pl/en
Στον παραπάνω σύνδεσμο θα κλείσεις. Έκλεισα και εγώ για Οκτώβριο. Τιμή και δυνατότητα κράτησης δίνει 30 ημέρες πριν. Τυπώνεις επιτόπου μετά την κράτηση τα εισητήρια. Αν μπεις polrail θα πληρώσεις πολύ παραπάνω γιατί είναι μεσάζοντας.
 

GEOMOURK

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΣΟΒΙΑ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σε όλους ,

Θα ταξιδέψω με την γυναίκα μου στις 10 Δεκεμβρίου στην Βαρσοβία και από εκεί με τρένο θα πάμε Κρακοβία μέχρι 14 και θα επιστρέψουμε Βαρσοβία από 14 μέχρι και 16 μετά Αθήνα.Θα ταξιδέψουμε με νέες αστυνομικές ταυτότητες γνωρίζετε εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα χωρίς διαβατήρια?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

GEOMOURK

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΣΟΒΙΑ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα. Ναι, μπορείτε να ταξιδέψετε με τις ταυτότητες σας.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!Όποια άλλη πληροφορία καλοδεχούμενη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom